Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z otwieraniem klapy bagaznika w Citroenie C5 2001

lysy2009 03 Sty 2010 10:06 4837 4
  • #1 03 Sty 2010 10:06
    lysy2009
    Poziom 9  

Witam mam pewien klopot, mianowicie kiedy otwieram pilotem zamek centralny, automatycznie otwiera sie bagaznik, jak go zamykam manualnie, nie chce sie otworzyc wogule przyciskiem na klapie. Wtedy musze zamknac pilotem wszystkie dzrzwi i otworzyc od nowa ale bagaznik znowu sie otwiera samoczynnie. I tak za kazdym razem. Czasemi jeszce klapa sie otwiera sama przy otwieraniu ktorychkolwiek dzrzwi lub w momencie odpalania silnika. Czy ktos wie o co moze chodzic?? I czy mozna to naprawic samemu??

1 4
  • #2 03 Sty 2010 10:28
    luk-bab
    Poziom 12  

a moze zamek masz przymrzniety i nie zamyka sie do konca

2
  • #3 03 Sty 2010 13:45
    lysy2009
    Poziom 9  

Watpie czy to od mrozu, aczkolwiek dzis jest zdecydowanie cieplej i wszystko dziala jak nalezy. Tylko ze wczoraj tez mial chwilowe przeblyski i dzialal normalnie. Czytalem o tym problemie w innych autach i ludzie odpowiadali ze moze to kabel zlamany lub mikrostyk padniety... No zobaczymy. w kazdym razie dzieki

0
  • #4 03 Sty 2010 18:50
    wopor
    Poziom 32  

witam, ostatnio miałem podobny przypadek w Vectrze C , po nocy na mrozie otwieranie przyciskiem na klapie milczało, okazało sie ze rygiel zamka był tak ustawiony że niezakazdym razem do końca blokował zamek i mikrostyk niezamykał obwodu i odczytywal go jako otwarty, mała regulacja i pomogło, powodzenia

1
  • #5 24 Paź 2011 15:31
    stecyk81
    Poziom 1  

Witam,
    ogrzewam mocno stary temat. W mojej cytrynie pojawił się taki sam problem z otwieraniem/zamykaniem klapy bagażnika. Objawy są identyczne jak opisane przez lysy2009. Czy mogę liczyć na pomoc w rozwiązaniu tej usterki? Proszę o jakieś wskazówki.

2