Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł olejowy vaillant Problem VKO IROVIT

03 Sty 2010 11:16 3817 9
  • Poziom 9  
    WITAM
    Posiadam problem z kotłem olejowym Vaillant Iro Vit. Grzeje do 51 stopni poczym puszcza wode na grzejniki poczym spada do ok. 35 stopni i grzeje ponownie nawet gdy na sterowniku jest juz zadane temperatura 18,5 stopnia. gdy zadam wyższą temperaturę na kotle np. do 65 stopni to i tak nagrzeje do 51 stopni i w kółko to samo. czy można jakoś zrestartować kocioł by grzał do większej temperatury. ida mrozy i obawaim się że niebędzie mi w stanie ogrzać domu.

prosze o pomoc

Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Pewnie masz regulator pogodowy, który ustalił temperaturę zasilania na około 50 stopni. Jak temperatura zewnetrzna się obniży, t. zasilania będzie wyższa.
  • Poziom 9  
    chodzi tobie o czujke która powinna byc gdzies na dworzu?? Niestety nie mam takiej czujki. owszem mam ragulator pogodowy w domu zainstalowany na ścianie. niestety niemogłem sie doczekać serwisanta i zabrałem się do regulacji sam w skutek czego teraz kocioł chodzi w zakresie od 40 do 54 stopni non stop. widze że jest Pan z wejherowa czy robi Pan regulację kotłów itp??
  • Poziom 20  
    W przypadku zinstalowania regulatora pomieszczenia Vaillanta na kotle należy ustawić 75stC czyli prawie maks.
    Sprawdź poprawność wskazań temperatury na regulatorze pokojowym. Czasem lubi przekłamywać i z mojego doświadczenia korekta wskazań pomaga.

Jaki masz regulator pomieszczenia?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Czy ten kocioł jest nowy i został uruchomiony przez firmę z autoryzacją Vaillant? Napisz jaki masz dokładnie regulator w pokoju oraz jaką masz ustawioną temperaturę maksymalną na kotle (dolne pokrętło z grzejniczkiem).
  • Poziom 9  
    Regulator który znajduje sie w pokoju jest Calormatic Vaillnt 330. kocioł mam od 2007 roku jego trzecia zima. uruchomiony był przez serwisanta Vaillanta z Puck ale nie zrobił wpisu bo powiedział że musi mieć nalepki z Hologramem ( rozumiem że to pewnie plomba gwarancyjna itp nie mam z nim kontaktu ) temperatura na Reg. 18.5 stopnia a na kotle 55 stopni.
  • Poziom 20  
    ... a jakiś przeglądzik był ....
  • Poziom 9  
    pawel_i napisał:

Oczywiście na jesieni wszystko było zrobione łącznie z przeczyszczeniem palnika i regulacją itp. wszystko było ok do dziś. Paweł dlaczego mam ustawić go na 75 stopni czy to nie jest za wysoka temperatura?? poza tym na moim kotle maksymalna temperatura na grzejniki to 69 stopni. wydaje mi się że nieobejdzie się bez serwisanta który wszystko poustawia tak jak byc powinno.
  • Poziom 13  
    octaviano napisał:
    pawel_i napisał:

Oczywiście na jesieni wszystko było zrobione łącznie z przeczyszczeniem palnika i regulacją itp. wszystko było ok do dziś. Paweł dlaczego mam ustawić go na 75 stopni czy to nie jest za wysoka temperatura?? poza tym na moim kotle maksymalna temperatura na grzejniki to 69 stopni. wydaje mi się że nieobejdzie się bez serwisanta który wszystko poustawia tak jak byc powinno.

Pokrętło od temperatury ustawiasz na max do oporu w prawo, bo regulator zewnętrzny przejmuje kontrolę nad piecem. Tak masz to zrobić.
    W twojej okolicy z 10km w stronę Chwaszczyna jest producent analizatorów spalin. Kups sobie go i bedziesz sam wszystko ustawiał. Zobacz sobie na filmy:

http://www.youtube.com/watch?v=UqQgiqPmz78
    http://www.youtube.com/watch?v=bnH74QNLBgk

http://www.youtube.com/watch?v=y5TcL7s0Pn8
    http://www.youtube.com/watch?v=rzOIJj4UeU0
    http://www.youtube.com/watch?v=IKo1LN56_DQ
  • Poziom 10  
    Szanowny Panie moje uwagi:
    1. Regulator 330 nie steruje temperaturą kotła, a tylko temperaturą pomieszczenia.
    2. Temperaturę kotła ustalamy wyłącznie na pulpicie kotła pokrętłem z grzejniczkiem .
    3. Pompa uruchamia się zawsze przy minimalnej temperaturze 40 stopni (może 38 nie pamiętam) jest to zabezpieczenie przed zbyt niską temperaturą kotła a w zasadzie różnicą temperatur w żeliwie a co za tym idzie i naprężeniami. Częściej mówi się o zbyt niskiej temperaturze powrotu... Jak zwał tak zwał...
    4. Instrukcja Calormatic 330 - cytat z pkt. 11.2

11.2 Menu serwisowe/diagnozowe
    Najpierw wyzwalany jest sygnał zapotrzebowania na ogrzewanie 50 °C celem kontroli transferu danych do kotła.

5 I co najważniejsze!!!!
    Autoryzowany instalator nie używa żadnych nalepek z hologramem!

To był po prostu kit. Autoryzowany posiada pieczątkę otrzymaną od Vaillanta z numerem autoryzacji, terminem ważności i dopiskiem czy jest autoryzowanym instalatorem czy serwisantem. I nie ma inaczej.

A na koniec to najlepiej proszę dzwonić na infolinię Vaillant 0 801 804 444 tam uzyska Pan szczegółową poradę. Zapewniam!

Nie mniej jednak podejrzewam znając życie coś jeszcze, skoro instalator na dzień dobry wstawiał kit z hologramem...
    Podbicie gwarancji i uruchomienie jest dla klienta za darmo. Płaci tylko za dojazd. Oczywiście montaż elektryczny nie jest bezpłatny.
    Ale jeżeli ktoś nie podbił gwarancji to znaczy, że nie miał autoryzacji i nie chciał wezwać autoryzowanego, który zapewne kazałby najpierw usunąć błędy instalatorskie. Narobiłby wstydu i kazał zapłacić za stracony czas..... Lub do gwarancji załączyłby protokół uwag i uruchomił warunkowo....

Pozdrawiam i dzwonić na infolinię.
    Lista autoryzowanych jest dostępna na www.vaillant.pl - można sprawdzić "fachowca"

Dodano po 7 [minuty]:

I jeszcze odnośnie instrukcji - trzeba sprawdzić czy przypadkiem nie uruchamiał Pan trybu serwisowo - diagnozowego. Tam jak w cytacie generowany jest sygnał zapotrzebowania na 50 stopni - jst to funkcja wyłącznie serwisowa a nie użytkowa. W instrukcji jest opiana jat to wyłczyć. A instrukcje jeśli brak też są do znalezienia na stronie villanta.