Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D-Link DWL-900AP+ problem z internetem

03 Sty 2010 14:27 1325 6
  • Poziom 2  
    Witam,

mam następujący problem:

od jakiś 5 lat mam internet Neostrada ( kupiona za czasów gdy to była nowość ) radiowo podzielona na mieszkańców mojej ulicy. Od paru dni problem polega na tym że po włączeniu dosłownie 5 min działają wszystkie strony internetowe a później strony typu: konta bankowe, poczty internetowe, kurnik ( w momencie zalogowania się na pokój) kompletnie nie działają, ładuje się strona i ładuje aż w końcu błąd. jak wejde w połączenie sieciowe to tam niby wszystko ok, zrobię napraw znowu te strony działają ale na 5 minut i problem wraca, ponowne napraw problem wciąż jest, dopiero gdy wyjmę kabel włoże go z powrotem do D-link bądź zrobie reset strony znowu działają ale na 5 minut. Nie mam kompletnie pojecia co z tym zrobić, może ktoś miał podobny przypadek ?
  • Poziom 17  
    Ustal najpierw w czym jest przyczyna.
    Odłącz pozostałych i zobacz czy sytuacja będzie się powtarzała. Jeśli tak to coś z samą neostradą. Jeśli nie to może ktoś robi Ci psikusa, któryś z klientów ma wirusa jakiegoś. Sprawdź czy nie działające strony to tylko takie gdzie uwierzytelnia się po https.
  • Poziom 2  
    tzn to wygląda tak, ja mam radiowo przesłany internet od administratora i rozdzielony na 3 komputery w swoim domu. Admin twierdzi że u niego wszystkie strony działają, nie ma problemów podobnych do moich. A już u mnie w domu jak na moim komputerze nie działa to automatycznie na wszystkich. D-Link jest podłączony razem z Microhub/8 TP1008C z którego to wychodzą kable do innych komputerów. A właśnie te działające na krótko strony to wszystkie poczty ( do panelu logowania mogę wejść ale już później się nie mogę zalogować), myspace, gadu-gadu, konta bankowe plus kurnik ( wejście do pokoju, java sie ładuje później trwa lączenie az w koncu się nie łączy ). Dla mnie najdziwniejsze jest to że one działają chwilę, tak jak gadu np. po uruchomieniu odbębni swoje 5 minut i sie łączy z serwerem na okrągło i nic z tego.
  • Poziom 17  
    Ale rozumiem że jak u ciebie przestaje działać to o admina też - tak?
  • Poziom 2  
    No z tego co on twierdzi to nie, u niego jest cały czas wszystko OK
  • Poziom 17  
    dla mnie to wygląda tak, jak by był problem z samym udostępnieniem połączenia. Jeśli ty komuś udostępniasz to powyłączaj wszystkim - zostaw tylko swój komp. Musi działać cały czas. Jeśli nie działa to przyczyny szukaj wyżej - u admina nie jest wtedy wszystko OK.
  • Poziom 2  
    postaram się to sprawdzić, najdziwniejsze jest to ze przez tyle lat wszystko działało OK, dopiero teraz od paru dni. no i jak tutaj nie działa to w pokoju obok oraz na dole również.