Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A6 C6 tylna wycieraczka cały czas pracuje

03 Sty 2010 11:48 6749 7
 • Poziom 9  
  Witam,
  kilka dni temu podczas jazdy samochodem (A6 C6) użyłem tylnej wycieraczki, niestety od tego momentu wycieraczka cały czas pracuje, nie da się jej wyłączyć.
  Jaka może być przyczyna tej usterki?
 • Poziom 19  
  Albo awarii uległ wyłącznik wycieraczki i mimo ustawienia w pozycję OFF wycieraczka jest nadal zasilana albo zepsuł się wyłącznik krańcowy wycieraczki. To drugie wydaje się bardziej prawdopodobne.
 • Poziom 9  
  W jaki sposób mogę to sprawdzić?
 • spec od auto-elektro
  W bagażniku z lewej strony za lampą masz kostkę łączącą klapę z instalacją -rozłącz i sprawdź czy włączając manetką wycieraczkę prąd się pokazuje czy świeci stale /oczywiście oprócz zasilania po zapłonie/.P
 • Poziom 20  
  Musisz rozebrać albo tylną wycieraczkę albo przełącznik zespolony. Najprościej jest sprawdzić, czy do tylnej wycieraczki dochodzi impuls + uruchamiający ją, czy tylko zasilanie. W pierwszym przypadku uszkodzony - zwarty włącznik wycieraczki w przełączniku zespolonym, w drugim wyłącznik krańcowy (odpowiada za to, aby wycieraczka zatrzymywała się w jednym miejscu), ostatecznie, w razie uszkodzenia można go pominąć.
 • Poziom 26  
  Najpierw podłącz tester .,sprawdz czy są błędy w adresie 09 ,wycieraczka jest sterowana z 09 bornetza ,przełącznik możesz sprawdzić testerem w knałach wartości żeczywistych ,nic nie musisz rozbierać sprawdzisz z pozycji kompa.
 • Poziom 16  
  Miałem kiedyś gościa któremu tez chodziła cały czas wycieraczka.Było to zwarcie kabelków na przejściu instalacji z karoserii do tylnej klapy.
 • Poziom 9  
  Dziękuję wszystkim za pomoc, jutro postaram się sprawdzić instalację przy klapie oraz zasilanie na wtyczce przy silniku wycieraczki.
  Mam jeszcze jedno pytanie, jaki wybrać tester lub interfejs do diagnostyki (odczyt, kasowanie błędów, kasowanie serwisu, adaptacja, A6 3.0TDI)?
  Nie myślę o sprzęcie dla profesjonalisty tylko zwykły interfejs - tester w przystępnej cenie.