Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problematyczny adapter Bluetooth zakupiony na allegro

R_Przemek 03 Sty 2010 11:03 2744 2
  • #1 03 Sty 2010 11:03
    R_Przemek
    Poziom 20  

Witam

Mam problem z Bluetooth-em zakupionym na allegro, adapter poprawnie łączy się z urządzeniami ale nie wysyła ani nie odbiera plików.
    Dzieje się tak zarówno przy korzystaniu z aplikacji dołączonej do bluetooth-a jak i kreatora w windowsie.
    Adapter testowałem na WinXP sp3, WinVISTA sp2, LinuxUBUNTU.
    Vista monituje taki komunikat:

Adapter wygląda mniej więcej tak:

Odczep się od jakichś hostingów i wklej obrazki zgodnie z regulaminem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1013685.html
    [jankolo]

0 2
  • Servizza
  • #2 04 Sty 2010 13:39
    darek_wp
    Poziom 28  

Witam. Miałem kiedyś podobny problem z identycznym z wyglądu adapterem. Problem znikł po zastosowaniu "Widcomm 5.0.1.801 bluetooth drivers" i do dnia dzisiejszego sprzęt działa poprawnie (na XP z sp3).

0
  • Servizza
  • #3 12 Cze 2010 02:27
    fruuu
    Poziom 14  

Trafiłem na taki sam adapter i mam z nim bardzo podobny problem. Tak samo jak u autora można wyszukać urządzenie, można je połączyć i na tym koniec, raz na kilkanaście prób usuwania i dodawania telefonu uda się przesłać jeden, dwa pliki i przestaje działać, do tego bardzo często dochodzi jeszcze problem przy podłączaniu samego adaptera -System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43). Kilka razy trzeba go odłączyć i podłączyć do USB i zainstaluje się poprawnie.

Systemy Windows 7 i XP które nigdy wcześniej bluetooth nie widziały, sterowniki z windowsa, Widcomm –na ten sam problem. Próbowałem odłączyć wszystko inne z portów USB (po podłączeniu adaptera przestaje działać modem Fast 800), podłączałem adapter do portów USB z tyłu, na przednim panelu, na śledziu i za pomocą przedłużacza – bez skutku, przełączanie USB Full, Hi Speed też nic nie daje. Oczywiście wszystko inne pod USB działa.
    I w sumie dałbym temu spokój gdyby nie fakt że akurat mam na biurku drugi komputer i tam adapter ot tak po prostu sobie działa. Jakieś pomysły? :)

Jeszcze wpisy z podglądu zdarzeń
    XP

Code:
    Typ zdarzenia:   Ostrzeżenie

Źródło zdarzenia:   BTHUSB
    Kategoria zdarzenia:   Brak
    Identyfikator zdarzenia:   3
    Data:      2010-06-11
    Godzina:      14:23:27
    Użytkownik:      Brak
    Komputer:   EMU
    Opis:
    Polecenie przesłane do odbiornika radiowego przekroczyło limit czasu; odbiornik radiowy nie odpowiedział.

Typ zdarzenia:   Błąd
    Źródło zdarzenia:   BTHUSB
    Kategoria zdarzenia:   Brak
    Identyfikator zdarzenia:   17
    Data:      2010-06-11
    Godzina:      14:23:31
    Użytkownik:      Brak
    Komputer:   EMU
    Opis:
    Lokalny odbiornik radiowy Bluetooth zawiódł w nieokreślony sposób i zostanie odłączony.

7
    Code:
    Nazwa dziennika:System

Źródło:        BTHUSB
    Data:          2010-06-11 15:00:20
    Identyfikator zdarzenia:5
    Kategoria zadania:Brak
    Poziom:        Błędy
    Słowa kluczowe:Klasyczny
    Użytkownik:    Nie dotyczy
    Komputer:      k-7
    Opis:
    Sterownik Bluetooth oczekiwał zdarzenia HCI o określonym rozmiarze, ale go nie otrzymał.

Data:          2010-06-11 15:00:24
    Identyfikator zdarzenia:3
    Poziom:        Ostrzeżenia
    Opis:
    Polecenie wysłane do adaptera przekroczyło limit czasu. Adapter nie odpowiedział.

Data:          2010-06-11 15:00:24
    Identyfikator zdarzenia:17
    Poziom:        Błędy
    Opis:
    W lokalnym adapterze Bluetooth wystąpił nieokreślony błąd. Adapter nie będzie używany. Sterownik został usunięty z pamięci.

0