Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A6 C6 tylna wycieraczka cały czas pracuje

tomekkr1 03 Sty 2010 11:48 3854 7
  • #1 03 Sty 2010 11:48
    tomekkr1
    Poziom 9  

Witam,
    kilka dni temu podczas jazdy samochodem (A6 C6) użyłem tylnej wycieraczki, niestety od tego momentu wycieraczka cały czas pracuje, nie da się jej wyłączyć.
    Jaka może być przyczyna tej usterki?

• #2 03 Sty 2010 12:23
    Logi
    Poziom 19  

Albo awarii uległ wyłącznik wycieraczki i mimo ustawienia w pozycję OFF wycieraczka jest nadal zasilana albo zepsuł się wyłącznik krańcowy wycieraczki. To drugie wydaje się bardziej prawdopodobne.

• #3 03 Sty 2010 12:31
    tomekkr1
    Poziom 9  

W jaki sposób mogę to sprawdzić?

• #4 03 Sty 2010 12:44
    viper555
    spec od auto-elektro

W bagażniku z lewej strony za lampą masz kostkę łączącą klapę z instalacją -rozłącz i sprawdź czy włączając manetką wycieraczkę prąd się pokazuje czy świeci stale /oczywiście oprócz zasilania po zapłonie/.P

• #5 03 Sty 2010 12:44
    marcpol
    Poziom 20  

Musisz rozebrać albo tylną wycieraczkę albo przełącznik zespolony. Najprościej jest sprawdzić, czy do tylnej wycieraczki dochodzi impuls + uruchamiający ją, czy tylko zasilanie. W pierwszym przypadku uszkodzony - zwarty włącznik wycieraczki w przełączniku zespolonym, w drugim wyłącznik krańcowy (odpowiada za to, aby wycieraczka zatrzymywała się w jednym miejscu), ostatecznie, w razie uszkodzenia można go pominąć.

• #6 03 Sty 2010 13:25
    fil2006
    Poziom 26  

Najpierw podłącz tester .,sprawdz czy są błędy w adresie 09 ,wycieraczka jest sterowana z 09 bornetza ,przełącznik możesz sprawdzić testerem w knałach wartości żeczywistych ,nic nie musisz rozbierać sprawdzisz z pozycji kompa.

• #7 03 Sty 2010 13:59
    alex1967
    Poziom 16  

Miałem kiedyś gościa któremu tez chodziła cały czas wycieraczka.Było to zwarcie kabelków na przejściu instalacji z karoserii do tylnej klapy.

• #8 03 Sty 2010 23:07
    tomekkr1
    Poziom 9  

Dziękuję wszystkim za pomoc, jutro postaram się sprawdzić instalację przy klapie oraz zasilanie na wtyczce przy silniku wycieraczki.
    Mam jeszcze jedno pytanie, jaki wybrać tester lub interfejs do diagnostyki (odczyt, kasowanie błędów, kasowanie serwisu, adaptacja, A6 3.0TDI)?
    Nie myślę o sprzęcie dla profesjonalisty tylko zwykły interfejs - tester w przystępnej cenie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME