Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT 811 - problemy operacyjne

asia2 03 Sty 2010 00:24 2525 4
  • #1 03 Sty 2010 00:24
    asia2
    Poziom 2  

witam,
    chciałam prosić o pomoc w zdiagnozowaniu usterki.
    pralka nie jest pierwszej młodości, ale do tej pory sprawowała się wyśmienicie.
    ostatnio podczas prania (po pobraniu wody) diody gasły i za chwilę znów się zapalały-jakbym ją odłączała od prądu. i tak cały czas z mniejszą lub większą częstotliwością.
    aby spuścić wodę z pralki lub odwirować/przepłukać nie dokończone pranie trzeba było zmienić program po wcześniejszym wyłączeniu pralki.
    za namową domorosłego speca-sąsiada poprzetykałam wszystkie rurki (oprócz ok. 1,5 metrowego sztywnego przedłużenia rury odpływowej) do jakich miałam dostęp oraz sitko.
    przy ponownej próbie pralka zrobiła całe pranie.
    niestety po kilku dniach nieużywania pralka znów zaczęła wariować - tym razem ze wzmożoną siłą :( znów migały diody w pralce, nie wylała wody i nawet nie dokończyła prania (w dozowniku detergentów został tylko płyn do płukania) na dodatek światło ścienne zaczęło mrugać i koniec końcem wysiadło światło w łazience i kuchni (jeden bezpiecznik).
    na wtorek umówiłam się z serwisantem. z racji, że to będzie naprawa pogwarancyjna nie wiem czy w ogóle opłaca mi się ją naprawiać. serwisant wspomniał przez telefon, że jeśli to jest to o czym myśli to naprawa wyjdzie mnie jakieś 400 - 500zł ze wszystkim (części+robocizna). jeśli tak to wolę kupić nową pralkę...
    chciałabym jednak poprosić o pomoc w kwestii diagnozy wariacji mojej pralki by uniknąć ewentualnego oszustwa.
    z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi :)
    pozdrawiam...

0 4
  • #2 03 Sty 2010 00:41
    gart62
    Poziom 31  

Witaj!
    Z opisu usterki (zwłaszcza tej części dotyczącej zasilania w łazience), myślę, że najpierw to trzeba sprawdzić zasilanie pralki, np.: bezpiecznik instalacyjny (czy nie jest wypalony lub przegrzany, można go zewrzeć na chwilę, bo i tak jest jeszcze bezpiecznik główny wcześniej), wszystkie połączenia w puszkach przejściowych (może być jedna np. przy bezpiecznikach, tzw. CPR - centralna puszka rozdzielcza), gniazdo wtykowe, do którego podłączona jest pralka, przewód zasilający pralkę a dopiero później "czepiać" się samej pralki.
    Pozdrawiam.

1
  • #3 03 Sty 2010 01:02
    asia2
    Poziom 2  

dzięki wielkie!
    pochwalę się ewentualnymi obserwacjami:)
    pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

aha, jeszcze małe pytanko...gdzie znajdę ten bezpiecznik instalacyjny??

0
  • #4 03 Sty 2010 01:19
    gart62
    Poziom 31  

Napisałaś "(jeden bezpiecznik)". W mieszkaniu powinnaś mieć minimum dwa np. w przedpokoju lub trzy (dla poszczególnych obwodów) a na zewnątrz mieszkania jeden główny przy liczniku energii.

0
  • #5 03 Sty 2010 01:27
    asia2
    Poziom 2  

mam dwa - jeden kuchnia+łazienka i drugi pokój. czyli sprawdzam pierwszy. dziękuję!

0