Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WHIRLPOOL AWM 6081 uszkodzenie programatora F09

02 Sty 2010 10:43 10147 4
  • Poziom 12  
    Witam
    posiadam pralkę jak w temacie. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda w porządku bo pralka po ustawieniu programu nabiera trochę wody i zaczyna prać lecz po chwili się zatrzymuje i zaczyna mrugać kontrolkami i wyświetla "F09" i wypompowuje wodę po zresetowaniu sytuacja się powtarza. Szukałem na forum i w internecie co może być tego przyczyną i wiem że ten błąd oznacza że jest coś z hydrostatem. więc zrobiłem wszystko co się dało czyli generalne czyszczenie (wyczyszczony zbiorniczek, nowy wężyk wszystkie styki pompa i szczotki silnika ) chyba już wszystko wykluczyłem i nadal to samo... więc sądzę że usterce jest winny programator. Na płytce programatora jest symbol "inwensys 4002" i w tej chwili już wyczerpały mi się pomysły... nie wiem do czego się zabrać jedyne co mi się rzuciło w oczy to okopcone dioda DR3 scalak IC1 oraz ścieżka łącząca CR5-Dr3-R20 ale z tego co znalazłem w innym poście jest to przetwornica.
    Bardzo proszę o pomoc jeżeli ktoś ma jakieś pomysły proszę pisać będę wdzięczny
    WHIRLPOOL AWM 6081 uszkodzenie programatora F09 WHIRLPOOL AWM 6081 uszkodzenie programatora F09 WHIRLPOOL AWM 6081 uszkodzenie programatora F09
  • Moderator AGD
    Gdyby był uszkodzony scalak IC1 lub coś innego w przetwornicy to pralka by nie ruszyła.
    Ustaw programator na wirowanie i zobacz co się będzie działo.
    Zrób foto od strony ścieżek tam gdzie jest PR21, PR22.
  • Poziom 12  
    Po ustawieniu programu wirowanie lub wypompowanie wszystko działa.

Dodano po 12 [minuty]:

Zrobiłem więcej zdjęć, może to coś pomoże.

WHIRLPOOL AWM 6081 uszkodzenie programatora F09 WHIRLPOOL AWM 6081 uszkodzenie programatora F09 WHIRLPOOL AWM 6081 uszkodzenie programatora F09 WHIRLPOOL AWM 6081 uszkodzenie programatora F09
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jesteś z moich okolic więc proponuję podjechać do mnie i sprawdzę ten programator, ewentualnie naprawię go.
  • Poziom 12  
    Problem rozwiązany.
    Po wizycie u Pana "wiesiekba" okazało się że przyczyną były zimne luty na płytce procesora po przegrzaniu pralka działa bez zarzutów.
    Piszę dopiero dziś ponieważ chciałem ją kilka dni dokładnie przetestować.