Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

d-link 624 + tplink TL-WR543G jak skonfigurować po wifi?

03 Sty 2010 13:03 2580 4
  • Poziom 9  
    Witam
    To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Problem jest jeden i myślę ,że znajdzie się osoba która zna konfigurację d-linka 624 i tp linka wr543G. Sprawa jest taka. Chcę wysłać sygnał z d-linka 624 do TPlinka odległość to około 500-600 metrów -czyli dwie anteny"tuby"Złączka RP-SMA żeńska jedna "przykręcona"do d-linka druga na kominie idąca z tplinka -jeśli ktoś ma inny pomysł proszę o info)
    TP LINK odbiera sygnał i wysyła po lanie do drugiego d-linka(524) który sobie rozsyła po wi-fi do laptopów net.
    Proszę o informacje jak dokładnie skonfigurować te dwa urządzenia wysyłający i odbierający sygnał.(tplink i d-link 624).Czy w ogóle te dwa urządzenia będą się"widzieć" .Jeżeli to jakie szyfrowanie itp.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

d-link 624 + tplink TL-WR543G jak skonfigurować po wifi?
  • PCBway
  • Poziom 17  
    Na dl-624 musisz wyłączyć tryb super-G, wyłączyć wszelkie szyfrowania i sprawdzić czy działa transmisja.
    Nie ustawiaj też automatycznego wyboru kanału - ustaw jakiś na sztywno.

Jak to zadziała to dopiero ustaw jakieś szyfrowanie

Na tp linku oczywiście tryb ap client router
    LAN ustaw sobie jakiś, inny niż WAN
    WAN ustawiasz na dhcp albo adresy z klasy takiej jak w dlinku na dhcp ustawiles
    W Wireless essid ustawiasz na takie samo jak w dlinku - byle nie default:) i wyłącz opcje wireless security.

Te ustawienia powinny zgrać urządzenia ze sobą. Jak się komunikują to włącz jakiegoś WEPa albo WPA
  • PCBway
  • Poziom 9  
    Konfiguracja już jest trochę inna dlatego ze d-link 624 sie spalil bo przypadkowo podłączyłem mu zasilanie z d-linka 524:( ale do rzeczy jest transfer miedzy d-linkiem 524 a tp-linkiem tylko że jak mam podłączony komp pod d-linka nie mogę pinogować tp-linka -obojętnie czy jest w tej samej klasie czy innej.Chodzi o to żeby po prostu nie musieć biegać z jednego miejsca do drugiego żeby zalogować się na router.Czy jest jakiś sposób na to? A jeszcze jedno czy jak dokupię do tego tp-linka drugiego wr430 który będzie jak na rysunku (d-link 524) rozsyłał sygnał to czy nie będzie z tym problemów -z konfiguracją.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    jeśli komp jest podłączony do dlinka i tp-link także, to pingować się powinno wszystko ze wszystkim. Być może masz na tp-linku firewalla włączonego na WANie
    co to znaczy że jest w tej samej klasie czy innej - wszystko podłączone pod dlinka musi być w jednej klasie jak dostaje adres z dhcp na dlinku
  • Poziom 16  
    Ściąg sobie z neta poradnik tp-linka przeczytaj i będziesz wszystko wiedział tam jest wszystko łatwo i prosto opisane wraz ze scrinami kolega Ci dobrze napisał tylko zamias stwosowac jakieś szyfrowanie które Ci spowolni dośc znacznie łącze zstosował bym połączenie mostowe lub weryfikacje po adresach mac i ip tych dwóch routerów na wzajem i bedzie wszystko ok