Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Felicia, zapala się czerwony wykrzyknik

kamil6010 01 Sty 2010 21:29 15833 9
  • #1 01 Sty 2010 21:29
    kamil6010
    Poziom 10  

Witam, mam taki problem a mianowicie wczoraj chciałem zapalić moją skodę a tu przekręcam kluczyk i na zapłonie pali się jakaś wstawiona dioda po sierodku, a przy próbie palenia (II spust w stacyjce) wogle nie załancza rozrusznika i na liczniku zapala się lampka z czerwonym wykrzyknikiem i czasami coś tyka po stronie pasażera, dodam że na pycha mozna ją zapalić bez problemu!
    Więc jeśli ktoś wie co to może być to proszę o odpowiedź.
    Z góry dziękuję.

3 9
  • #2 01 Sty 2010 21:44
    GK
    Poziom 17  

Witam!
    Nie zapalaj na "popych"!
    Sprawdź napięcie akumulatora lub docisk klem.
    Gdzie jest ta lampka z wykrzyknikiem?

1
  • #3 01 Sty 2010 21:48
    Logi
    Poziom 19  

A akumulator jest dobry? Spróbuj włączyć światła i wtedy pokręć rozrusznikiem (wiem że nie kręci, ale przekręć stacyjkę) i zobacz czy światła gasną

0
  • #4 01 Sty 2010 21:52
    autoas
    Poziom 42  

Przecież autor tematu nie umie nic sprawdzić sam, jak by umiał to by cokolwiek opisał

0
  • #5 02 Sty 2010 17:19
    kamil6010
    Poziom 10  

autoas napisał:
    Przecież autor tematu nie umie nic sprawdzić sam, jak by umiał to by cokolwiek opisał
    Skąd Pan to może wiedzieć?
    Nie mogę w tej chwili sprawdzić czy światła się pala i czy przygasają przy próbie palenia bo w tej chwili samochód nie stoi u mnie, ale wiem że przy próbie palenia przygasają kontrolki na liczniku. Akumulator, klemy, masa wszystko zostało wyczyszczone i sprawdzone i to nie tego wina. Lampka z wykrzyknikiem jest obok lampki od ładowania po lewej stronie i dowiedziałem się że jest ona podobno od stanu hamulców czy poziomu płynu hamulcowego, więc moje pytanie czy jeśli by było za mało płynu hamulcowego to mogły by być takie objawy?
    Dziękuje za odpowiedzi i czekam na następne, ale prosze o nie pisanie wiadomości takich jak kolega "autoas". Pozdrawiam

1
  • #6 02 Sty 2010 17:42
    tosti77
    Poziom 17  

Naładuj lub wymień akumulator i autko zapali bez problemu.
    Co do wykrzyknika to jest kontrolka ręcznego lub poziomu płynu. Spuść ręczny jak nioe zgaśnie to dolej płynu...

3
  • #7 02 Sty 2010 21:41
    autoas
    Poziom 42  

Dalej tak twierdzę, bo pisanie błagalnych postów nic nie daje, tak samo jak proszenie o porady, trzeba w końcu zrobić jakieś procedury diagnostyczne, jakieś pomiary napięć, cokolwiek i to opisać, aby dostać jakieś porady.
    A nie tylko, dzięki za odpowiedzi i czekam na następne.....

-1
  • #8 03 Sty 2010 02:19
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

W związku z brakiem podstawowej wiedzy Autora przenoszę do początkujących.
    Jak został sprawdzony akumulator?
    Jakie są spadki napięć na zasilaniach?
    Co pokazuje komputer, jakie są błędy?
    Proszę dokładnie zapoznać się ze znaczeniem kontrolki o której Pan wspomina!

2
  • #9 04 Sty 2010 19:52
    kamil6010
    Poziom 10  

Sprawa rozwiązana, Temat uważam za zakończony.

2