Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apple przygotowuje się do premiery tabletu

pseven 02 Sty 2010 17:58 2705 9
  • Apple przygotowuje się do premiery tabletu
    Niemal wszystkie opublikowane do tej pory informacje na temat długo oczekiwanego tabletu od Apple były jedynie spekulacjami. Wciąż nie znamy specyfikacji nowego produktu sygnowanego tym samym znakiem towarowym co odtwarzacze iPod i aparaty iPhone. Na swoim blogu, prezes Apple – Steve Jobs, zdradził w wypowiedzi datowanej na 28 grudnia, że urządzenie ujrzymy jeszcze w styczniu, a jego cena wyniesie mniej niż 1000 USD. Z najświeższych informacji prasowych wynika, że urządzenie będzie miało swoją premierę między styczniem a marcem. Apple przewiduje dostarczenie na rynek aż dziesięciu milionów sztuk swojego tabletu w przeciągu pierwszego roku od daty premiery. Pierwsze wieści o tym produkcie pojawiły się w Sieci już w 2007 roku. Tablet powstał najprawdopodobniej na bazie projektu Newton MessagePad. Wyposażone w 10 calowy ekran z nakładką dotykową pozwalającą na wielopunktowe sterowanie przypomina wyglądem do złudzenia aparat iPhone. Tablet ma wypełnić lukę w ofercie firmy i ustanowić nową klasę, pomiędzy telefonem typu smartphone a budżetowym notebook`iem. Szczegółowych informacji i oficjalnej specyfikacji urządzenia możemy się spodziewać w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło:
    http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=newsarchive&sid=a6GpNsdiz204

Fajne! Ranking DIY
  • #2 02 Sty 2010 23:08
    nielu
    Poziom 12  

Cytat:
    cena wyniesie mniej niż 1000 USD.

Cytat:
    Tablet ma wypełnić lukę w ofercie firmy i ustanowić nową klasę, pomiędzy telefonem typu smartphone a budżetowym notebook`iem.

Gdzie tu budżetowość ? Jeżeli miałby kosztować mniej niż 500 zielonych - to może bym się zgodził, ale łaskawie mniej niż tysiąc ? ....

• #3 02 Sty 2010 23:33
    ziomal155
    Poziom 15  

bez przesady to jest tablet i 1000USD = 2700zł to całkiem niezła cena jak na tego producenta i na tablet, pokaż mi tańszy nowy tablet HP

• #4 03 Sty 2010 12:02
    TokamakPl
    Poziom 16  

nielu napisał:
    Gdzie tu budżetowość ? Jeżeli miałby kosztować mniej niż 500 zielonych - to może bym się zgodził, ale łaskawie mniej niż tysiąc ? ....

Gdzie? Najtańszy z najtańszych przenośnych Mac'ów to kosztuje 999$ w promocji. Jeżeli w artykule jest napisane że koszt będzie niższy niż 1k$ to jak na produkt apple jest to budżetówka :|

• #5 03 Sty 2010 14:29
    Mihas66
    Poziom 22  

Powie mi czemu rzeczy od apple są takie drogie bo ja tego nie rozumiem... Iphone jak dla mnie nie jest głupi ale cena tego nowego to mnie zwaliła n nóg nawet najnowsze nokie tyle nie kosztują... iPody tez do tanizny nie należą a w porównaniu do Creatiwie nie wypadają znacząco lepiej... o lapkach i kompach już nie mówię bo to jest jak dla mnie chore jak zobaczyłem ceny nich to na początku myślałem że to jaś pomyłka ale cóż to nie jest komp klasy ibm/pc więc dlatego... za znaczek jabca płacimy więcej niż za firmową odzież czy kosmetyki no ale cóż każdy jest w pewnym sensie dresiarstwem jedni kochają tylko adidasa a inni apple...

• #6 03 Sty 2010 16:02
    MasterMatan
    Poziom 21  

Za 1000$, w europie czytaj to jako za 1000 euro lub za 1000 funtów a dy już z tych walut sobie przeliczysz ziomal155 to tak tanio ci nie wyjdzie. Już wolę kupić Nokię N900 niż ten tablet (przynajmniej będzie taniej).

• #7 03 Sty 2010 18:07
    ziomal155
    Poziom 15  

Przeliczam tyle ile to kosztuje, w stanach wcale nie jest taniej, a jak jest to przecież można kupić i przyślą, a wszystko jest takie drogie od apple ponieważ ludzie po tyle kupują. Chyba to normalne że firma chce zarobić. Zastanów się jak byś robił jakąś elektronikę i mógł ją sprzedawać po 100zł dla 1000 klientów albo po 50zł dla 1200 klientów. To co by ci się lepiej opłacało??

• #8 03 Sty 2010 22:42
    sundayman
    Poziom 24  

Apple jest stosunkowo drogie dokładnie z tego samego powodu co markowe PC-ty. Bo chyba nie porównujecie komputerów Apple ze składakami ze sklepu na rogu ? A już markowy komputer najtańszy nie jest, prawda ?

Poza tym za komfort się płaci - a korzystanie z apple to komfort - sam pracuję na makach od roku 91. Dziś komputery apple są zresztą znacznie tańsze niż kiedyś. Praktycznie są nieco droższe lub w cenie zbliżonej do markowego PC.
    W latach 90-tych ceny apple były kosmiczne - a już wtedy były powody, dla których konieczne było kupienie takiego komputera - i to z powodów wyłączenie merytorycznych - nie "dla znaczka".
    Dziś, po przejściu apple na procesory intela i obniżkach cen - dystans między apple a pc się zmniejszył - i nie zawsze na korzyść (choćby to, że kiedyś standardem w apple były dyski SCSI - dziś oczywiście jest to normalne SATA.

Tak czy owak - narzekanie na ceny apple jest absurdalne - jeśli ktoś nie pracował na tym komputerze, i nie rozumie na czym polega różnica, to niech nie kupuje i nie narzeka - nie ma obowiązku używania.
    Równie dobrze można powiedzieć - "dlaczego jaguar jest droższy niż opel ? przecież i to i to jeździ."

Owszem, tylko w komforcie jazdy jest jednak spora różnica. I tak samo jest z apple - korzystanie z OSX to po męczarniach z dowolną "windą" jest samą przyjemnością. I przypuszczam że jest to jeden z głównych powodów dla którego ludzie kupują maki.

• #9 04 Sty 2010 10:19
    Traker Wymiatacz
    Poziom 13  

Dobry pentagram o'pen wide jest za niecałe 300zł. Jednak sądzę że to jest przeznaczone dla firm zajmujących się grafiką, ponieważ MACi słyną z dobrej jakości grafiki, dlatego też ta firma chciała to wykorzystać, jednak to tylko moje zdanie :P.

• #10 05 Sty 2010 19:06
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

Tanim tabletem z pewnością będzie: ten.
    Cena nie przekroczy 200 USB, może nie jest najpiękniejszy, ale nie to najważniejsze :)

Apple przygotowuje się do premiery tabletu