Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie komputerem za pomocą siły mięśni

tpokala 03 Sty 2010 10:14 2680 4
  • Sterowanie komputerem za pomocą siły mięśni

Z pewnością w przyszłości większość gier będzie bardziej interaktywnych, niż nam się wydaje, a to za sprawą firm, które ciągle pracują nad udoskonalaniem technologii pozwalającej na sterowanie urządzeniami za pomocą ruchów dłoni.

Microsoft podchodzi do sprawy bardziej funkcjonalnie - pracuje nad kilkoma sposobami kontroli komputera za pomocą Elektromiografii (EMG). Ta metoda pozwala "tłumaczyć" aktywność elektryczną mięśni na sygnały zrozumiałe dla komputera.

Podobne funkcje znane są już z Projektu Natal czy też konsoli Nintendo Wii. Kolejnym praktycznym przykładem wykorzystania takiego sposobu sterowania mógłby być samochód, gdzie kierowca bez odrywania rąk od kierownicy mógłby obsługiwać nawigację czy inne urządzenia.

Źródło:
    http://www.ubergizmo.com/15/archives/2010/01/...ooking_to_muscle_based_computer_controls.html

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    tpokala
    Poziom 19  
    Specjalizuje się w: komputery, informatyka
    tpokala napisał 423 postów o ocenie 16, pomógł 1 razy. Mieszka w mieście Nowy Sącz. Jest z nami od 2005 roku.
    Basista
    Poziom 2  
    Jak by nie patrzeć sterowanie komputerem za pomocą siły mięśni to nic nowego. Nie wiem jak u Was ale u mnie mysz sama się nie rusza i trzeba użyć właśnie siły mięśni żeby sterować kursorem na ekranie ;)
    maciek_90
    Poziom 12  
    A jak by tak wymyślili jak te dzieci od komputerów odciągnąć bez używania siły to myślę że było by bardziej pożyteczne niż te ich wynalazki
    MasterMatan
    Poziom 21  
    Komputer już od dłuższego czasu można sterować słowami (http://www.instructables.com/id/Use-Spells-to-Control-Your-Computer!/). kontrolery Wiiremote można przez BlueTooth połączyć z komputerem a kamerka internetowa może działaj jako EyeToy.

M$ chwali sobie że tworzy technologię jutra która tak na prawdę jest technologią z przed tygodnia. Tak mówiąc za przeproszeniem w huya robią ludzi którzy nieorientując się w temacie łykają to. Nic dziwnego. Czy na Win widzieliście kiedyś bajery podobne z Compiz Fusion lub na XBOX chociażby rozwiązanie podobne do produktu SONY (eyetoy) czy Nintendo (wiilot).

To co proponuje ukazany w artykule pomysł raczej dobrym i precyzyjnym nie jest. Wszyscy czasem mamy tiki a jak sądzę to bardzo by nam popsuło zabawę.

(na marginesie mam pytanie czemu mój komentarz został usunięty, nikt mnie w żaden sposób nie powiadomił czemu i teraz muszę go pisać na nowo?)