Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec nadmuchowy Marpol Lubartów

01 Sty 2010 22:26 7402 6
  • Poziom 14  
    witam
    Panowie znacie może taki piec? może ktoś ma? szukam opini na jego temat, producent z okolic Lublina
    z góry dzięki za informacje
    piec nadmuchowy Marpol Lubartów
  • Poziom 21  
    Witam .Jeżeli jesteś z Lublina ,to info u kogo jest taki piec podam ci na PW
  • Poziom 14  
    nie jestem z Lublina, jeśli znasz tego kogoś może znasz opinię na temat tego pieca, zastanawiam się na jego zakupem do warsztatu samochodowego i poza danymi podanymi przez producenta nic o nim nie wiem a są w podobnej cenie inne konstrukcje
  • Poziom 21  
    Ten piec jest użytkowany właśnie w warsztacie blacharsko-lakierniczym i to dosyć wysokim.Warsztat ma obniżony i ocieplony sufit styropianem .Wysokość pomieszczenia jest taka , że stoi tam podnośnik el.do samochodów, a wielkość warsztatu taka , że stoi kilka aut i na dodatek komora lakiernicza ,więc myślę ,że ten piec wyrabia na ogrzanie warsztatu.
    A jaką powierzchnię chcesz ogrzewać?
  • Poziom 14  
    powierzchnia to 150m2 ale wysoko co daje kubaturę ok 700m3, producent tego pieca twierdzi, że palenisko wykonane jest z żeliwa i ruszt też co by dawało przewagę nad podobnymi konstrukcjami jeśli chodzi o żywotność, twierdzi też, że masa pieca to 400kg co by świadczyło o naprawdę solidnej konstrukcji, nie wiem natomiast nic na temat jego konstrukcji wewnętrznej, mam na myśli wymiennik ciepła, bo jeśli powietrze tylko owiewa palenisko to trzeba pewnie ostro palić by powietrze zdążyło się nagrzać, chyba, że wykonane są jakieś kanały, radiatory by przy wydajności wentylatora 2500m3/h grzał jak trzeba, dlatego przydałby się kontakt z kimś kto ma taki piec
  • Poziom 12  
    Witam :)
    Miałem do czynienia z tym piecem ..Wyglada to mniej więcej tak że palenisko w ksztalcie walca zakończone wyjsciem na rure kominowa ,odudowane jest to wszystko drugim walcem do którego wdmuchiwane jest powietrze przez wentylator..Wentylatory wykonywane sa w tej firmie i musze przyznać że nie sa wywarzane ,tak wiec trzeba sie liczyc z czesta wymiana łozysk co do kosmetyki i wykonania daje duzo do zyczenia :(. Grzeje nawet przyzwoicie ,ale sypnąc tez swoje trzeba do srodka .
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    wiem jak wygląda palenisko, jest na stronie producenta to przedstawione, zbudowane jest z trzech żeliwnych pierścieni o grubości ścianki 30mm, więc budowa solidna ale czy to jest szczelne? chodzi o to czy spaliny nie będą przenikać do wdmuchiwanego do pomieszczenia powietrza, czy nie będzie śmierdzieć spalinami, skoro mieliście doczynienia z tym piecem to macie na ten temat wiedzę, a że trzeba sypnąć to pewnie do każdego trzeba by było ciepło

Zapraszam do lektury regulaminu i stosowanie zasad w nim zawartych przy tworzeniu swoich postów. Proszę poprawić.
    mod - mirrzo