Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niski SR na Hotbird 13.0' - Testujemy!

03 Sty 2010 15:44 4790 30
  • Poziom 39  
    Witam! Wczoraj zapuściłem Blindscan na Fergusonie FX7600 i znalazł taki oto kanał, identyfikujący się jako Autonomia. Nadaje na 10830MHz, pol. H i SR 3333, temat piszę jako ciekawostka dla ludzi którzy chcą sprawdzić, czy ich tuner odbiera niski SR, zwłaszcza, że na Hotbirdzie ciężko o taki kanał (przyp. Polsat 2 FTA miał niski SR, ale to kilka lat temu) a często by to sprawdzić, trzeba ustawiać antenę na inną pozycję. Także zachęcam do testowania odbiorników :). Sygnał dość słaby, bo tylko 55% ale wystarczający do nie zrywającego przekazu. Pozdrawiam
    Code:
    F: 10830MHz, pol. H , SR 3333
  • Poziom 9  
    Witam właśnie to testowałem i wygląda to następująco:

Moja lokalizacja to północna Anglia
    Antena 90cm
    Sila sygnału 99%
    Odbiornik Ferguson HF8900 HD
    Kanał działa bezproblemowo
  • Poziom 14  
    Wrocław

Globo HD S1 , antena 90cm - bez problemu - siła sygnału 79% .

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    witam.
    posiadam dekoder Polsatu hd samsunga poziom sygnału 79% odbiór bezproblemowy czasza 80 cm.Wszystko działa bez zarzutu.
  • Poziom 16  
    Ferguson Ariva 200 Czasza 50cm (stara po Wizji TV) sygnał waha się 67%-70%. kanał działa płynnie, nic się nie wiesza.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    TechniSat Digit S2-CD z TnK:

poziom: 61%
    jakość: 8,5 dB
    antena 85 cm
  • Poziom 39  
    Sprawdziłem na Comagu SL45CI i co ciekawe tam jest 75-77% co prawda inna antena, lecz mniejsza i konwerter Inverto. A ta z Fergusonem to jest 71cm z GI202, Nie wiem skąd taka rozbieżność, inne kanały mają po 85%. Pzd :)
  • Poziom 16  
    Mam czaszę 70cm. Zarówno na Fergusonie FK-6900CR jak i Opticum 7100CX nie widzę specjalnych odchyleń od poziomu innych stacji.
  • Poziom 16  
    Ferguson FK 7900 UCI
    F: 10829 MHz pol. H SR 3333
    Antena: 60cm ;)
    Sygnał: 75%
    Jakość: 80%

Jakość obrazu i dźwięku bardzo dobra.
  • Poziom 24  
    Z takim SR to trzeba mieć jalkiegoś totalnego złoma by sobie nie poradził.
    Potestujcie coś w okolkicach SR 1000 :)
  • Poziom 35  
    Comag sl35, antena 60 "Wizja"

Humax BTCI-5900 wyniki podobne.
  • Poziom 16  
    Niech ktoś to przetestuje na mediasacie lub innym dekoderze typu jeden z pierwszych cyfrowych (chodź czasami mi się zdaje, że te starsze były lepiej dopracowane od tych dzisiejszych). Ja jutro jak odkopie starego DSR-5001FTA to też go przetestuję.
  • Poziom 14  
    Czasza "90-tka". Konwerter GI-202

Tuner: Technisat DIGIT CK
    Siła - 80
    Jakość - 9,3

Tuner: OPENTEL ODS 3500F
    Siła - 77
    Jakość - 85
  • Poziom 16  
    Na DSR-5001FTA i tej samej instalacji co Aiva 200 (kilka postów wyżej) poziom sygnału 50%, kanał działa stabilnie.
  • Poziom 16  
    Im mniejsza ilość danych, tym też mniejsza ilość informacji nadmiarowych do korekcji błędów. Każde większe zakłucenie sygnału powoduje bezpowrotne utracenie pewnej ilości danych. Przeważnie da się je odzyskać z informacji nadmiarowych, ale czasami się nie da, wtedy jest zjawisko utracenia danych. Jeżeli sygnał ma mały SR to ta sama ilość utraconych danych powoduje większą stratę informacji niż w sygnale o wysokim SR. Jeżeli ta ilość utraconych danych jest niewielka to raczej nie zayuważymy tego, przy większej ilości danych występuje klatkowanie i zrywanie sygnału.
    Przekładając na język laika, to jest podobnie jak puzle:
    Jeżeli mamy układankę z 24 puzli i 100 puzli, w obydwu utracimy 5 puzli, to większa strata jest w zestawie z 24 puzlami niż w zestawie ze 100 puzlami.
  • Poziom 39  
    Panowie! Sprawdzamy czy nasze tunery odbierają SR tak niskie tylko po to by uświadomić się jakiej klasy sprzęt posiadamy. Widzę, że nie wszyscy wiedzią, że im mniejszy SR tym czulsza głowica w tunerze wymagana. Im mniejszy SR tym dłużej kanał wchodzi, bo głowicy dłużej zajmuje ustabilizowanie warunków pracy. To tak w skrócie. Jeżeli nam wchodzą, to jest ok, mamy dobre odbiorniki. SR to prędkość symboli modulacji QPSK (bądź 4PSK jak kto woli). 4 razy następuje zmiana fazy sygnału. SR podaje się w Ms/s lub Ks/s czyli ilość mega symboli lub kilo symboli na sekunde. 3333 to 3333 zmiany fazy na sekunde (o 90 stopni każda). Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    oloam napisał:
    Tylko, ze raczej nie ma sprzetu ,ktory by tego nie odebral... jak sie znajdzie to chyba 10lat stary (jezeli wogole byly 10lat temu odbiorniki dla sygnalu cyfrowego) a i jeszcze odkad sie podaje SR dolna granica wynosila 1Ms/s

W roku 1995 były już tunery cyfrowe dostępne w Polsce.
    1Mb/s to nie jest dolna granica. Istnieje przekaz, nie pamiętam gdzie, z SR równym 500kb/s. Jest to przekaz stacji radiowych.
  • Poziom 16  
    Jednostek nie mylę. Miałem na myśli SR równy 0,5Mb/s. Nie mam teraz czasu na szukanie. SatKurier o tym pisał.
    Ponad 10 lat temu były np. tunery Nokia 9500S. Nadal uchodzą za jedne z najlepszych.
  • Poziom 16  
    To chyba wtedy było to 555. Czyli ok. 0,5 Mb/s. Czasami pamięć zawodzi.
  • Poziom 16  
    SR podaje się w bitach na sekundę. Dlatego SR równy 27500 to 27,5 Mb/s.
  • Poziom 16  
    Ja słyszałem że kilo Sampli (2bity dla QPSK i 4Bity dla 8PSK) na sekundę, ale głowy nie daję (jak piszę tylko słyszałem).