Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radziecki oscyloskop C1-5.Szukam instrukcji.

josef73 03 Jan 2010 15:09 3740 7
Tespol
    josef73
    Level 10  
    Witam wszystkich.

I mam taki problem. Posiadam radziecki oscyloskop C1-5 z początku lat 70tych. Ale kompletnie nic o nim nie wiem. Wygląda jak nowy ze sklepu, stan sklepowy. Do oscyloskopu mam też nową zapasową lampę. Widocznie ktoś go kupił w kryzysie jako lokata kapitału i tak przetrwał nie naruszony do naszych czasów. Nie wiem czy jest na 100% sprawny. Nie znam się na tyle. Kolekcjonuje stare radia, mierniki i inne tego typu związane z tematem radiotechniki rzeczy. Oscyloskop po podłączeniu do prądu wykazuje oznaki życia. Świeci podświetlenie, zielona plamka na ekranie i w środku żarzą się lampy elektronowe. Nie mam do niego żadnej sondy czy sond. Tak że był bym wdzięczny za wszelkie wiadomości na temat mojego urządzenia: Jakie ma parametry ? Co nim można badać ? Jakie przychodzą do niego sondy i gdzie je można kupić ? Jak przeprowadzać pomiary ? Ewentualnie jak ktoś jest chętny to mogę go odsprzedać.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Tespol
  • Helpful post
    darczar
    Level 24  
    Witam.
    Oscyloskop C1-5 to eksportowa wersja przyrządu СИ-1. Obecnie to już zabytek techniki, ale do pomiarów sygnałów małej częstotliwości może się przydać. Jego głównym przeznaczeniem był pomiar przebiegów impulsowych. Może być problem ze zdobyciem sond, ze względu na nietypowe złącza. Ciekawostką jest linia opóźniająca w torze Y.
    Oto instrukcja do tego oscyloskopu. Oczywiście - po rosyjsku:
  • Tespol
    josef73
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedź. Tylko ja już nie pamiętam rosyjskich liter.

Dodano po 10 [minuty]:

Tak ten oscyloskop wygląda.
  • Helpful post
    darczar
    Level 24  
    Rzeczywiście, wygląda jak nowy. Nieczęsto trafia się zabytek techniki w tak doskonałym stanie. Jeśli zaś chodzi o instrukcję obsługi w języku polskim, to dysponuję jedynie do tego modelu:
    http://www.rw6ase.narod.ru/e/eo6m_fr.jpg
    Jest co prawda nieco starszy od C1-5, ale funkcjonalnie zbliżony. Jeśli potrzeba mogę tę instrukcję zeskanować.
    wkj
    Level 36  
    josef73 wrote:
    Dzięki za odpowiedź. Tylko ja już nie pamiętam rosyjskich liter.

Dodano po 10 [minuty]:

Tak ten oscyloskop wygląda.

Wydaje mi się że w sieci są translatory, które umożliwią przetłumaczenie.
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    wkj wrote:
    Wydaje mi się że w sieci są translatory, które umożliwią przetłumaczenie.

Krótko -> :P
    josef73
    Level 10  
    A czy ktoś może mi poradzić skąd wziąć do tego oscyloskopu sondy lub jak je wykonać we własnym zakresie ?
  • Helpful post
    offca358
    Level 17  
    Jeżeli wciąż istnieje taka potrzeba, mogę przetłumaczyć tą instrukcje z rosyjskiego. W zasadzie nie mam wykształcenia elektronicznego, ale pewną ograniczoną wiedzę posiadam i biegle władam rosyjskim. Musiałbym tylko przeczytać parę instrukcji po polsku,żeby złapać zaawansowane słownictwo. Wtedy gwarancja, że nie zrobie byków.