Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault clio 1.2 1993 gaśnie po puszczeniu sprzęgła.

02 Sty 2010 17:20 2789 8
  • Poziom 8  
    Witam. Mam problem tak jak w temacie. Odpala tylko przy wciśniętym sprzęgle i tak chodzi cały czas do momentu puszczenia, wtedy jakby się zadusił i gaśnie. Znajomy który troszkę się zna powiedział że może to być coś od 5 biegu który mógł się zablokować. Dodam tylko że piąty bieg nie wchodzi wogóle. Proszę o pomoc.
  • Poziom 30  
    Rozumiem, że auto nie stoi na zaciągniętym ręcznym? Skoro nie wchodzi 5 a powinna to już masz odpowiedz. Możesz sprawdzić czy skrzynia nie jest zablokowana. Podnieś przód i zobacz czy możesz ręką obrócić koło
  • Poziom 8  
    Nie nie stoi na ręcznym. Zaraz jutro zobacze z tym kołem i dam znać.
  • Poziom 12  
    sprawdz na skrzyni połączenie z lewarkiem może coś się rozłączyło
  • Poziom 8  
    Sprawdzałem dziś z tym kołem i da się nim kręcić jednakże idzie bardzo ciężko i słychać jak o coś ociera. A co do kolegi który pisał o skrzyni z lewarkiem to za bardzo nie wiem jak to sprawdzić. Troszkę spojrzałem pod samochód, ale nic nie widziałem odłączonego.
  • Poziom 30  
    Wydaje mi się, że skrzynia jest zablokowana. Możliwe, że właśnie siedzi na 5 biegu
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie. Czy jest możliwość zrobienia tego samemu? Za bardzo się nie znam, ale mógł bym spróbować.
  • Poziom 31  
    Przetocz auto na luzie i sprawdz czy silnik się nie obraca.
  • Poziom 30  
    Nie silnik tylko koło zamachowe ewentualnie alternator :[-)
    Jeśli nie znasz sie na mechanice to nic nie kombinuj