Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buderus Logano G 124 podlogówka

adrien36 02 Jan 2010 17:02 2576 13
 • #1
  adrien36
  Level 10  
  Witam mam taki problem, piec ma ok 8 lat i nic się nie działo z nim nigdy od 2 lat są problemy z ogrzewaniem podłogowym bo są dwa obiegi na kaloryfery i podłogówkę... problem w tym ze kaloryfery grzeją choć nie wszystkie bo na dole w piwnicy na poziomie którym jest piec często są zimne a na pietrach gorące... z podłogówką jest największy problem bo nie grzeje na wszystkich rurkach listwa wejściowa gorąca, powrotna letnia ale jak dotykam rurek to dwie sa letnie/zimne i w pokoju w dalszych obszarach jest zupełnie zimna podłoga... ostatnio blokowałem wejście i wyjście i chciałem odpowietrzyć w tym celu podłączyłem źródło wody i przepompowałem z osobna każde przyłącze i niby woda przechodziła... jak powinno być ustawienie grzybków czy to dobrze jak są otwarte w całości? i co może być problemem tego wszystkiego... dodam ze pompę obiegowa włączałem ostatnio na 3 bieg bo ciągle chodzi na 2 ale to nic nie daje temperatura wyjściowa na podłogę pokazuje ok 42st a powrót ok 20... ostatnio jeszcze pojawił się problem wycieku spod pieca tzn skraplania się sporej ilości wody i unosi się jakby para nad piecem ale to chyba od wilgotnej waty pod wpływem temp paruje... bardzo proszę wszystkich którzy mieli takie problemy albo znają ten temat o pomoc bo już mi to spać nie daje...

  Pozdrawiam Adrian

  Kolego , temat nieregulaminowy więc poprawiłem. Pisownię w poście popraw sam .
  mod.serwisant73
 • #2
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  Problemy wynikają z braku równowagi hydraulicznej obiegów grzewczych. Wymagana jest regulacja wstępna na zaworach termostatycznych oraz regulacja przepływu na obiegach podłogowych (grzybki). Żeby to zrobić należy wykonać obliczenia hydrauliczne instalacji lub poprosić (czyt. zapłacić) o pomoc doświadczonego hydraulika.
 • #3
  adrien36
  Level 10  
  Jeszcze zauważyłem ze przez ten wyciek spod pieca całe ciśnienie z instalacji spada na 0 jak ją dobije to woda dołem zaczyna kapać i całe ciśnienie spada... co może być tego przyczyna?
 • #4
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  Wyciek może być powodem Twoich problemów z grzaniem. Skąd wycieka dokładnie? Co znaczy spod kotła?? Trzeba dokładnie okreslić to miejsce.
 • #5
  adrien36
  Level 10  
  nie wiem dokładnie skąd cieknie bo go nie rozbierałem, ale jak stoję przed piecem to się skrapla na dole po prawej stronie
 • #6
  pawel_i
  Level 21  
  A czy w twojej instalacji istnieją jakieś filtry?
  Może zabrudzenie ich jest przyczyna problemów z grzaniem.....
 • #7
  adrien36
  Level 10  
  Pewnie jakieś są, nie znam się na hydraulice po prostu chce wiedzieć na czym stoję żeby mi ludzie kitów nie wciskali. Patrzyłem ale nie widzę nigdzie na rurach filtrów ani przed ani za pompami a może ktoś wrzuci jakieś zdjęcie jak wygląda filtr w takiej instalacji? Dziś strasznie cieknie spod niego jak nie dobije to nie kapie ale i się palnik nie załącza bo nie ma ciśnienia w instalacji i pisze "ogrzew bla" jak dobije to kapie i ciśnienie spadnie do 0 po ok 2/3h. Skąd to może kapać, czy na przyłączu wodnym do pieca?
 • #8
  pawel_i
  Level 21  
  Skośny zwykle mosiężny, pod skosem korek z główką sześciokątna na klucz.
  Prosty to metalowy ( odlew ) z nkrętka od kątem prostym w stosunku do biegu rury na której zamontowano.
  Wpisz w googlach np. filtr skośny 1" i wypluje zdjecia.
 • #9
  adrien36
  Level 10  
  filtrów skośnych mam 3 na przyłączu gazowym i wodnym ze ściany i przy wejściu do pieca... a jeśli chodzi o inne filtry to powinny być za czy przed pompami? bo za pompą od ogrzewania podłogowego są takie grubsze obrączki przymocowane do ściany na takich kręconych spiralkach.
 • #10
  pawel_i
  Level 21  
  szukaj przed pompami zwykle zakładane są albo na rurze powrotnej z instalacji do kotła
  Dolna od tyłu stojąc przodem do kotła to po prawo.
 • #11
  gazownik.pl
  Level 12  
  Może foto instalacji coś by wyjaśniło. Kocioł był serwisowany? pozdr
 • #12
  adrien36
  Level 10  
  Kocioł był serwisowany jakieś pół roku temu czyszczenie itd wszystko było ok ale istniał problem braku grzania podłogówki w całości. Istnieje taka możliwość że mogło żeliwo pęknąć czy raczej na łączeniu przyłącza na spawie?

  Regulamin - p.15 . Kolego , proszę stosować się do zaleceń moderacyjnych! Dalsze ich lekceważenie zostanie odpowiednio "nagrodzone" !
  mod.serwisant73
 • Helpful post
  #14
  gazownik.pl
  Level 12  
  W tym wypadku sprawa naczynia to drobnostka, nie można było nic sprawdzić bo nie było zaworu odcinającego. Pęknięty jest blok z prawej strony kotła i nie wykluczone że coś może dziać sie z tyłu. Za póżno było żeby wszystko demontować i spuszczać wodę ale może okazać się że jest nie wesoło.
  Pozdrawiam R