Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

świecące kierunkowskazy Matiz 2001 r.

huhra 02 Sty 2010 18:56 2575 6
  • #1 02 Sty 2010 18:56
    huhra
    Poziom 16  

witam. potem polega na tym że jak nagrzeje się silnik to kierunkowskazy zamiast migać, świecą. po wyłączeniu kierunku i włączeniu ponownie, znów chwile miga po czym ponownie zaświeci się ciągłym światłem. (na zimnym silniku jest ok) co może być przyczyną? przegrzewa sie jakiś przekaźnik? gdzie szukać bezpieczników w kabinie i który jest od kierunków?

• #2 02 Sty 2010 18:58
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wymień przerywacz kierunkowskazów.

• #3 02 Sty 2010 19:11
    huhra
    Poziom 16  

a gdzie go szukać?

• #4 07 Sty 2010 19:26
    milejow
    Poziom 42  

Głowa pod kierownicę i szukaj zielonego pudełeczka/kostki z trzema przewodami(wygląda jak przekaźnik)

• #5 07 Sty 2010 19:47
    sebastiansebastian
    Poziom 10  

Prawdopodobnie przyczyną problemu jest wspomniany przez mojego przedmówcę przerywacz, którego zasada działania była oparta kiedyś na nagrzewaniu się elementu bimetalowego w wyniku przepływającego prądu (indukcja i te sprawy) i cyklicznym stygnięciu tego elementu, a tym samym cyklicznym przełączaniu się styków. Widocznie element bimetalowy uległ przegrzaniu lub odkształceniu i cały przerywacz nadaje się do wymiany. Orientacyjne miejsce poszukiwań wskazałbym: kabinę kierowcy (pod kierownicą lub z lewej strony u dołu kierownicy). Inna lokalizacja to klapka w schowku lub inna lokalizacja coraz częściej praktykowana to komora silnika (a dokładnie podszybie).

Moderowany przez Błażej:

Zasada jest prosta - NIE WIEM, NIE ORIENTUJĘ SIĘ, NIE JESTEM PEWIEN - NIE ODZYWAM SIĘ, MILCZĘ! Bo to, co napisałeś może pretendować do bzdury tygodnia. Kiedy w tym aucie był stosowany przerywacz bimetaliczny? I w końcu gdzie on się znajduje? Bo równie dobrze mogłeś napisać, ze znajduje się w aucie. Miało by taką samą wartość.

• #6 07 Sty 2010 19:56
    MACIEK_M
    Poziom 27  

Przerywacz bimetalowy w Matizie??????? Toż u koreańczyków elektronika dużo tańsza niż bimetal.

• #7 07 Sty 2010 20:01
    milejow
    Poziom 42  

sebastiansebastian napisał:
    Prawdopodobnie przyczyną problemu jest wspomniany przez mojego przedmówcę przerywacz, którego zasada działania była oparta kiedyś na nagrzewaniu się elementu bimetalowego w wyniku przepływającego prądu (indukcja i te sprawy) i cyklicznym stygnięciu tego elementu, a tym samym cyklicznym przełączaniu się styków. Widocznie element bimetalowy uległ przegrzaniu lub odkształceniu i cały przerywacz nadaje się do wymiany. Orientacyjne miejsce poszukiwań wskazałbym: kabinę kierowcy (pod kierownicą lub z lewej strony u dołu kierownicy). Inna lokalizacja to klapka w schowku lub inna lokalizacja coraz częściej praktykowana to komora silnika (a dokładnie podszybie).

Ja cie...... i weź go tu teraz znajdź:D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME