Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz Zelmer Meteor typ 1117.6

03 Sty 2010 01:08 6731 7
  • Poziom 10  
    Czy na podstawie zdjęcia rozebranego silnika ktoś może mi powiedzieć czy to jest silnik 308 czy 306.
    Odkurzacz Zelmer Meteor typ 1117.6
  • Poziom 31  
    Witaj!
    Zauważ, że na naklejce końcówka numeru wygląda na 308.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Bez problemu :) To jest silnik 308 z wirnikiem 308.2200
  • Poziom 10  
    Ten numerek na naklejce to bardziej wygląda mi właśnie na 306, znalazłem również informację, że " część która jest dokręcona do stojana tam gdzie jest górne łożysko umieszczone" w silniku 308 całkiem inaczej wygląda (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1399154.html

W listopadzie 2007 roku wsadziłem do tego silnika wirnik 308 2200 (orginalny się spalił i nie było na nim żadnego oznaczenie), w sumie odkurzacz działał ale wył niemiłosiernie no i poleciały szczotki, które przy wymainie wirnika były całkiem długie a teraz nie dotykaja już komutatora.
    Dlatego zacząłem się zastanawiać czy to faktycznie jest właściwy wirnik.

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

dzi_dziuś pamiętam, że kiedyś pisałeś o różnicy w średnicach turbinek w silniku 308 i 306. Posiadasz jeszcze takie informacje? Jeżeli tak to wielka prośba i ich udostępnienie. Chcę mieć pewność co do tego silnika.
  • Specjalista AGD
    Daję Ci 100% pewności, że jest to silnik 308. Silnik 306 był zupełnie inaczej zbudowany. Wycie mogło być spowodowane przez zużyte łożysko, lub gniazdo w którym jest ono osadzone, a także skrzywioną turbinkę. Sprawdź czy szczotki są zużyte, czy też zawieszone, zdarzają się takie przypadki, że właśnie dlatego nie stykają się z komutatorem.
    pzdr
  • Poziom 10  
    Mam jeszcze jedno pytanie, w jaki sposób najlepiej dotrzeć nowe szczotki?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Na obniżonym napięciu np. prostownika samochodowego docierasz szczotki, delikatnie szlifując komutator wirnika przed szczotką którą chcesz dotrzeć kamykiem lub białym pumeksem. Drobiny ścierającego się kamyka dostają się od szczotkę przyspieszając jej dotarcie.
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki za odpowiedzi.