Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Anoda Magnezowa czy sens wymieniać?

wierch 05 Sie 2014 22:16 116856 73
  • #62 06 Sie 2014 00:28
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #63 06 Sie 2014 09:57
    piotr_boncza
    Poziom 29  

Obok naczynia masz zawór bezpieczeństwa. Zamykasz dopływ wody, potem odkręcasz krany ciepłej. Pokręcając czerwonym kapturkiem :D znajdujesz położenie w którym woda wypływa i czekasz. Pewnie długo, ale jeśli odkręcisz naczynie to będziesz miał potop. Sprawdź też czy nie możesz spuścić wody przez przyłącze cyrkulacji. Pamiętaj, że w tego typu zasobniku wystarczy spuścić połowę wody, anoda jest w osi.

Dodano po 1 [minuty]:

Jerzykowski napisał:
    To weź po prostu odkręć naczynie kręcąc za mufę którą widać przy zbiorniku. Zanim to zrobisz to naszykuj sobie kilka wiader na spuszczaną wodę i znajdź kogoś do pomocy. Ktoś zrobił błąd że nie zainstalował tam kranika do spuszczania wody.

Duży błąd, wręcz wielbłąd, a wiader musiałoby być wiele, no i trzy osoby. Jedna zatyka wylot, druga podstawia wiadra, trzecia wylewa :) I wszyscy mokrzy...

• #64 06 Sie 2014 10:24
    Przemek2802
    Poziom 12  

piotr_boncza napisał:
    Obok naczynia masz zawór bezpieczeństwa. Zamykasz dopływ wody, potem odkręcasz krany ciepłej. Pokręcając czerwonym kapturkiem :D znajdujesz położenie w którym woda wypływa i czekasz. Pewnie długo, ale jeśli odkręcisz naczynie to będziesz miał potop. Sprawdź też czy nie możesz spuścić wody przez przyłącze cyrkulacji. Pamiętaj, że w tego typu zasobniku wystarczy spuścić połowę wody, anoda jest w osi.

Tak anoda jest w połowie zbiornika. Czyli ma się rozumieć, że odkręcenie korka od anody nie spowoduje zejście ciśnienia z naczynia bądź nie wywali korka.

• #65 06 Sie 2014 12:32
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #66 28 Wrz 2014 10:37
    Przemek2802
    Poziom 12  

Wodę spuściłem przez czerwony zawór bezpieczeństwa (140l ok 3 godziny), założyłem kranik i następnym razem będzie ok. Nie potrzeba żadnego specjalnego klucza do anody- wystarczy wydłubać trochę pianki. Dodam później zdjęcie anody- zużycie po 3 latach niewielkie.

• #67 06 Paź 2014 11:04
    pawelu25
    Poziom 1  

Witam, odnośnie anody magnezowej mam takie pytanie , zasobnik na wodę mam stalowy emaliowany , anoda jest umieszczona tak niefortunnie w dennicy że żeby ją wymienić należy spuścić wodę ze zbiornika , odkręcić dennicę i wymienić anodę nie mam zaworu spustowego i ogólnie robi się ta wymiana kłopotliwa , zatem pytanie , czy anoda żeby działała musi być zanurzona w wodzie w zbiorniku czy też będzie działała tak samo jeśli bym tą nową po prostu podłączył przewodem do zacisku tej starej i pozostawił ją na zewnątrz zbiornika ?

• #68 06 Paź 2014 11:44
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #69 10 Lis 2014 10:48
    Maciej_F
    Poziom 9  

Witam .
    Zapytam się właśnie o sens wymiany . Wreszcie mnie ruszyło i po 6ciu latach (!) zmusiłem się do wymiany anod magnezowych w w zbiornikach . Mam 2 czeskie zbiorniki typ OKC . Tam elektrody są wkręcone na śrubkę M 8 i nie ma możliwości mierzenia potencjałów jak w BIAWARZ-e .

Zbiornik 1
    120 l anoda pokryta pąklami ale generalnie jej nie zjadło . Dziwne bo wcześniej już wymieniałem raz i wtedy była zjedzona w 1/3 wartości . To jest zbiornik ogrzewany piecem CO więc przeważnie temp 50 C

Zbiornik 2
    200 l tutaj pierwsza wymiana i tylko trochę wykwitów ( pracuje na niższych temperaturach - tylko ogrzewanie od kolektorów słonecznych .)

Zbiorniki ( emalia) uważam , że są w dobrym stanie . Są wykwity rdzy na emalii ale to są osady od zażelaźnionej wody . Tak uważam bo ten osad jest tylko na górnych płaszczyznach wężownic

Tak to wygląda w ''zimniejszym '' zbiorniku

Nic tylko się cieszyć , że wszytko gra . ale jakoś za dobrze ??? Nic nie wcina korozja . Jakoś podejrzanie :|

Jak się komuś chce przeczytać może jakieś sugestie ????

• #70 10 Lis 2014 15:24
    Przemek2802
    Poziom 12  

W poście powyżej napisałem, że moja anoda ma niewielkie zużycie...tzn jest cała tylko przeżarta i ma kolor beżowy- byłem w błędzie. Niekoniecznie anoda musi się rozpuścić żeby się zużyć.

• #71 04 Lut 2016 14:52
    lebero
    Poziom 8  

Pytanie do arturCC
    jaki typ elektrody elmetu zastosowałeś do kotła vitocell w związku z Twoim wpisem o o anodzie magnezowej.

• #73 01 Lis 2017 22:34
    dobroslaw
    Poziom 21  

Anodę wymienia się jak zje 50 procent jej wartości twoja powinna jeszcze pośmigać