Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mysz bezprzewodowa na przewodową

02 Sty 2010 02:33 7217 6
  • Poziom 23  
    Witam. Zepsuł mi się odbiornik do myszki bezprzewodowej a4tech (odczepił się wtyk USB razem z cyną). Dokupienie go nie jest możliwe, a myszkę szkoda wyrzucać.

Czy można do niej bezpośrednio w jakieś miejsca podłączyć kabel USB (zasilania może dalej być z baterii)? Tak by zamiast "Myszka -> nadajnik i odbiornik -> USB" było "Myszka -> USB"

Wątpię czy to możliwe, ale warto spytać :)
    Pozdrawiam

PS
    Nie pisze w dziale komputerowym, bo przecież to chodzi o elektronikę a nie kupno myszki czy odbiornika.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 30  
    Teoretycznie jest to możliwe, jeżeli jest rozdzielony tor w.cz od m.cz.
    czyli jeżeli jest osobny nadajnik 2,4Ghz na jednym scalaku i układ wykrywający ruch myszki na drugim. Wtedy sygnały układu myszki, które są wysyłane z tego układu po dopasowaniu (z reguły są to układy na 3,3V lub mniejszy) wysłać na wtyk USB, €żyteczny będzie oscyloskop, no i aplikacja układu, jeśli jest gdzieś publokowana.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 28  
    Tylko pewnie sprzęt który jest wykrywany to odbiornik, bo pewnie w nim jest ten cały firmware dzięki któremu myszka jest wykrywana w porcie USB, więc bez tego pewnie nic nie zrobi. Dokupić taki wtyk idzie, albo lepiej wziąć kawałek kabla z wtykiem USB np od drukarki i dolutować do ścieżek.
  • Poziom 19  
    A może da się jeszcze naprawić ten odbiornik. Jeśli możesz to zrób jakieś dobre zdjęcie.
    Albo drugie wyjście - zaryzykować i kupić na allegro mysz a4tech używaną lub uszkodzoną z odbiornikiem. Można tam trafić takie aukcje za parę złotych
  • Poziom 36  
    Bene..piękna dyskusja na poziomie 14zł za optyczną myszkę na USB nową, cztery dni temu kupilem...
  • Poziom 21  
    Ew. po prostu pociągnij zasilanie od stacji myszki do myszki i po problemie. Będzie bezprzewodowa po kablu, a nie warto takiej, niszczyć przecież zawsze może ci się odwidzieć taki wynalazek.
  • Poziom 23  
    cirrostrato napisał:
    Bene..piękna dyskusja na poziomie 14zł za optyczną myszkę na USB nową, cztery dni temu kupilem...

Ta myszka kosztowała 60zł, a nie 14! To a4tech G6-10 i miałem ją zaledwie kilka dni... Teraz do kosza?

omicronNs napisał:
    Ew. po prostu pociągnij zasilanie od stacji myszki do myszki i po problemie. Będzie bezprzewodowa po kablu, a nie warto takiej, niszczyć przecież zawsze może ci się odwidzieć taki wynalazek.

E nie rozumiem. Po co mam robić oddzielne zasilanie skoro to nie baterie nie działają, ale odbiornik? I co może mi się odwidzieć skoro ona nie działa? Przecież nie chcę przerabiać sprawnej myszki.

Zrobiłem skan, lecz niestety tylko z drugiej strony, bo na tej drugiej jest bardzo nie równa powierzchnia, i przez to skaner robi kompletnie niewyraźny obraz. Lecz to wygląda tak że jest zielona powierzchnia, i 4 kropki w miejscach których były styki, a teraz jest tam sam laminat.

Co do czego miał bym połączyć jeśli to możliwe?

Mysz bezprzewodowa na przewodową

Edit: Można gdzieś znaleźc schemat takiej myszki i odbiornika, by zobaczyć co i jak działa?