Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmieniłem nową płytę i procka i komp nie włącza się.

kubek15 02 Jan 2010 14:53 915 6
    kubek15
    Level 9  
    Witam.
    Kupiłem nową płytę główną GIGBYTE GA-M61PME-S2P i procesor który pasuje to tego, wszystko podłączyłem i włączam kompa to pisze DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

Ustawiam bootowanie z cd i składam viste 64-bitową i dalej pisze DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.

Co zrobić? Dysk mam z przed 4-5 lat. Będę wdzieczny za wasze odpowiedzi.
  • Helpful post
    Arek K.
    Level 21  
    Odepnij dysk i sprawdź, czy wstanie z płyty. Zmień kolejność bootowania w BIOS.

Pozdrawiam
    kubek15
    Level 9  
    Odpiąłem dysk i vista się instaluje.

Bootowanie ustawiłem wcześniej.

Jak nie podpiąłem dysku, to gdzie mi sie system zainstaluje?
    Co teraz robić?

Zacząć pisać poprawnie. Nie "odpiolem", "podpielem" tylko odpiąłem i podpiąłem. mat_ed
    Matuzalem
    Level 43  
    To go podepnij.
    Nie oczekuj, że ktoś Ci poda receptę co dalej i co powodowało pierwotny komunikat skoro nie wiadomo co to za dysk ( PATA, SATA), jak ustawiony względem czytnika oraz w BIOS-ie, itp.
    kubek15
    Level 9  
    W płycie mam jedno wejście IDE i da się do tego podpiąć napęd i dysk, chociażby tylko na czas instalacji?
    Matuzalem
    Level 43  
    W większości wypadków tak - czasem trafiają się konstrukcje, w których złącze IDE jest przeznaczone wyłącznie dla napędów optycznych, ale wtedy jest to wyraźnie zaznaczone w manualu (a często i na samej płycie - przy złączu).
    Kwestią otwartą zostaje sprawa tego czy poprawnie ustawiłeś zworki master/slave na dysku i czytniku, by sprzęt nie obłupiał próbując rozpoznać tych ustawień (opisu położenia worek są najczęściej podane, w formie graficznej, na obudowach HDD i czytnika) oraz czy to ustawienie jest zgodne ze sposobem podłączenia urządzeń na taśmie - master - na jej końcu, slave - w złączu 'środkowym".
    kubek15
    Level 9  
    Dałem CD na slave a dysk na master i zadziałało teraz widzi dysk i CD. Dzięki Wam wielkie.