Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kino domowe - dobór sprzętu i podłączenie, proszę o pomoc.

mirekq 02 Jan 2010 13:05 1489 3
    mirekq
    Level 17  
    Witam,
    W związku z przeprowadzką na nowo wyposażam "Kino domowe" prosiłbym o pomoc w doborze sprzętu oraz optymalnym sposobie połączenia.
    Całość ma składać się z Telewizora, projektor HD, nagłośnienia 5.1, odtwarzacza DVD oraz dekodera cyfry + HD.
    Jeśli chodzi o podłaczenie to wszystko ma działać bez ręcznego przełączania kabli;).
    Całość sprzętu ze średniej półki czyli nie szalejemy ale też nie kupujemy masówki z pierwszego lepszego marketu.

Część sprzętu już mam tj:
    -Plazma Samsung 63" PS-63B680
    -Tuner cyfry+ hd nie znam modelu ale ma wyjście hdmi;)
    -Dwie boczne kolumny Monitor Audio Serii Bronze
    -Dwa tylne gośniki zabudowane w suficie nie pamiętam nazwy ale porządne.
    -Ekran projekcyjny 16:9 wymiary Ok 250 x160 roboczy (odległość ekranu od projektora to 4 metry)

Potrzebuję dobrać:
    - projektor HD
    - amplituner
    - oraz subwofer
    - odtwarzacz DVD

Bedę to sam podłączał więc będę bardzo wdzięczny za którtki opis co i jak podłączyć.

Bardzo proszę o propozycje konkretych modeli sprzętu, bo nie bardzo wiem jak sie za to zabrać a nie chcę żeby w sklepie mnie oskubali;)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pablo1964
    Moderator
    Żeby brzmienie w kinie było spójne, wszystkie kolumny powinny pochodzić z tek samej serii. W tej sytuacji powinieneś dokupić przynajmniej kolumnę centralną z tej serii co frontowe. Subwoofera ta zasada nie dotyczy, tutaj jest dowolność. Trudno mi zrozumieć, w jakim celu chcesz mieć w zestawie zarówno plazmę jak i projektor?
    Określ budżet.
    mirekq
    Level 17  
    Co do plazmy i telewizora to 90 cali to nie 60;), zrobię tak jak mówisz dokupię centralny z tej seri. Budżet jest nie określony, to znaczy bez przesady, kilka tyś na amplituner do 10 tyś na projektor, dvd poprostu porządne ale bez przesady z ceną. Jakby to powiedzieć sprzęt musi raczej spełniać optymalny stosunek ceny do jakości.
    Czy znasz może jakiś model subwofera z głośnikiem skierowanym do góry?
    Będę bardzo wdzięczny za propozycje sprzętu.
    Pozdrawiam
    Pablo1964
    Moderator
    Sądzę, że w zakresie subwoofera mogliby się wypowiedzieć entuzjaści akustyki. Dlatego (chwilowo?) przenoszę temat.