Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Valencia MP34 - brak podświetlenia wyświetlacza.

silwex 01 Sty 2010 22:20 1524 0
 • #1 01 Sty 2010 22:20
  silwex
  Poziom 9  

  Poszukuję schematu montażowego do modelu radia Blaupunkt VALENCIA MP34. Wiem, że jest już na elektrodzie temat o podobnym problemie, ale tam podany schemat nie dotyczy niestety tego modelu radia. Płyta główna w tym radiu nie posiada żadnych opisów więc trudno stwierdzić, który tranzystor nie działa, a bez schematu montażowego do tego radia wogóle jest trudno cokolwiek w sprawie tej awarii ustalić. Podam może szczególy tej awarii:
  1) Zwarcie nastąpiło po przypadkowym chwilowym zwarciu styków do których podłącza się panel radia, więc raczej panel działa prawidłowo i nie ma w nim żadnej usterki (co poświadczyły zresztą pomiary "na sucho" elementów płytki panela).
  2) Wyświetlacz radia po załączeniu lub wyłączeniu radia na ułamek sekundy mignie na biało (to radio posiada własnie biały kolor podświetlacza) - czyli dodatkowo tutaj można potwierdzić że układ diód led w panelu jest sprawny.
  3) Również po zdjęciu panela przez cały czas świecą się 2 diody w kolorze czerwonym co widać na przedzie radia po zdjeciu panela - wcześniej tego wogóle nie było.

  Czyli podsumowując potrzebny jest schemat montażowy do radia Blaupunkt Valencia MP34, żeby ustalić, który tranzystor w układzie zasilania diód wyświetlacza jest niesprawny. Tranzystorów jest kilkanaście, powierzchowne oględziny nie pozwalają na ustalenie który element padł, więc proszę o jakieś dalsze wskazówki w tej sprawie, bo ugrzązłem na chwilę obecną. No a najlepiej jakby ktoś podesłał schemat monażowy do tego modelu blaupunkta. Po przeszukaniu u wujka googla nie znalazłem niestety żadnego schematu dotyczącego własnie Valencii MP34.

  0 0