Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Pompa VE zamiast rzędowej - kąt wtrysku

AF7018 02 Sty 2010 20:35 3392 7
  • Pompa VE zamiast rzędowej - kąt wtrysku

Poziom 10  

Witam,
    Mam zamiar zamontować do silnika wysokoprężnego pompę wtryskową VE od jakiegoś VW, zamiast pompy rzędowej.
    Mam już mechaniczne dopasowaną pompę VE ale potrzebuję dokładniejszych informacji na temat działania automatycznego przyspieszcza początku wtrysku, żeby w miarę prawidłowo ustawić kąt wtrysku.
    Chodzi mi głównie o informacje, ile przyspiesza się ten kąt oraz czy zmiana występuje proprcjonalnie wraz ze wzrostem prędkości obrotowej aż do obrotów maksymalnych czy tylko od biegu jałowego do osiągnięcia jakiegoś poziomu obrotów (np. 1/3 lub 1/2 maksymalnych)?
    W moim silniku będzie maksymalnie ok 2400 obr/min i maksymalny kąt wyprzedzenia wtrysku ok 24 stopni (taki powinien być na rzędowej pompie).
    Jaki więc statyczny kąt powinienem ustawić i ewentualnie ile to powinno być mm w GMP mierząć ruch tłoczka w pompie?
    Jeśli ktoś jest w temacie proszę o pomoc.
    Z góry dzięki.
    Pozdrawiam

0 7
    Poziom 35  

podj numer bosch pompy to podam ci wrtosci

0
    Poziom 10  

numer bosch 0 460 494 039, VW 068 130 107 H
    jeśli można to poproszę też o informacje o dawce nominalnej - będę wiedział czy zwiększać czy zmniejszać

0
    Poziom 19  

Dla VW jest to 0,9 mm przesunięcia tłoka pompy z DMP ,a dawka (podaje z pamięci )bedzie ok 3,5 cmm przy 1250 obr.Co do kąta to jest uzależniony od ciśnienia w pompie (im większe obroty tym kąt sie przyśpiesza)

0
    Poziom 10  

O ile mi wiadomo to wartość 0.9 mm jest dla położenia w GMP tłoka silnika (tak wyczytałem w kilku instrukcjach) a to ma się nijak do kąta wtrysku w stopniach. Gdyby była znana wartość ruchu tłoczka pompy odpowiadająca początkowi tłoczenia to już można by to wykorzystać.
    Chociaż bardziej mnie interesuje kąt dynamiczny bo statyczny początek tłoczenia można w przybliżeniu ustalić za pomocą kapilary.
    To może ktoś ma wiedzę na temat mechanicznego przestawiacza kąta (rozruchowego) - o jaki kąt zmienia i czy to jest taki sam kąt o jaki przestawia automatyczny regulator?

0
    Poziom 19  

Ja ci podałem ruch tłoczka pompy odpowiadający początkowi tłoczenia Nie ustawisz pompy rotacyjnej na kapilare tylko czujnikiem wkręconym w pompe wtryskową miedzy przewodami wtryskowymi ( klucz 12) wartość ustawienia 0,9 mm wał korbowy na OT Mechaniczny przestawiacz(linka ) przestawia o 03 -0.5(odczytany na zegarze) .Charakterystyka przestawiacza pompy jest podawana w mm przesunięcia tłoka przestawiacza np. 1250 obr - 3mm W autodacie bedziesz miał podany kąt dynamiczny dla poszczególnych przyrządów pomiarowych

0
    Poziom 10  

OK, czyli rozumiem że 0,9mm od DMP to jest PT dla samej pompy, niezależnie od silnika? bo w necie znalazłem instrukcje (skany) gdzie było podane ustawienie początku wtrysku na 0,7 -1 mm ruchu tłczka pompy w momencie GMP tłoka w silniku a to by wiele zmieniało.
    ile wogóle wynosi całkowity ruch tłoczka głównego takiej pompy?

3 mm przy 1250 obr pompy? czy silnika?

Tak czy inaczej dzięki za info, jeszcze ze dwa posty i będę wszystko wiedział a jutro poszukam Autodate to może się dowiem czegoś ciekawego.

0
    Poziom 19  

3 mm to ruch tłoka przestawiacza (tego pod spodem pompy )nie tłoka głowicy tłoczącej .A w jakim silniku to bedziesz montował tą pompe? VW najczęściej chodzą na 0,9 ,a u ciebie bedzie to zależało od silnika

Dodano po 57 [sekundy]:

Obroty pompy silnik x2

0