Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nissan sunny 2.0D, nie działają kontroki, alternator

02 Jan 2010 13:37 3698 7
 • Level 2  
  Witam,

  Chciałbym prosić o pomoc w ustaleniu przyczyny, mój samochód to nissan sunny 2.0D rocznik 93. Problem polega na tym, że po przekręceniu kluczyka nie świecą się kontrolki, nie działają też wskaźniki poziomu paliwa i temperatury cieczy chłodzącej.. Światła świeca, kontrolki kierunków i długich też, cały panel tak samo. Uruchomić też go można. Ale po przejechaniu paru kilometrów wszystko jakby zaczyna gasnąć...wycieraczki wolniej działają. W nocy ładowałem aku i sytuacja sie powtórzyła..Doszedłem do wniosku, że to może byc jakas usterka alternatora..albo coś z kablami bo moze nie ma wzbudzenia i alternator sie nie uruchamia.. Nie wiem może ktoś coś podpowie,bo nie chciałbym jechać to warsztatu w ogóle bez żadnych pomysłów, żeby mnie oskubali..moze ktoś spotkał sie z takimi objawami..

  Pozdrawiam
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Ale co? chcesz tutaj uzyskać rady, a potem jak mechanik powie, zę jednak coś innego, to będziesz się z nim spierać, że to nie to, bo "na forum powiedzieli..."?
  Na początek sprawdź stacyjkę i zasilanie po niej.

  Popraw też temat na zgodny z zasadami, bo jakbyś nie miał problemu, to byś nie pisał. A dział dotyczy usterek elektrycznych i "elektryka" też nic nie mówi.
 • Level 2  
  Poprawiłem, w porządku sprawdzę. Nie, nie będę się z nim spierał tylko chciałbym poznać pogląd innych na ten temat, może ktoś akurat miał podobny problem i mógłby mi wskazać rozwiązanie.
 • User removed account  
 • Level 2  
  Do deski nie mam sie za bardzo jak dostać. Bezpieczniki sprawdzone i są w porządku.. Chyba sie udam do mechanika po prostu.
 • Conditionally unlocked
  Sprawdź masę w samochodzie wystarczy wygnity kabelek masowy i cudawianki się dzieją
 • Level 2  
  odgrzewam temat, bo właśnie dziś przytrafiły mi się identyczne objawy. odpalił normalnie, ale zanim ruszyłem nagle reflektory przygasły i zgasły kontrolki. ewidentnie nie ma ładowania i kilku kontrolek. ale silnik działa (i nawet odpala, choć coraz trudniej), podświetlenie tablicy, radio, kierunkowskazy itd też działają (choć na samym akumulatorze, więc coraz słabiej).
  czy założyciel wątku ustalił przyczyny swojej przygody? a może ktoś inny podpowie czy warto szukać przyczyny samemu, czy raczej prosto do elektryka?
  auto musiałem zostawić z dala od domu. nie ryzykowałem jazdy przez miasto na samym akumulatorze, nie pierwszej zresztą młodości. jutro podjadę do niego z latarką, miernikiem i posprawdzam bezpieczniki. Może ktoś podpowie od których bezpieczników zacząć?
  auto - Nissan Sunny '95 N14.
 • Level 2  
  informacja dla osób, którym przydarzy się podobny objaw.

  u mnie przyczyną okazał się spalony bezpiecznik odpowiadajacy za sterowanie ładowaniem, za kilka kontrolek (m.in. ładowanie, hamulec ręczny, otwarcie drzwi, gotowość rozruchu) i za światło biegu wstecznego. Bezpiecznik wewnątrz auta, prawy rządek, pierwszy od dołu, 10A.

  a pierwotną przyczyną jest zwarcie w obwodzie lampy biegu wstecznego! każde wrzucenie wstecznego powoduje spalenie bezpiecznika. Podejrzewam, że gdzieś wlazła woda - od kilku dni jest wilgotno, a od wczoraj pada deszcz. zwarcia poszukam w najblizszych dniach, a do tego czasu nie parkuję w sposób wymagający użycia biegu wstecznego :)