Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukiwany telefon-symbian,WiFi,GPS,Aparat 3mpx+

szefxxx 03 Jan 2010 02:42 5604 15
    szefxxx
    Level 20  
    Witam serdecznie,

zakładam ten temat ponieważ poszukuję telefonu gdyż mój Samsung i550w po upadku ledwo co zipie a wymiana płyty głównej przewyższa wartość telefonu nabytego jako używany więc rozmija się z celem jego serwisowanie.Prosiłbym uprzejmie o doradzenie jaki telefon wybrać.
    Cena w sumie nie gra roli(do 2000zł) bo to telefon będzie na najbliższe 2-3 lata.Przede wszystkim powinien być oparty na Symbianie S60v3 lub V5.Mocna bateria(min 3 dni przy normalnym użytkowaniu).Powinien posiadać aparat z lampą błyskową minimum 3mpx(najlepiej by było 5 choć nie wiem czy są takie telefony) oraz sieć bezprzewodową i GPS.Budowa najlepiej jednobryłowa(nie rozsuwany) i bez dotykowego wyświetlacza(ew jako dodatek jak SE G700).Co byście polecili?Szukam i szukam i nie mogę nic konkretnego znaleźć.Proszę o serdecznie o pomoc:).
    Przy okazji czy ktoś z szanownych Forumowiczów wie gdzie można kupić w jakimś sklepie internetowym nowego Samsunga i550w?To taki offtopic bo może nie ma takich telefonów spełniających te wymagania a póki co ten Samsung mnie satysfakcjonował.

pozdrawiam serdecznie,

Szefxxx:)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    patryk-88
    Level 10  
    Ja bym wziął w tej cenię z dotykowaych omnie hd albo jakiegoś HTC a jeśli z tych "nie" dotykowych to chyba n79, n82 chociaż ona już stara trochę jest:)
    Wodzu_91
    Level 11  
    Hmm.. co do n79 (bajerancki telefon) był omawiany przez m.in. patryk-88 na innym forum...

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłby n79 lub n78. Można też skusić się na BB Bold -> jedynie dysklasyfikuje go aparat bo ma 2MPX, a Tobie zależy na min. 3.

Z Motoroli to może MotoZN 5?

Aparat 5mpx, system Linux MontaVista, WiFi

Z SE to Aino, G900. Do 2000 powinieneś znaleźć nówki
    szefxxx
    Level 20  
    Witam serdecznie:)

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi:)Faktycznie obie te Nokie są fajne ale gdyby nie ten aparat.Choć przy tym moim Samnsungu zdają się być hm większe nieco.
    Zastanawiam się nad tą Motką ZN5 i Sony Ericsson G900.I teraz pytanie bo nie mogę nigdzie znaleźć jakie standardy WiFi one obsługują?B czy G?Co do Motki;)Fajnie że jest Linux ale czy można na tym coś doinstalowywać jak w Symbianie?Czy jest tam jakaś konsola albo inny jakiś wiersz poleceń oprócz tego?
    Ten SE mnie najbardziej zaciekawił.Nie dość ze ładnie wizualnie wygląda to jeszcze jest bardzo leciutki jak na taką konstrukcję.Czy ktoś z Was się orientuje czy można by podłączyć do niego zestaw słuchawkowy Sony Ericsson HGN-100?(mogłem pomylić nazwę modelu,jeśli tak to przepraszam,chodzi o zestaw słuchawkowy z GPSem,bo chyba z tego co widzę ten model nie ma GPS)Jeśli tak to by był ideał,bo by czasem mi się to przydaje podczas pieszych wędrówek a GPS na bluetooth to by był zbędny bajzel w kieszeni;)

pozdrawiam serdecznie,

Wodzu_91
    Level 11  
    A więc tak.

Motorola ZN5 obsługuje Wifi 802.11a/b.
    Do linuxa można doinstalować wiele progsów tak jak do s60. Jest wiersz poleceń (do pobrania) oraz Windows który możemy uruchomić dla szpanu. Jest kilka ciekawych gierek np QUAKE3.

Co do SE G900 to telefon "idealny" co do GPSa to nie mam pojęcia. Musiałbyś zadzwonić do BOA Sony Ericssona i po prostu spytać się czy g900 jest kompatybilny z tym zestawem.
    MarekPPN
    Level 35  
    Nokia E52:
    - GPS;
    - WiFi;
    - Symbian;
    - 3.2 mpx z flashem.
    Wodzu_91
    Level 11  
    Quote:
    Witam
    moja opinia na temat tego telefonu po pewnym czasie zabawy:
    na plus bateria trzyma tydzień przy rozmowach i troszkę wifi, szybkośc tez jest oki (poprzedni model e65) znacząca różnica, telefon dobrze leży w ręce, klawisze ok boczne klawisze też ok.
    na minus to zasięg poprostu lipa lipa na maxa problemy z dzwiękiem (ludzie pytają gdzie jestem i czemu nie dzwonię z telefonu:) ) aparat to nędza bieda i nie wiem co jeszcze, obudowa taka sobie raczej plastik słabej jakości, klapka tył niby metalowa ale, kupiłem w orange oczywiście z pozytywkami orange to nieporozumienie, zmieniłem prduct code i wgrałem nowszy soft bo do oryginału już jest a do sieciowych jeszcze nie wyszedł, po zmianie softu wiele się nie zmieniło poza brakiem orange pozytywek.
    ogólnie nie jestem zadowolony z tego urządzenia poza baterią to nędza, jak naprawię(wymienię)taśmę w swojej starej e65 to wracam do niej przynajmniej wszyscy się mogą dzodzwonić i modulacja mojego głosu jest zrozumiała.
    to tyle po ponad miesiącu zabawy tym niby "cudem" na liczniku około 20 godzin połączen więc problemy z zasięgiem nie są chwilowe
    pozdrawiam
    nie polecam

to cytat jednego z użytkowników e52.

Moim zdaniem ten telefon jest super, super wygląd, strasznie szybki i stabilny lecz jeżeli mieszka pan we wsi to mogę być problemy z zasięgiem.
    szefxxx
    Level 20  
    Dziękuję za odpowiedzi:)
    Co do E52 mam jakieś mieszane odczucia.Chyba bym musiał mieć okazję gdzieś się pobawić tym telefonem.Jeśli naprawdę są problemy z zasięgiem czy z głośnością podczas rozmowy to chyba jest to dyskwalifikacja,bo ma problemy ze spełnieniem swej podstawowej funkcji jaką jest telefonowanie.Ale to moje skromne zdanie.Ku informacji nie mieszkam na wsi,lecz w Gdańsku;)
    Wracając do tej Motorolki,czy jest może gdzieś jakaś stronka dotycząca jakie aplikacje są dostępne na tą dystrybucję Linuxa(interesowało by mnie coś do PDF,Skype,coś do przeglądania dokumentów Office,GG,mail)? Windows to zapewne podobnie jak na Symbiane przez Dosboxa?;)Pozostając jeszcze w kręgu tej Motorolki czy są gdzieś dostępne jak wyglądają zdjęcia robione tym telefonem(również by się przydały z tego SE)
    Faktycznie ten SE obsługuje ten zestaw słuchawkowy z GPSem.Czym się różni Symbian UiQ od S60??Póki co jestem za SE,ale nigdzie nie mogę znaleźć jakiś testów konkretnych tej Motorolki czy SE a o dostępności w sklepie by obejrzeć to nie wspomnę...

pozdrawiam serdecznie,

szefxxx:)
    fearnot

Level 11  
    UIQ chyba już nie jest rozwijany. Nie warto inwestować w telefon posiadający martwą technologię na pokładzie.

Od siebie dorzucę jeszcze Nokię E55. Ma wszystko to co życzyłby sobie w telefonie autor wątku :) + dobra bateria. Jest jeszcze identyczna E75, ale to praktycznie to samo tylko z gorszą baterią + rozsuwana klawiatura (miód).

O dotykowcach radzę zapomnieć. Tani niekomu niepotrzebny lanserski bajer. Telefon powinien funkcję dotyku posiadać JAKO OPCJĘ, a nie główną atrakcję. Urządzenia typu HTC Kaiser czy HTC Pro z dotykowym wyświetlaczem oraz pełną wysuwaną klawiaturą QWERTY jak najbardziej tak, cała reszta bardzo nie :)

Co do 5Mpx to mam tyle w N95 ale nie ma się czym podniecać, bo SE K800 robił ładniejsze. Poza tym tel nie służy do robienia zdjęć.

Pozdrawiam
    Wodzu_91
    Level 11  
    Hmm co do MotoZune to myślę że każde aplikacje np z v8 by podeszły. Niestety nie mam zdjęć LinuX niestety nie jest tak mocno rozwijany jak Symbian czy Android.

A może by tak SE Aino? Telefonik z tego co słyszałem to rewelacja. Nie wiem czy posiada symbiana... wiem że ma aparat 8.1MPX, WiFi b/g, rewelacyjne audio.
    OlekMTG
    Level 34  
    Aino śmiga na javie, Satio ma system operacyjny
    szefxxx
    Level 20  
    Dziękuję uprzejmie wszystkim za odpowiedzi:)
    Zgadzam się ze swoim przedmówcą iż dotyk to bardziej bajer niż praktyczny element.Poza tym duży ekran to większa konsumpcja baterii.
    Zgadza się iż telefon nie służy do pstrykania zdjęć.Ale czasem w różnych sytuacjach nie ma się pod ręką po prostu cyfrówki.Oczywiście iż jeden telefon robi fajne zdjęcia a drugi kiepskie bo tak naprawdę rozbija się to o ilość światła jakie wpuszcza obiektyw( jego jakość i konstrukcja) aparatu w telefonie.No ale większa rozdzielczość matrycy to też szansa na lepsze zdjęcia w przypadku drukowania ich jako "odbitki" i brak/mniejsza ilość zaszumienia na zdjęciu(teoretycznie).
    Właśnie co do tej Motki to chodziło mi o jakaś listę aplikacji jakie by mogły być pod tego Linuxa,bo chyba nie ma możliwości by zainstalować sobie np. Gimpa czy NetBeans z repozytoriów dla Linuxa, bo naprawdę nie wiem jakie aplikację są też dostępne pod V8.Głównie by chodziło o pakiet biurowy,przeglądarkę WWW oraz PDF,coś do poczty i jakiś menadżer zadań,połączeń sieciowych itp czyli tak naprawdę same takie użytkowe najbardziej potrzebne przy prawdziwym korzystaniu ze smartphone.Póki co studiuję dokumentację co do tej dystrybucji,może to udzieli mi jakiś wskazówek na ten temat bo nie mam pojęcia jak to ugryźć.
    Zgadza się UIQ nie jest już rozwijany,ale niewątpliwie jego plusem jest(podobnie jak S60 v3 czy v5) jest duża dostępność aplikacji i prostota instalacji. Z drugiej strony chciałbym się zapytać czy w tej dystrybucji symbiana też trzeba łamać certyfikaty by instalować aplikacje nie podpisane??Nie wiem bo nie miałem takiego telefonu nigdy;).
    Cóż faktycznie ta E55 jest super śliczna:)Jutro po pracy podjadę ją sobie obejrzeć.Stanowi to trzecią opcję;)Nie wiem czy nie jest ona najlepsza ze względu chociażby na dostępność części i popularność rozwiązań.
    Cóż miałem przyjemność z Satio i jest fajny ale ma naprawdę dwa solidne minusy.Po pierwsze bateria.Ta bateria to jest stanowczo za mało,parę telefonów i sms i bateria do ładowania(ani Wifi ani Blue nie było włączone,po formatowaniu,nic nie instalowane).Druga kwestia to strasznie powolny system.Naprawdę jak żółw w zamrażarce.Nie wiem może ten egzemplarz tak miał.No ale kiepsko ułożyła mi się współpraca z tym telefonem.
    Byłbym wdzięczny gdybyście mogli odpowiedzieć mi na te pytanka:).

pozdrawiam serdecznie,

lucky512
    Level 14  
    Lepsza jest nokia E90.Zalety:
    -Rozkłada się jak laptop
    -WiFi
    -Symbian
    -GPS
    -Aparat 3mpx
    szefxxx
    Level 20  
    Dzięki za odpowiedź:)No tak, fajny telefonik ale trochę klocek wagowo i rozmiarowo;)
    A właśnie nie chcę czegoś dużego,raczej mniejsze:)

pozdrawiam serdecznie,

dicappo
    Level 20  
    E51 jest fajne ma to co potrzebujesz tylko żeby mieć GPS musisz kupić modół odbierający
    szefxxx
    Level 20  
    Kupiłem Nokię E52:)