Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LF2510 odblokowanie usb

03 Sty 2010 04:49 50538 36
  • Poziom 2  
    Posiadam telewizor lg 42lf2510.
    Probowalem aktywacji usb i mnie sie to powiodlo ale przez pomylke poprzestawialem wszystko. Chodzi o to, ze zamiast uzyc OK-OK wszedlem do menu IN START uzywajac MENU-MENU i niestety nie wiedzac o co chodzi poprzestawialem wszystko jak sie okazalo tam sie przestawia wszystkie opcje wprowadzajac jakies liczby.
    Bardzo prosze o podanie ustawien fabrycznych z tego menu poniewaz nie wiem jak je przywrocic. A przestawilem kompletnie wszystko i ama teraz duzy problem.
    Z gory wielkie dzieki.
  • Spec od monitorów
    LF2510 ma to samo chassis co seria LH
    -ma tylko gorszą matryce
    -(mkv włącza się przez menu)
    Poczytaj o tym ch. LH np.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1385309.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1527212.html

Znajdz instr. obsługi ..przeczytaj uważnie .....wejdz w tr.serwisowyi jest tam opcja
    -powrót do Ustawień fabrycz.
    - w razie czego wsady na
    http://www.lge.com/pl/support/index.jsp

Lub (masz go na gwarancji model z 2009_
    do serwisu.., ale zapłacisz za Twoje "zabawy"
    *czytaj gwarancję

p.s
    dla modelu LF2510 najlepsze firmware to 3.24
    Więc nie kombinuj z innymi ..będzie duuzy problem

3.37 jest dla LG 42LH4000

Ilośc scieżek w *,mkv mozesz podejrzeć programem
    http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/doc/mkvmerge-gui.html
    http://radikal.ru/F/i037.radikal.ru/0910/5a/9984ebc5022d.gif.html

p.s
    Na pendrive (format FAT/FAT32) stwórz plik (przy pomocy kompa0
    LG_DTV (duzymi literami ) !!!
    -wgraj tam plik (*.epk)
    -wstaw do Tv i nic nie ruszaj ..dopki Tv się nie wył/właczy na nowo
    *śledz instrukcje na ekranie

gdyby były jakieś"problemy"
    -wstaw usb z wsadem
    -nacisnij Menu i wybierz Opcje ( ale nie wchodz w NIE!!)
    - nacisni "FAV" (zazwyzaj nad Mute na pilocie ) 7x !!!
    -(wybierz ręcznie wsad i nic nie ruszj >patrz pkt. wyzej)
  • Poziom 2  
    Wileki dzieki lisek za szybka odpowiec na mojego posta. Nigdy nie udzielalem sie na zadnytm forum i nie spodziewalem sie ze to tak wspaniale dziala.

Pokrotce opisze moje "zabawy" (moze nazwijmy to lzej np. "przygode").
    Przeszukiwalem siec w celu uswiadomienia sobie jakie mam kontretnie parametry swojego telewizora. Natrafilem na posty na temat wyzej wymieniony. Cos mnie tchnelo aby to zrobic. Brat sobie kupil telewizor lcd sporo lepszy (wlasnie z obsluga usb), ja czulem niedosyt posiadajac ten model. Myslalem bedzie wspaniale ulepsze sobie sprzet zaistaluje najnowsze firmware bedzie za*****cie, wszystko mnie sie przedstawialo na plus. Nie wiem co mnie do tego zmusilo, byla pozna noc ja, moj umysl juz troche nietrzezwy, pelen pozytyw po swietach i wspaniale rozpoczecie nowego roku.

Zaglebilem sie w temat, na ile nie wiem. Postanowilem pojsc na nastepujacy sposob.
    Mialem w tv firmware 3.40, z niego nie wiedzialem jak sie dostac do service menu. Postanowilem zmienic soft na 3.15 odblokowac usb i spowrotem na 3.40. Sciagnolem soft i przystapilem do dziela.
    Zmienilem soft na 3.15 katstrofa jak pisal Bayard123
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1385309-360.html
    uwaga -po tej czynności strasznie zepsuł się obraz i telewizor nie nadawał się do oglądania, występowały przebarwienia, dziwne kolory
    troche sie przestraszylem i p rzez pomylke zamiast wejsc do menu SERWISOWEGO przez OK-OK uzylem MENU-MEnu nie wiedzialem o co chodzii eksperymentujac poprzestawialem troche rzeczy o to bardzo latwo.
    powrocilem do softu 3.40 wszystko ok ale nie ma USB (bo jak w IN START je ustawic). Uswiadomilem sobie o mojej pomylce i spowrotem do 3.15 (obraz okropny), teraz do odpowiedniego menu, wlaczenie usb . Zainstalowalem firmware 3.55 myslalem ze wszystko sie poprawi, ale niestety tak nie nastapilo. 3.40 zadnych zmian. To spowrotem do 3.15 i proba ustawienia jako takich parametrow, przy ustawianiu telewizor zaczal migac jakby sie wylaczyl i po kilku mignieciach sie wylacza i tak juz zostalo, teraz nie jestem w stanie nic zrobic (moze na sczescie).
    Chociaz przez jakis czas mialem obsluge usb naprawde swietna sprawa(niezle to wygladalo).

Teraz zostalo mnie go oddac do jakiegos serwisu zobacze co czas pokaze. Jestem tylko tylko ciekawy ile mniej wiecej bedzie mnie kosztowac ta "zabawa".
  • Spec od monitorów
    Wsad 3.15 jest przeznaczony dla aktywizacji USB !

Poczytaj sobie post bułgarskiego forum
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,41474.0.html
    -bdb. opisano modele 2008/09
    -odnosniki do wsadów....
    oraz w poscie chyba 3-m od góry opisano
    aktywację USB.....
    АКТИВИРАНЕ НА USB DivX плейъра в LCD (модели 2009г)
    http://www.divx.com/en/hd
    Aктивиранe плейването на видео през USB порта (DivX HD,MKV 1920x1080) на LH2000, LH3000, LH4000, LF2510, LG2100, LG3100 сериите на LG,

LG 42LF2510 odblokowanie usb
  • Poziom 2  
    Problem jest taki, ze teraz telewizor sie uruchamia i obraz miga (wskakuje czern), jakby probowal dopasowac jasnosc i po 15sek sie wylacza kompletnie.
  • Poziom 9  
    Włączenie opcji USB w LCD LG 42LF2510
    Wstępnie w telewizorze LG 42LF2510 złącze USB jest ograniczone jako złącze serwisowe.
    Mamy możliwość odblokowania tego złącza, które tak naprawę umożliwia oglądanie filmów z napisami, przeglądanie zdjęć oraz słuchanie muzyki.
    Mój egzemplarz zakupiony był w grudniu 2009 z wersją firmware’u 3.40.

POSTĘPOWANIE
    1.Sprawdzić wersję oprogramowania w telewizorze.
    2. Jeśli jest to wersja wyższa aniżeli 3.15, należy zrobić "downgrade" do tej wersji. (downgrade robimy po to, aby można było wejsć w menu serwisowe ("OK i "OK") bez używania pilota serwisowego)
    2.1. W tym celu należy skopiować na pendrive (fat32) folder o nazwie "LG_DTV", w którym znajduje się tylko jeden plik o nazwie identycznej lub podobnej do tej: " V3.15.00_EU_ALL_0.1.50.97_flash.epk" do ściągnięcia z tego adresu
    2.2. Należy podłączyć usb do telewizora, wybrać MENU oraz zaznaczyć OPCJE (tylko zaznaczyć,nie wchodzić dalej!!).
    2.3. Naciśnąć 7 razy przycisk FAV na pilocie.
    2.4. Nalezy stosować się do zaleceń widocznych na ekranie.
    2.5. Telewizor wejdzie w tryb instalacji.
    2.6 Telewizor sam się wyłączy i ponownie uruchomi i na tym się kończy zmiana firmware’u

3. Jeśli ten etap mamy osiągnięty, lub wersja oprogramowania w telewizorze była wersją 3.15, należy przy włączonym telewizorze przytrzymać przycisk "OK" na pilocie, a następnie nacisnąć i przytrzymać przycisk "OK" na telewizorze. Do momentu aż pojawi się prośba o hasło.
    4. Należy wpisać "0000" /(cztery zera), i strzałkami przejść do "Tool Option 3", a następnie zmienić opcje:
    EMF(jpg,mp3) na "1"
    Divx na HD lub SD
    5. Nacisnąć "RETURN" na pilocie.

W MENU teraz zobaczymy dodatkowe opcje dotyczące obsługi złącza usb.
    (po pierwszym korzystaniu z usb telewizor może się automatycznie wylączyć - bez obaw)

6. Ostatecznie, aby mieć najnowszy soft np.:powtórnie 3.40 lub nowszy, w telewizorze należy zrobić "upgrade" do wersji wyższej. Postępowanie takie same jak opisane wyżej. Pliki można pobrać z tych adresów:
    http://rs758.rapidshare.com/files/261839169/LG_DTV.zip http://rs528.rapidshare.com/files/280615444/LG_TV_FW_V3_40_00.rar
    UWAGA!
    Po zmianie softu na wyższy niż 3.15 zostaje zablokowany dostęp do menu serwisowego. Obsługa USB zostaje zachowana.
    Kolory zdjęć są trochę przesycone ale darowanemu koniowi…. 
  • Poziom 9  
    Mam pytanie gdzie sprawdzic wersje softu w tym tv??
  • Poziom 9  
    Na pilocie naciśnij przycisk MENU a następnie podświetl zakładkę OPCJE, potem 7 razy przycisk FAV. Wyskoczy Ci okienko z bieżącą wersją oprogramowania np. "epak:3.40.0"
  • Poziom 11  
    Mam pytanko, czy jest możliwość że telewizor zepsuje się po próbach odblokowania USb czyli zmianie softu itd ?
    Czy zmieniajac soft strace gwarancje ? Czytałem że tak się stanie jak to wygląda w praktyce /
  • Poziom 43  
    Dokładnie tak się stanie - jeśli TV zablokujesz przy próbie zmian, co się zdarza z różnych powodów, to niestety trzeba wyłożyć odpowiednią ilość kasy na reanimację TV w serwisie. Jeśli autoryzowanym, to automatycznie - za nieuprawnioną ingerencję w sprzęt - powinieneś pożegnać się z gwarancją producenta.
    W praktyce? Pytaj w najbliższym serwisie autoryzowanym LG jak cię potraktują. Adresy i telefony dostępne.
  • Poziom 9  
    Myślę że jak bedziesz postepować zgodnie z w/w instrukcją to pójdzie gładko i bez problemów. Mi się udało za pierwszym razem.
  • Poziom 9  
    Potwierdzam, pomyslnie przeszedlem cała operacje.

ps. czy po odblokowaniu można wgrac ugrade firmwearu?
    mam wersje 3.65 co ona wnosi nowego?
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich

Jest też inny sposób prowadzący do odblokowania USB we wszystkich chyba telewizorach LG, niezależnie od oprogramowania (musi być nie niższe, niż 3.15). Nie prowadzi też do utraty gwarancji, gdyż praktycznie nie ingerujemy w soft). Warunek - musimy posiadać telefon komórkowy z łączem IrDA (czyli podczerwień) pracujący na Symbianie S60v3 i dostępem do Internetu. I tak: pobieramy program ze strony: http://shop.psiloc.com/en/Download,262308/Psiloc_irRemote_S603rd.sisx
    1) Instalujemy programik w swoim telefonie komórkowym.
    2) Uruchamiamy program
    3) Menu, a następnie "dodaj urządzenie"
    4) Znajdujemy i wybieramy "TV"
    5) Znajdujemy i wybieramy "LG"
    6) Odświeżamy listę
    7) Znajdujemy i wybieramy "In-Start Service Menu + EZ Adjust..."
    8) Odświeżamy listę i wybieramy "mon"
    9) Wybieramy "TV.LG IN-START Service Menu + EZ Adjust..."
    10) Na ekranie telefonu pokaże się narysowana, niekompletna klawiatura pilota. Z klawiatury telefonu wciskamy "2" (przy klawiaturze QWERTY pamiętać o Ctrl) i trzymamy tak długo (nawet ok. 10-15 sekund), aż na ekranie naszego TV pokaże się prośba o hasło (może nie udać się za pierwszym razem, ale próbować !!!
    11) Przy pomocy pilota od TV wpisujemy "0000" jako hasło
    12) Wybieramy Tool Option 3
    13) Zestaw EMF wybieramy jako "1", a DivX jako "HD" (może można też SD, ale nie pewności, czy zadziała). NIC INNEGO NIE ZMIENIAĆ, BO ZAMIAST TV ZOSTANIE WAM CEGŁA !!!
    14) Wychodzimy z menu i wyłaczamy TV.
    15) Potem włączamy TV, wchodzimy w menu i cieszymy się nową ikonką "USB" :-)

Dalej chyba każdy wie, co robić :-) To działa - naprawdę !!! Sprawdziłem na dwóch TV LG LCD - 22" i 40" :-)

Dla ciekawskich - żródło mojej wiedzy:

http://lgusb.wikispaces.com/IR+Hack
  • Poziom 9  
    Można inaczej przytrzymując przycisk menu na tv ina pilocie jednocześnie wchodzimy do meny serwisowego po podaniu hasła 3x0
  • Poziom 2  
    Witam mam lg 47LF7700 tyle ze wersja softu to tv:1.0019/dtv lghst 1.0014 loader ver tv :i5.07.2e/dtv:l 7.07 micom ver.00-01-29 tak wyswietla w menu i teraz pytanie czy moge zaladowac FW.3.15 zeby odblokowac usb?
  • Poziom 10  
    sposób z telefonem działa rewelacyjnie ja do tego użyłem nokię E51.
  • Poziom 8  
    Sposób podany przez fermi działa w 100%. Zero problemów :-)
  • Poziom 2  
    JariP21 napisał:
    Sposób podany przez fermi działa w 100%. Zero problemów :-)
    u mnie zaden sposob nie dziala niestety nawet amiana softu :-(
  • Poziom 2  
    Witam po roku nieobecnosci sie odzywam.

Rozwiazalem problem oddajac telewizort na gwarancje.
    Byly male pytanka co sie stalo z nim.
    Naprawwa oodbyla sie w ramach gwarancji.
    Nie mowilem nic o zmianie softu tylko efektach.

Dopisze tylko zed wymienili mnie plyte glowna.

Dzieki.
  • Poziom 1  
    Fermi jestes wielki .dziala od strzala:)
  • Poziom 11  
    Potwierdzam sprawane i bezproblemowe (już 1,5 roku) działanie USB odblokowanego metodą opisaną doskonale przez użytkownika "fermi" na telewizorze LG 32 LF2510
  • Poziom 1  
    To moj pierwszy post wiec prosze o minimum tolerancji.Mam tego lg-ka juz ponad dwa lata i jakos do tej pory nie przyszło mi do głowy zeby pobawic sie w zmiany softu.Dzisiaj syn zaczął mi truć głowe [dvd padło] ze nie ma na czym oglądac filmow wiec poszperałem troche na forum pol dnia poczytałem rożnej maści postów sprawdzilem wersje softu miałem 3.15 wiec niby byla mozliwosc wejscia w opcje serwisowe no i tu załapałem zonka.Metoda menu/menu nie działala ok/ok nie dzialala.Zmieniłem na wyzszy soft i normalka-to samo.Wrócilem jeszcze raz do starego softu i znowu kombinacja-no i znowu nic.Po długich kombinacjach opanowalem temat.W moim przypadku zadzialało to w ten sposób że wcisnąłem na pilocie przycisk *OK pokazała się u góry ekranu belka z numerem programu i z info o wejściu dopiero jak ta belka zniknęła wcisnąłem *OK na TV od razu pokazało mi sie okienko do wpisania kodu wpisalem 4x0 i byłem w menu[niby prościzna hehe]Tam pozmienialem opcje w InfoTool 3 i gra muzyka.Wszystko chodzi jak ta lala-tzn.filmy/mp3/foty.

Przy okazji spytam sie czy warto teraz zmieniać soft na wyższy np. v3.75 [bo z tego co widze to najnowsze]poniewaz wiem ze strace dostep do menu servisowego i czy raz odblokowane USB juz zawsze bedzie sie wyswietlac w TV?I jak sprawa ma sie z kodekami do filmow bo mniemam ze zawarte są one w sofcie aczkolwiek moge sie mylic bo skoro LG blokuje dostep do usb [wogóle nie rozumiem po co?] to moze nie aktualizowac kodekow.Gdyby jakis uprzejmy user pomogł mi podając np. linka do opisu zmian w softach byłbym b.wdzięczny.
  • Poziom 2  
    witam mam takie pytanie ostatnio czytałem że w plasmie lg 50pj350 można wgrać soft i zrobić żeby odtwarzać filmy przez usb i wgrałem softa 3.15 ale jak mie wyłączył sie tv to ponownie niechcę się włączyć i mam takie pytanie co mogę zrobić ??? czy tylko zostaje mi pójście do serwisu ??? czy da się jakoś przywrócić poprzedni soft
  • Poziom 1  
    Witam. Podłączę się do tematu. Mam LG 42pj350. Ma USB i ikona jest w menu, czyta niestety tylko listę obrazów i listę muzyki. Udało mi się wejść do menu serwisowego, ustawiłem divix na 1 ale niestety nie pojawiła się dodatkowa lista filmów. Czy można coś z tym zrobić. mam prawdopodobnie softa 3,25.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Napisy mają taką samą nazwę co do literki a przerobionych na srt lub sub też nie widzi.
    Moim zdaniem opcja napisów w odtwarzaczu jest wyłączona a o tym świadczy opcja wciśnięcia czerwonego przycisku na pilocie podczas odtwarzania filmu po której pokazuje się menu:

Rozmiar obrazu
    Język audio
    Język napisów
    Synchr
    Pozycja
    Zamknij

Z tych pozycji tylko pierwsza "Rozmiar obrazu" jest aktywna i można ją zmieniać pomiędzy oryginalnym a powiększonym, oraz ostatnia zamknij która zamyka to okienko.
    Pozostałe są niepodświetlone i nieaktywne. Mają one ustawione:
    Języku audio - 1
    Język napisów - wył
    Synchr - 0
    Pozycja - 0
    Moim zdaniem powinno być język napisów - wł, ale jak to przestawić.
    A może któryś z kolegów sprawdzi to menu podczas odtwarzania filmu co ma tam ustawione.
    Może ktoś z kolegów wie jak odblokować pozostałe opcje w menu? proszę o pomoc
  • Poziom 1  
    Witam mariuszmat3 czy udało ci sie włączyc napisy bo mam taki sam problem.
  • Poziom 1  
    Mam pytanie a czy ktoś próbował LG42LF2510 z softem 3.12 ?
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie.

Armagedon ...mam ten sam problem co @ori_prz , przez pomyłkę wlazłem do menu IN START i przestawiły mi się parametr Adjust Check w okienku po prawej liczby w opcjach Tool option 1 na 100% przestawiłem i mam rozyty obraz. Dobrze by było znać wszystkie prawidłowe wartości niestety nie zapisałem i teraz mam big problem .

Jeśli ktoś posiada ten model TV LG 42LF2510 i był by tak uprzejmy dostać się do menu serwisowego IN Start i podać parametry z zakładki Adjust Check to będę ogromnie wdzięczny. Nic nie trzeba robić wystarczy wejsć w menu serwisowe in start i przepisać z pierwszego okienka po prawej wskazania wartości TOOL Option od 1 do 4.

u mnie teraz są takie w pierwszej zakładce Adjust Check w oknie po prawej

5. Tool Option1 15472 - ta wartość na 100% jest błędna wstawiałem na oko
    6. Tool Option2 1233 - tej nie jestem pewny
    7. Tool Option3 50592
    8. Tool Option4 3584

EDIT:

Znalazłem w google schemat serwisowy do TV LG 42LF2510 LCD i są tam podane prawidłowe wartości Tool Option od 1 do 4, jednak u mnie pomimo wstawienia do Tool Option 1 wartosci z tabelki serwisowej nadal obraz był zamazany, wstawiłem wartość 20624 z modelu 37LH300-ZA i odziwo obraz jest ok, pytanie czy przy tych wartościach z czasm nie padnie np. matryca lub coś innego.

Póki co TV wróciło do życia, jak i mam odblokowane USB.

W załączniku przesyłam orginalną seriwówke do TV LCD LG 42LF2510 , może się komuś przyda.Niech moderator przeniesie schemat do odpowiedniego działu, ja nie moge .
  • Poziom 2  
    Podłączam się również do postów kolegów o napisach. Telewizor LG 32LF2510, firmware 3.65.