Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie routera i livebox TP

03 Sty 2010 10:47 11397 4
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie.
    Szukałem po necie jak podłączyć router i livebox TP bo wyczytałem ze ciągniecie z jednej linii przez rozgałęźnik 2 kabli telefonicznych jest nonsensem ponieważ i tak to nie zadziała.
    Wyczytałem na forum ze da się podłączyć tego livebox i router tylko nie wiem czy dobrze rozumie kolegę Ciastex oto link z tego tematu; http://forum.pcformat.pl/thread-138299.html.
    Posiadam Neostradę 1 MB,Livebox TP ,Router Philips CGA5722 (z WiFi) używam do mojego komputera stacjonarnego połączonego przez kabel ETH.Siostra korzysta z WiFi tego routera do swojego laptopa.Chciałem uruchomić jeszcze jeden komputer stacjonarny który znajduje się na 1 piętrze więc powinienem z tego routera który znajduje się przy moim stacjonarnym pociągnąć kabel sieciowy rj45 z dowolnego portu na inne komputery na 1 piętro i podłączyć do czerwonego portu(ETH 1) livebox'a i później kablem USB połączyć komputer do portu (USB PC) który znajduje się w liveboxie aby odbierać na nim internet ponieważ nie ma tam karty sieciowej;/
    Mógłby ktoś to przeanalizować i powiedzieć czy dobrze myślę i czy to zadziała?
    Pozdrawiam serdecznie;)

Dodano po 6 [minuty]:

Zacytuje Ciastka;
    "do usługi TV przez ADSL sygnal TV idzie linią trelefoniczną, do tego konieczny jest livebox podpiety bezp. do linii telefonicznej . działa wtedy jako bridge i żółtym portem idzie sygnał do dekodera TV . w tym przypadku potrzebny jest kabel od liveboxa do dekodera. router który posiadasz mozesz użyć jako switch żeby podpiąc inne kompy ( podpinasz go wtedy dowolny port z routera do czerwonego portu). przez Liveboxa możesz podpiąc kompy wifi, masz w zestawie adapter dodatkowy do kompa który niema WiFi, dodatkowo mozesz podpiac przez kabel ETH do czerwonego portu, i przez kabel USB. podpinając jeszcze jeden komp.
    Jesli chodzi o usługe Tv przez SAT, to wtedy mozna to inaczej zrobić:
    mozna zaktualizowac dekoder z liveboxa uprzednio go konfigurując, a pozniej, podpiąc router tak jak dawniej, a liveboxa podpiąć tylko do sieci i linię z czerwonego portu do dekodera. Powinna działać TV , pomimo że nie będzie internetu w liveboxie, ale livebox będzie podpięty do dekodera ( tym kablem krótkim z zestawu) i powinbo być OK. oczywiscie moze sie okazac po pewnym czasie, że konieczna będzie aktualizacja dekodera, więc lepiej mieć dlugi kabel w pogotowiu żeby go podpiąc na chwilę, tylko do pobrania aktualizacjiOczko
    P.S. można w konfiguracji liveboxa wyłączyć WiFi żeby nie zakłócało innych komputerów w okolicyOczko"
  • Poziom 32  
    W sumie dobrze myślisz. Aby podłączyć po usb należy zainstalować sterowniki z liveboxa. Na LB ustawić aby adresy były ustawione na stałe a nie rozdzielane przez dhcp. Następnie w ruterze Philips ustaw takie adresy na Portach lan do przydzielania komputerom aby były z grupy tej co dostarcza livebox. Chociaż lepiej jest kupić kartę za 20zł i podpiąć tylko ruter Philipsa a LB odstawić mniej problemów z działaniem. Po za tym USB nie jest do internetu najlepszym rozwiązaniem.
  • Poziom 12  
    Ta karta to nie całkiem taki zły pomysł ale z drugiej strony to będę musiał podłączyć jeszcze tą telewizje..;/ Trochę to zagmatwane ale myślę że jakoś sobie z tym dam rade.
    Dziękuje za odpowiedź:)
  • Poziom 32  
    Aby działała tv wystarczy tylko pierwszy raz uruchomić na liveboxie, później można podłączyć do dowolnego rutera. lub LB postawić przy tunerze i podłączyć go do niego i do prądu inernetu nie trzeba podłączać do LB i będzie tv działać
  • Poziom 1  
    no fajnie, tylko u mnie od dzisiaj nie wpuszcza już kompletnie nic poza Liveboxem - zarówno router TP-LINK jak i modem SAGEM F@ST które wcześniej bez problemu się łączyły, od dziś, synchronizują się, a dalej już nic - nie pozwala im zalogować się do sieci