Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głowica termostatyczna danfoss - czym zastąpić?

arekm 23 Apr 2012 14:34 88247 50
    Zbigniew Rusek
    Level 36  
    Jest sposób: zakręcić zawór głowicą termostatyczną (głowica wtedy musi być zamontowana). Gdy będzie przekręcona w pozycję "nieogrzewane", to nie dopuści czynnika grzewczego do kaloryfera, chyba, że w pomieszczeniu temperatura spadłaby poniżej +5 stopni (ale to jest niemożliwe, zwłaszcza wiosną) - wówczas może puścić minimalną ilość wody. Najlepiej jednak dać kapturki. Może by ich poszukać na giełdzie staroci czy na innym bazarze?
    jacet1
    Level 11  
    Pablo_P-ce wrote:
    Witam

Zakupiłem Termostat na grzejnik CLARUS HT-5594, jednak do swojego zaworu Danfoss RTD-N nie mogę dopasować żadnej przejściówki. To dosyć popularny zawór i jest w niego wyposażona większość mieszkań w moim mieście. Czy któraś z przejściówek, dodana do zestawu, powinna pasować czy trzeba by dokupić inną? W załączniku przesyłam zdjęcie zaworu który posiadam, zdjęcie poprzedniego termostatu Danfoss oraz termostatu CLARUS. Zdjęcie przejściówek mogę dodać w inny terminie. (wg instrukcji załączone są przejściówki: RA, RAV, RAVL, Herz)

Pozdrawiam

Witam
    Kupiłem trzy takie głowice na trzy różne zawory. W pierwszej chwili rozczarowanie-na dwa zawory (jeden taki jak Twój) nie mogłem zamontować tych urządzeń. Wprost nie pasuje żadna przejściówka. Kluczem do sukcesu okazało się rozkręcenie przejściówki do zaworów Herz. Gwint wewnętrzny jest za mały lecz po odkręceniu dwóch malutkich wkrętów, część gwintowana rozpada się na dwie obejmy. Objąłem nimi gwint zaworu i z wyczuciem skręciłem wkrętami. Jak zerwiesz gwint to chyba tylko malutkie śrubki z nakrętkami ratują. Trzeba to skręcić jak najmocniej gdyż te gwintowane pierścienie nie zejdą się do końca i druga część przejściówki jest słabiej trzymana. W takim zaworze jak u Ciebie trzeba jeszcze skrócić najkrótszy trzpień (u mnie do 7,5 mm) i włożyć go odwrotnie niż podają w instrukcji. Włożysz go po przykręceniu przejściówki, kapturkiem do głowicy. U mnie proces adaptacji przebiegł pomyślnie a jak będzie w sezonie czas pokaże.
    Norbik600
    Level 2  
    Załóż sobie na zawór opaskę samo-zaciskającą
    taką opaskę można kupić za parę groszy, a poz remoncie po prostu przetniesz i założysz termostat

Jeżeli chodzi o montaż
    to należy rozwiercić przejściówkę RAV ok 1-1.5 mm
    następnie nawinąć grubą izolację na gwint w zaworze z którego demontowałeś termostat, następnie nałożyć przejściówkę i mocno skręcić.
    Może być tak że nie będzie do końca zamykał zaworu (tak było u mnie)
    więc zastosowałem ok 2-3mm przedłużkę (ze śrubki do montażu płyt głównych w obudowie- zeszlifowałem ją z obu stron i nałożyłem na bolec)

calkarz22
    Level 2  
    Mój hydraulik mi namieszał z instalacją i wrzucił stare zawory RTD-N do grzejników łazienkowych oraz do grzejników z podłączeniem dolnym VNH gdzie jest wkładka RA, wszystko firmy danfoss.

Problem że ne produkują głowic na ten nieszczęsny zawór.
    problem miałem taki że głowica Danfossa nie zamykała mi przepływu na grzejnik łazienkowy nawet jeśli była skręcona grzejnik był ciepły.

Zajęło mi to sporo czasu i dlatego chce się tym podzielić żeby inni bez potrzeby nie marnowali czasu.

Znalazłem konkurencyjną firmę Heimeier która ma głowicę na zawór RTD-N oraz na połączenie to nowe RA (tych nie wymieniałem chociaż mi się średnio podobają to szkoda kasy bo jakoś działają).
    Głowica która pasuje na RTD-N to głowica DX

Znalezienie numerów kodu było trudne bo nie mogłem znaleźć strony firmy poleconej przez hurtownika ale się udało. Heimeier jest w grupie z innymi firmami i nie ma strony bezpośredniej tylko wspolna.
    Zapłaciłem za nią 31 zł i w końcu mam spokój.

Strona gdzie jest więcej o tej głowicy to:
    Link

Działa i problem z głowy ale latwo nie było.
    pozdrawiam :D
    krii
    Level 9  
    Jak widać mam zaworek rtd-n zamontowany w oryginalnym Convektorze.
    I pilnie szukam jakiejś inteligentnej głowicy termostatycznej-elektronicznej z podziałem co najmniej na trzy strefy czasowe. Ale ale aby była ustawiona w stosunku do zaworu pod kątem 90 stopni ( takie warunki architektoniczne) bo mamy wszystkiego 11, cm. I pewnie razem z adapterem nic nie wejdzie. A jeszcze trzeba to przykręcić.
    cynik606
    Level 10  
    Quote:
    Witam

Zakupiłem Termostat na grzejnik CLARUS HT-5594, jednak do swojego zaworu Danfoss RTD-N nie mogę dopasować żadnej przejściówki. To dosyć popularny zawór i jest w niego wyposażona większość mieszkań w moim mieście. Czy któraś z przejściówek, dodana do zestawu, powinna pasować czy trzeba by dokupić inną? W załączniku przesyłam zdjęcie zaworu który posiadam, zdjęcie poprzedniego termostatu Danfoss oraz termostatu CLARUS. Zdjęcie przejściówek mogę dodać w inny terminie. (wg instrukcji załączone są przejściówki: RA, RAV, RAVL, Herz)

Pozdrawiam

Ja zrobiłem wg załączonej instrukcji (nie mojego autorstwa) i działa OK.
    romeczek18124
    Level 11  
    Witam wszystkich posiadałem sporo takich czerwonych kapturków na zawory Danfoss chwilowo ich brak. Pozdrwaiam
    GreenEye
    Level 2  
    Może pytanie niedokładnie na temat, ale dotyczące Danfossów: po ilu latach powinno się je wymienić?
    Piszecie, że jak są zamontowane pionowo to szybciej się zużywają, ale po czym to poznać? Danfossy mam co prawda w poziomie, ale już są ponad 10-letnie.... czas na wymianę czy jeszcze nie?
    tadeusz260749
    Level 2  
    Posiadam coś takiego na grzejniku CO jak na początku dyskusji jak to się odkręca od czujnika.
    pozdrawiam
    piotreczekna
    Level 9  
    Witam.
    Mam oto takie stare termostaty Danfoss.
    Głowica termostatyczna danfoss - czym zastąpić? Głowica termostatyczna danfoss - czym zastąpić?
    Na jednym z nich wyłamana jest nóżka (ta co idzie pod nakrętkę i trzyma termostat prosto) i musiałem go teraz przywiązać sznurkiem do kaloryfera, żeby działał prawidłowo. Mam pytanie co to za model i ewentualnie na jaki mogę go wymienić (bo pewnie takiego nie znajdę bo za stary), bo nie mam o tym pojęcia. Będę wdzięczny za pomoc.
    romeczek18124
    Level 11  
    Szanowni koledzy, czerwone kapturki z gwintem wewnętrznym do regulacji tych zaworów termostatycznych z kryzą Danfoss zostały wszystkie sprzedane nie posiadam żadnego. Proszę nie pisać. Pozdrawiam.
    marhyl70
    Level 9  
    Witam
    Mam pytanie związane z głowicą Danfossa.
    Uległa uszkodzeniu i chciałbym ją wymienić,była zamontowana ponad 12 lat temu
    i nie wiem jaki to model i jaki można ją zastąpić.
    Ze zdjęć z internetu porównawczo wskazuje że to Danfoss 3600/3610
    Proszę o podpowiedz.
    Głowica termostatyczna danfoss - czym zastąpić? Głowica termostatyczna danfoss - czym zastąpić? Głowica termostatyczna danfoss - czym zastąpić?
    olejopalacz2
    Level 23  
    A nie możesz kupić takiej samej?
    marhyl70
    Level 9  
    olejopalacz2 wrote:
    A nie możesz kupić takiej samej?

Kolego rozumiesz to co napisałem w poście wyżej.
    Nie wiem jaki to model.
    Więc zamiast pisać tego typu odpowiedzi,lepiej nie pisz nic.
    Twoja odpowiedz nic nie wnosi do tematu.
    Najlepiej bądz bierny.
    olejopalacz2
    Level 23  
    Weź tą głowice w ręke, idz do hurtowni i dadzą ci taką samą, oni sie na tym znają, maja katalogi.
    Tak trudno to zrobić?
    Mietek2141
    Level 11  
    To ja trochę odświeżę - mam w mieszkaniu kilka głowic CosmoTherm Cosmoline. Praktycznie w każdej coś jest uszkodzone (głównie te plastikowe nóżki przy zaworze). Z oględzin wynika że mam zawory Danfossa RTD-N którą z głowic najlepiej wybrać:

1. Diamant DR - 600100005 Schlosser
    2. Danfoss RAVIS 2945
    3. HEIMEIER DX

Niestety w grę wchodzi zakup w internecie bo w mojej okolicy nic na ten typ zaworu w przystępnej cenie nie ma
    marhyl70
    Level 9  
    Witam
    Proszę o identyfikację głowicy na foto i ewentualnie zamiennika.
    Z moich info wynika że to Danfos RTS 3600,przykrecana do zaworu nakrętką pod klucz 32, do zaworu RTD-N.
    Z góry dziekuję

Głowica termostatyczna danfoss - czym zastąpić? Głowica termostatyczna danfoss - czym zastąpić? Głowica termostatyczna danfoss - czym zastąpić?
    krzychuuu80
    Level 9  
    Mam taką glowice
    https://www.google.pl/search?q=RTD+3100&clien...oECA4QAw&biw=412&bih=643#imgrc=ze1or1CFuUpNjM

Całkiem mi popękał ten plastik i muszę wymienić, a że jest sezon grzewczy w bloku to całego zaworu nie wymienię tylko głowice. Czym mogę ją zastąpić bo nie mogę takiego znaleźć, a innych firm nie podchodzą.
    Rtd3100.
    Zbigniew Rusek
    Level 36  
    Można ją zastąpić głowicą tzw. serwisową RTD 2945 (pamiętać, że mocowana na gwint, czyli RTD a nie RA). Spełnia praktycznie wszystkie funkcje starej głowicy, z wyjątkiem pierścienia "memo", którego nie posiada (jest możliwość blokady zakresów regulacji, chociaż robi się to nieco inaczej niż w tych starych głowicach). Ja taką mam przykręconą do zaworu (zamieniałem jedną z takich głowic, jak na zdjęciu właśnie na RTD 2945. Wtedy ją kupiłem przez Allegro. Warto poszukać na Allegro lub w dobrych sklepach instalacyjnych, albo w Internecie.
    ziomekthx
    Level 9  
    Potrzebuje waszej pomocy. Mam głowicę danfoss RTS 3600 . Czy ktoś posiada taką na sprzedaż bądź się jaką inna glowica można ją zastąpić?