Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sprzęt do pokoju 2,5x4,5 ? Budżet około 600 zł

Silx 03 Sty 2010 15:46 2176 10
  • #1 03 Sty 2010 15:46
    Silx
    Poziom 8  

Witam. Jestem początkujący w tym temacie i wolę zasięgnąć rady w kilku miejscach, żeby być zadowolonym ze sprzętu.

Budżet to koło 300 zł na wzmacniacz, a kolumny myślę, że za kolejne 300 zł też da się kupić.
    Sprzęt będzie grać w pokoju 2,5x4,5 metra. Zazwyczaj słucham z komputera, ale lubię też posłuchać z CD.
    Muzykę którą preferuję... tutaj ciężko określić, ale najczęściej słucham rock i rap (ze wskazaniem na to drugie), no i jakieś dobre techno i dnb też się znajdzie na playliście. Sumując, dobry bas będzie potrzebny, nie zapominając o średnich i wysokich. Generalnie wolę jak bas schodzi niżej, jest ciepły i soczysty.
    Wolę jakość od głośności, choć poszaleć też czasem lubię (ale z umiarem oczywiście).
    Mile widziana jest możliwość podłączenia korektora graficznego pod wzmacniacz.
    Patrząc na ceny w internecie to jest dość spory wybór jeżeli chodzi o wzmacniacze.
    Obecnie mam SSL-040 (bez tunera), ale to trochę za mało jak dla mnie.

Myślałem nad WS503 i do tego Alton/Mildton 80. Spróbowałem też znaleźć coś ciekawego z produkcji nie polskich. Spodobała mi się Yamaha a-520. Z tego co patrzę, to są tam wejścia "Accessory", więc chyba (nie znam się tak dobrze na tym) jest możliwość podłączenia korektora.
    tutaj link do aukcji yamahy
    http://allegro.pl/item868598830_yamaha_a_520_znakomity_wzmacniacz.html
    Tylko teraz pytanie jakie głośniki do tego wzmacniacza ?? Myślałem nad Alton/Mildton 110, ale obawiam się, że to trochę za dużo jak na mój pokój. Chyba, że bez obawy można podłączyć pod ten wzmacniacz Alton/Mildton 80.
    Jestem oczywiście otwarty na Wasze propozycje. Nie musi to być koniecznie Yamaha albo coś Polskiego. Ważne, aby sprzęt dobrze zagrał.

Pozdrawiam

Regulamin p.10.9, 11.
    Proszę się zapoznać i poprawić.
    (dj-MatyAS)

0 10
  • #2 03 Sty 2010 15:59
    pcwork.pl
    Poziom 9  

Ja z doświadczenia mogę Ci polecić Denon PMA-360 albo Technics-a, ale modelu nie pamiętam. Jak będę z wizytą u kolegi sprawdzę model i napiszę. :D

0
  • #3 03 Sty 2010 17:32
    Silx
    Poziom 8  

Muszę się przyznać, że nad Denonem się też zastanawiałem. Z tego względu, że nigdy nie miałem przyjemności odsłuchać Denona, ciężko mi było ocenić jego jakość w stosunku do moich wymagań. A co byś poleciał jako kolumny do tego wzmacniacza ?

PS mam nadzieję, że dobrze poprawiłem pierwszy post ;) I przepraszam za kłopot. To jest tak, jak się czyta na szybkiego regulamin :D

Z tytułu wątku nie wynika nic konkretnego.
    Ponownie proszę o poprawienie tej nieścisłości.
    (dj-MatyAS)

0
  • #4 03 Sty 2010 18:49
    Dani66
    Poziom 30  

Polecam Denona PMA-360 lub PMA-560 (jak Ci się trafi okazja, a widziałem jak takie wzmacniacze chodziły za 350-400zł i myślę, że warto dołożyć troszkę). Jeśli interesują Cię też inne produkty to H/K z serii PM, czyli PM655. W takiej kwocie możesz jeszcze poszukać Yamahy A-960 mkII.
    Co do kolumn to, jak słusznie zauważyłeś, starsze kolumny Tonsila wystarczą spokojnie. Najlepiej poszukaj serii New Mildton, bo sprawdzą się w muzyce, której słuchasz. W takich cenach możesz jeszcze dostać Zg40c Diory lub Polaris 180 (a 200 też można znaleźć w takich cenach).
    Ogólnie mówiąc możliwości masz mnóstwo, bo rynek wtórny "pęka" od takich ofert.

0
  • #6 03 Sty 2010 19:39
    Dani66
    Poziom 30  

Nie ma problemów ze znalezieniem takich kolumn, ponieważ są bardzo popularne. Możesz wziąć udział w licytacji tych kolumn i jeśli Ci się uda wygrać to weź je, bo warto. Jeśli nie kupisz Polarisów to jak wspomniałem szukaj w/w ze wskazaniem na serię New Mildton.
    80-tki wystarczą, ale 110-tki też mogą być i przeciwskazań do tego nie ma. Poza tym lepiej mieć sprzęt z zapasem niż taki, który będzie zbyt mały do pomieszczenia.

0
  • #7 03 Sty 2010 20:01
    dark-
    Poziom 20  

Silx, Mildtony 80 spokojnie wystarczą.. Moja dziewczyna w takim pokoju ma Mildtony 70 i jest już za głośno :P

0
  • #8 03 Sty 2010 20:43
    Silx
    Poziom 8  

no dobra spróbuję wylicytować te Polarisy. Tylko do ilu takie licytować ? 250/300 złotych ?

No tak Mildton/New Mildton 80 W to też dobre kolumny. Zobaczę jak pójdzie licytacja Polarisów. Mildtony są bardzo łatwe do znalezienia, także mogę sobie pozwolić na licytację Polarisów w tej chwili.

Później tylko kwestia doboru wzmacniacza. Do polarisów chyba tak z 80/90 W by wystarczyło, prawda ? Do Mildtonów musiałbym kupić coś trochę słabszego.

0
  • #9 04 Sty 2010 18:37
    Dani66
    Poziom 30  

Polarisy na Twoim miejscu licytowałbym do 350zł. Wzmacniacz może być taki sam i do jednych i do drugich, bo zapas nie przeszkadza. Jeśli będziesz chciał kupić wzmacniacza za ok. 300zł to Yamaha A-960 mkII lub H/K z serii PM.

0
  • #10 07 Sty 2010 22:18
    Silx
    Poziom 8  

A-960 mkII szczególnie mi się podoba :D Więc postaram się złożyć taki sprzęt A-960 mkII + Polaris200 lub Mildton 80/110

0
  • #11 08 Sty 2010 20:15
    Dani66
    Poziom 30  

Zamiast Mildton szukaj New Mildton 170 lub 200, a Polaris jak najbardziej ok.

0