Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault clio 1.2 1993 gaśnie po puszczeniu sprzęgła.

02 Jan 2010 17:20 3041 8
  • Level 9  
    Witam. Mam problem tak jak w temacie. Odpala tylko przy wciśniętym sprzęgle i tak chodzi cały czas do momentu puszczenia, wtedy jakby się zadusił i gaśnie. Znajomy który troszkę się zna powiedział że może to być coś od 5 biegu który mógł się zablokować. Dodam tylko że piąty bieg nie wchodzi wogóle. Proszę o pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 30  
    Rozumiem, że auto nie stoi na zaciągniętym ręcznym? Skoro nie wchodzi 5 a powinna to już masz odpowiedz. Możesz sprawdzić czy skrzynia nie jest zablokowana. Podnieś przód i zobacz czy możesz ręką obrócić koło
  • Level 9  
    Nie nie stoi na ręcznym. Zaraz jutro zobacze z tym kołem i dam znać.
  • Level 13  
    sprawdz na skrzyni połączenie z lewarkiem może coś się rozłączyło
  • Level 9  
    Sprawdzałem dziś z tym kołem i da się nim kręcić jednakże idzie bardzo ciężko i słychać jak o coś ociera. A co do kolegi który pisał o skrzyni z lewarkiem to za bardzo nie wiem jak to sprawdzić. Troszkę spojrzałem pod samochód, ale nic nie widziałem odłączonego.
  • Level 30  
    Wydaje mi się, że skrzynia jest zablokowana. Możliwe, że właśnie siedzi na 5 biegu
  • Level 9  
    Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie. Czy jest możliwość zrobienia tego samemu? Za bardzo się nie znam, ale mógł bym spróbować.
  • Level 33  
    Przetocz auto na luzie i sprawdz czy silnik się nie obraca.
  • Level 30  
    Nie silnik tylko koło zamachowe ewentualnie alternator :[-)
    Jeśli nie znasz sie na mechanice to nic nie kombinuj