Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Mynute 13/20 - prośba o pomoc

jakosmok 02 Sty 2010 15:36 5075 4
  • #1 02 Sty 2010 15:36
    jakosmok
    Poziom 2  

Witajcie.

Na początku chciałem przeprosić za temat, jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o kotły grzewcze. Dodatkowo gdyby nie fakt, który niżej opiszę zapewne nigdy nie pisałbym na tym forum, po prostu swego czasu wynająłem mieszkanie, w którym zainstalowany jest taki kocioł, a co za tym idzie, nigdy nie miałem z nim nic wspólnego.

Moi drodzy. Mój problem - wyłączył się kocioł, a co za tym idzie zgasł główny palnik. Problem, jak go na nowo włączyć?

Jedyne co znalazłem w internecie
    https://obrazki.elektroda.pl/74_1244374596.jpg

Ciśnienie juz potrafię podnosić, aczkolwiek włączyc sam zapalnik juz nie potrafię.

Prosze o pomoc.

0 4
  • #2 02 Sty 2010 16:46
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeżeli nie posiadasz regulatora pomieszczeniowego , to wyłącz i wlącz ponownie kocioł. Pokrętlo od nastawy temperatury CO przekręć w położenie max. Kocioł powinien odpalić się sam. Jeżeli masz regulator temperatury w pomieszczeniu , wystarczy zadać mu wyższą temperaturę np. 25 st.C . Jeśli nadal nie uda się odpalić kociołka , to napisz coś więcej . Z jakiego powodu zgasł ? Może to jakaś usterka ? Za mało szczegółów .

0
  • #3 02 Sty 2010 21:18
    jakosmok
    Poziom 2  

Po pierwsze, dziękuję za zainteresowanie.

Po kolei. Najpierw w linkach dwa zdjęcia tej Berretki

http://www.nicesport.nazwa.pl/NS/jako/1.jpg

http://www.nicesport.nazwa.pl/NS/jako/2.jpg

I teraz po kolei. Przepraszam, że jakość zdjęć nie jest super, ale mam nadzieję, że to nie wielki problem :)

Dlaczego "iskra" zgasła... Wraz z żoną robiliśmy porządki świąteczne i totalnie przez przypadek przekręciliśmy prawe dolne pokrętło w prawą stronę. Od lewej narysowana jest kropla - domniemam, że nastawia ją się gdy piec działa, w środku jest iskra - domniemam, że służy to zapalania pieca, i całkiem z prawej strony jest 0 - domniemam, że wyłącza iskrę. Nam się właśnie przytrafiła ta trzecia opcja.

Obecnie piec stoi w takim stanie jak na zdjęciach. Kiedyś u sąsiada był specjalista i w dwie minuty włączył piec na nowo. Regulator pomieszczeniowy jest, niemniej nie pomaga jak go podkręcę, a i wtedy ten specjalista nic przy nim nie grzebał.

Z góry dziękuję za wgłębienie się w mój problem.

pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 03 Sty 2010 19:58
    ol_an
    Specjalista - systemy grzewcze

Z tego co piszesz wnioskuję, że zgasła tzw. świeczka. Kręciłeś czarnym pokrętłem. Trzeba wcisnąć lekko to czarne pokrętło i obrócić o ok 1/3 obrotu w lewo i trzymając wciśnięte generować iskrę czarnym przyciskiem znajdującym się po lewej stronie na dole panela, jednocześnie należy obserwować, czy pojawia się płomień na palniku zapalającym (świeczka). Jeśli mamy tam płomień przestajemy z iskrownikiem, ale cały czas trzymamy wciśnięte pokrętło. Po chwili możemy puścić. Jeśli płomień na "świeczce" jest to delikatnie pokręcamy pokrętłem jeszcze ok 1/3 obrotu e lewo i kocioł jest gotowy do pracy. Jeśli "świeczka" nie "załapała" powtarzamy czynności od początku.

0
  • #5 03 Sty 2010 20:01
    jakosmok
    Poziom 2  

Zgadza się :) Świetna instrukcja dla takiego gamonia jak ja :)

Dziękuję ślicznie, pozdrawiam i życzę miłego wieczora
    Można zamknąć temat

0