Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy polsat na Fergusonie FK 7900 UCI

symt 02 Sty 2010 16:40 5667 15
  • #1 02 Sty 2010 16:40
    symt
    Poziom 10  

Witam
    Mam stary dekoder Sagem Cyfrowego Polsatu i od jakiegoś czasu planuje wymianę. Pojawił się na rynku nowy dekoder Ferguson FK 7900 UCI umożliwiający wg opisu oglądanie płatnych platform. Czy na mojej karcie cyfrowego Polsatu będzie działał?
    http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbiorniki-sd/182-fk-7900-uci.html

• #2 02 Sty 2010 16:45
    matzg
    Poziom 35  

Witam, karta + moduł od CP

• #3 02 Sty 2010 17:08
    supermach
    Poziom 23  

Witam. Na Twojej karcie nie będzie działał. Musisz zakupić w CP nową kartę, ale nie z dekoderem tylko z modułem CI. Czeka Cię podpisanie nowej umowy.

• #4 02 Sty 2010 17:32
    symt
    Poziom 10  

Mam jeszcze mały dylemat.
    Wymieniam stary tv CRT na plazmę Panasonica. Ponadto używam starego dekodera sagem Cyfrowego Polsatu, który nie posiada wyjścia HDMI. Będę mógł połączyć z plazmą tylko przez Euro albo zwykły koncentryk. Rozważam zakup dekodera Samsung DSB-H370G, który ma wyjście HDMI. Czy wg Was poprawi to jakość obrazu, dzięki temu złączu? (zaznaczam ,że nie zamierzam wykupywać dodatkowo kanałów HD Polsatu, więc będę oglądał standardowe - to się nazywa chyba SD)
    I jeszcze pytanko - orientujecie się czy po rezygnacji z usług CP dekoder będę mógł nadal używać do odbierania stacji niekodowanych, czy mi go zablokują?

• #5 02 Sty 2010 17:44
    irek19
    Poziom 33  

Dekoder wymieniony w twoim poście to nic ciekawego.
    Po zakończeniu umowy z Polsatem, wykonaj telefon do CP, i powinni odblokować.

• #6 02 Sty 2010 17:58
    symt
    Poziom 10  

O.K ale chodzi mi o sama zasadę - czy kanały SD przekazywane do TV przez HDMI będą odbierane lepiej, czy wystarczy eurozłącze?

• #8 02 Sty 2010 19:20
    supermach
    Poziom 23  

Po HDMI różnicę zauważysz na kanałach HD, których nie będziesz miał. Zdecyduj się co właściwie chcesz zrobić - inwestujesz w HD czy nie, wolisz mieć "własny" tuner + moduł, czy tuner CP - napisz czego właściwie oczekujesz.

• #9 02 Sty 2010 19:45
    symt
    Poziom 10  

supermach napisał:
    Po HDMI różnicę zauważysz na kanałach HD, których nie będziesz miał. Zdecyduj się co właściwie chcesz zrobić - inwestujesz w HD czy nie, wolisz mieć "własny" tuner + moduł, czy tuner CP - napisz czego właściwie oczekujesz.

Właśnie po to zadaje pytanie, by wiedzieć czy warto zainwestować w nowszy dekoder i jednocześnie pozostać przy CP oglądając kanały jakości SD. Podobno na Astrze pojawił się pakiet TVP ale właśnie trzeba mieć dekoder z MPG 4 tylko nie wiem czy dekodery polsatowskie umożliwia odbiór.

Dodano po 2 [minuty]:

symt napisał:
    supermach napisał:

Właśnie po to zadaje pytanie, by wiedzieć czy warto zainwestować w nowszy dekoder polsatowski i jednocześnie pozostać przy CP oglądając kanały jakości SD. Podobno na Astrze pojawił się pakiet TVP ale właśnie trzeba mieć dekoder z MPG 4 tylko nie wiem czy dekodery polsatowskie umożliwia odbiór.

• #10 02 Sty 2010 19:53
    Piotr B
    Poziom 13  

Jeśli kupisz tuner na linuxie będziesz mógł używać tej karty wystarczy wyciągnąć boxkey z tunera.Jakość obrazu na tunerze z linuxowym dużo lepsza oraz większe możliwości edukacyjne np sharing.Do 1000 zł kupisz tuner z Hd.
    Pozdrawiam

• #11 03 Sty 2010 11:52
    b.zos
    Poziom 15  

Nie uważasz ,że to rozwiązanie jest drogie i wymaga trochę więcej niż ogólnej wiedzy

• #12 03 Sty 2010 12:34
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Kolego Symt dekoder Ferguson FK 7900 UCI to zwykły dekoder SD czyli DVB-S.
    Do odbioru kanałów HD jak i TVP z astry potrzebny jest dekoder DVB-S2 MPEG 4 takim jest Ferguson Ariva jeden z tańszych na rynku.
    TVP z Astry ma teraz zakodowany sygnał tak że i nici z oglądania.
    W twoim przypadku potrzebny jest dekoder Ariva 200 aby można było korzystać z CP poprzez moduł dostępu z kartą oferowany przez CP.

• #13 03 Sty 2010 14:58
    pawcio1979
    Poziom 16  

Posiadam obecnie Ferguson FK 7900 UCI z kartą Cyfra+ podłączony do telewizora Sony Bravia 40". Co do jakości obrazu przez HDMI, Component czy Euro mogę powiedzieć tylko tyle że każde z tych połączeń ma inna jakość obrazu. Poza tym podłączając kablami Component musisz się liczyć z tym że dźwięk musisz przesłać z dekodera do TV osobnymi kablami.

W moim przypadku kablem HDMI obraz jest ostrzejszy ale bardziej "pikselowaty" a pozostałymi kablami obraz bardziej rozmyty ale nie widać tak pikseli.

Swoja drogą kabel kablowi nie równy i co producent to inna jakość.

• #14 04 Sty 2010 19:27
    symt
    Poziom 10  

Posiadam - jak pisałem stary dekoder sagema, który ma tylko wyjście scart. Dekoder mam połączony z nagrywarką, która z kolei ma wyjście komponentowe do połączenia z TV. Jeśli połączę dekoder za pośrednictwem nagrywarki przez komponent to obraz będzie lepszy niż w przypadku połączeń dekoder - nagrywarka - TV tylko przez scart?

• #15 04 Sty 2010 19:59
    kapusta7
    Poziom 11  

chyba raczej nie poprawi to obrazu,nawet jak podłączysz się jak mówisz to nie będziesz miał głosu.przez component nie idzie fonia.

• #16 04 Sty 2010 20:38
    symt
    Poziom 10  

oczywiście obok komponentu jest przecież audio na czincze

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson