Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z programem i bazami danych.. DBGrid

PabLO-FC 03 Sty 2010 00:35 940 1
  • #1 03 Sty 2010 00:35
    PabLO-FC
    Poziom 8  

Witam.
    Map pewne problemy, przeszkody za które niewiem jak mam się zabrać. Przeszukałem forum, ale nic nie znalazłem co by mi pomogło.
    Na początek coś o programie:
    Mam program zbudowany z 4 komponentów DBGrid, 3 z nich są naniesione na zakładki komponentu PageControl.
    Do tych 3 DBGrid są ładowane 3 bazy danych stworzone w Paradox7 i windowsowskim DBE Administrator. Ładowanie odbywa się za pomocą oddzielnych TTable i DataSource (dla kazdego DBGrid osobny zestaw).
    To co wyżej już mam

A borykam się z następującymi problemami:
    1) We wszystkich 3 DBGrid'ach ładowane dane mają 3 kolumny (Nazwa, Cena, Opis)
    chciałbym zrobić tak aby były wyświetlane tylko 2 pierwsze w DBGrid'ach, a 3 czyli Opis po kliknięciu(jednokrotnym) na pozycje w DBGrid wyświetlało w komponencie Memo (lub podobnym zaproponowanym)
    2) Po dwukrotnym kliknięciu na pozycje w DBGridach próbuje zrobić, żeby kopiowało całą pozycje do czwartego komponentu DBGrid.
    3)jak zsumować wartości z kolumny Cena z czwartego DBGrida

Pozdrawiam Paweł

0 1
  • #2 03 Sty 2010 08:49
    Dżyszla
    Poziom 42  

1. Najlepiej zapamiętać identyfikator rekordu i wykonać zapytanie pobierające stosowną daną po kliknięciu (wybraniu).

2. Najlepiej będzie posłużyć się albo tabelą w pamięci.

3. Ręcznie. Przeleć wszystkie rekordy i zsumuj. Jeśli w pkt 2 faktycznie dodawałbyś rekordy do bazy (nawet tabeli tymczasowej), to można wykonać zapytanie na bazie o sumę.

0