Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 1.6 Wysokat temperatura alternatora -zwarcie?

02 Sty 2010 17:59 6728 28
  • Poziom 9  
    Witam
    Nie wiem czy dobrze zrobilem zakładając nowy emat ale nie mogłem nic na interesuj acy mnie temat znaleść.

Mam kłopot z moim pasatem , strasznie grzeje mi się alternator (napięcie podczas ładowania na akumulatoze w zależności od obrotów 13,4 - 14,5 v w zależności od obrotów. Padł mi akumulator więc wymieniłem sądząc że to rozwiąrze sprawe grzejącego się alternatora jednak nie. szukająć przyczyn chwyciłem miernik no i odkryłem że po podłączeniu plusowej klemy do akumulatora i sprawdzenie miernikiem pomiędzy masą akumulatora a ramą samochodu miernik pokazał 12,4 v czyli jak mysle gdzieś jest przebicie dodam że odłączyłem alternator. CZY TO MOŻE BYĆ PRZYCZYNA GRZANIA SIĘ ALTERNATORA

Zgóry dzięki za odp.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    w ten sposób nic nie wybadasz - musisz pomierzyć prąd pobierany z aku a nie napięcie pomiędzy słupkiem aku a masą auta bo zawsze będzie (miernikiem zamykasz obwód a przecież zawsze coś w aucie prąd pobiera)
    co znaczy że altek gorący? jak na niego spluniesz to się gotuje czy po prostu nie możesz utrzymać na nim ręki?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Normalne jest że alternator jest gorący. Już sam silnik go nagrzewa a dodatkowo grzeje się w wyniku pracy jaka wykonuje. Gdyby miał przebicie to już by było po nim.
  • Poziom 9  
    Jest tak gorący że slina sie gotuje po 5 min pracy i faktycznei wydaje odgłos takiego wycia ale dalej nie rozumiem czemu po podłączeniu tylko jednej klemy plusowej do akumulatora i podłączeniu miernika do masy akumulatora i ramy samochodu pokazuje mi 12,4 v a jak odkręce cienki czerwony przewód od plusowej klemy (drugi gruby dalej tam jest) pokazuje 0v czyli tak jak powinno być. NIe wiem pewnie sie ale wydaje mi sie to dziwne
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    dobra dla ciekawostki dodam że dołączyłem totalnie alternator i to samo ja nie mam pojęcia jak sie do tego zabrać
  • spec od auto-elektro
    Motronic myślę że ma coś z diodami przy zwarciu stojana nie uzyskałby 14.5V, może zamienił bieguny przy zmianie akumulatora.P
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    zostaw w spokoju te pomiary bo jeszcze coś spaskudzisz
    alternator badaj bo tak powiedzmy 70st to jeszcze może być ale skoro ślina się gotuje to przesada
    możesz jeszcze zrobić próbę z odłączonym przewodem B+ od altka (ten gruby plusowy) - wtedy nie powinien się grzać a jeśli zrobi się gorący to altek kaput
  • Poziom 9  
    ok dzięki spróbóje ale już nie dziś bo zmarzłem na kość :)
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Jeżeli alternator oddaje prąd np 8A to nie powinien się grzać. Jeżeli przy małym prądzie się grzeje to uszkodzony jest stojan. Uzwojenie stojana jeżeli zmieniło barwę z brązowej na czarną to już mamy pewność. Alternator z uszkodzonym stojanem trudniej się wzbudza, trzeba przygazować aby kontrolka zgasła.
  • spec od auto-elektro
    To chyba logiczne że gdzieś prąd się musi zamknąć i zakladaj tą klemę jak chcesz jeździć jeszcze tym samochodem.P
  • Poziom 9  
    dobra skoro tak musi być to ok tylko to mnie trapiło dzięki wychodzi na to że alternator
  • Poziom 15  
    100% alternator. Wymień i po sprawie.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Napiecie min powinno wynosić około 13,8V do 14, 5V. niektóre japończyki maja więcej. jakie jest u ciebie gdy jest obciążony i nie bo jezeli obciążony drastycznie spada napiecie tzn uszkodzona jedna z diód.
  • Poziom 9  
    jutro sprawdzę dokładnie wszytko jeszcze raz i dam znać w głębi duszy mam nadzieje że to alternator sprawdzanie instalacji może trochę zająć.
    A puki co dziękuję wszystkim za okazane zainteresowanie i od jutra. :)
  • Poziom 33  
    Zdejm pasek i pokręć wirnik ręką, czy nie wydaje jakichś dziwnych melodii i nie chodzi ciężko- może łożyska poleciały?
    V.
  • Poziom 33  
    Motronic napisał:
    Od łozysk nie grzał by się.

Na pewno?
    Widziałem nieraz dekle alternatora z wytopionymi gniazdami łożysk i wirniki z łożyskami koloru fioletowego...
    V.
  • Poziom 9  
    skorzystałem z rady i odkręciłem gruby czerwony przewód od alternatora i ku mojemu zdziwieniu nie grzeje sie a pozatym pracuje normalnie a gdy go podłączam z powrotem aż silink przygasa i zaczyna wyć alternator oczywiście grzeje się natychmiastowo
    co to oznacza??? j

Dodano po 2 [minuty]:

łożyska wydają się ok prfzy próbie kręcenia ręką obraca się lekko i bez hałasu:
  • Poziom 2  
    Że masz zdechnięty altek.
  • Poziom 39  
    no to oznacza że altek produkuje dużo prądu i tu wydaje się być ok
    teraz pytanie jakie trzeba postawić to dlaczego produkuje dużo prądu?
    odp: niedoładowany aku albo coś w aucie chce dużo prądu
    druga odp jest taka że przy niedoładowanym aku na wolnych obrotach altek po prostu nie daje rady się wychłodzić (wentylator wytwarza mało wiatru)
  • Poziom 9  
    jeszcze jedno na forum w innym temacie wyczytałem że kontrolka ładowania ma wpływ na prace alternatora , u mnie gdy przekręcam kluczy nie pali się nawet na testach vag.
    może to jest przyczyna ???

sprawdziłem tam jest dioda która działa po podpięciu baterii ale po włączeniu zapłonu sie nie zapala
  • Poziom 16  
    Z kontrolki po cęesci idzie prąd wzbudzenia na alternator

Dodano po 1 [minuty]:

części
  • Poziom 9  
    jeżeli odłącze gruby czerwony kable od alternatora to kontrolka ładowania zapala sie po włączeniu zapłonu.