Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz pod glosniki ..

PeJotBe 03 Sty 2010 16:11 3362 28
  • #1 03 Sty 2010 16:11
    PeJotBe
    Poziom 9  

Witam przepraszam jeśli napisałem nie w tym miejscu...
    Pytanie brzmi jaki wzmacniacz kupić do 300zl aby podłączyć do niego 2 x głośniki po 240 wat (kolumny)
    Wzmacniacz ten będzie podłączony do komputera.. zależy mi na jakości dźwięku
    Słucham Hip Hop-u i do tego potrzebuje wzmacniacz ;) głośniki mam jakieś.. 2x 240wat
    W przyszłości chciałbym także podłączyć Subwoofer min. 150wat bo zależy mi na dobrym bassie.

0 28
  • #2 03 Sty 2010 16:16
    pcwork.pl
    Poziom 9  

Pierwsze kryterium podałeś, czyli stereo 240W plus ewentualnie sub. 150W pod jeszcze cenę, nowe czy używane, białe, czarne, a może masz już coś na oku. Postaram się pomóc.

0
  • #3 03 Sty 2010 16:18
    PeJotBe
    Poziom 9  

pcwork.pl napisał:
    Pierwsze kryterium podałeś, czyli stereo 240W plus ewentualnie sub. 150W pod jeszcze cenę, nowe czy używane, białe, czarne, a może masz już coś na oku. Postaram się pomóc.

Wzmacniacz chciałbym na min. 4 wyjścia (możliwość podłączenia 4 głośników)

2x 240 wat kolumny
    w niedalekiej przyszłości chciałbym podłączyć subwoofer 100-200wat bo zależy mi na dobrym bassie :)

Sprzęt chciałbym używany, kolor obojętny ma być dobry technicznie, na razie nic nie mam na oku bo jestem zielony.. i nie wiem jaka moc musi mieć wzmacniacz by podłączyć nawet te głośniki po 240wat.

Proszę usunąć ten wstrętny żargon w postaci słowa zaznaczonego na czerwono.
    Regulamin pkt. 10.9.
    GM

1
  • #4 03 Sty 2010 16:41
    dark-
    Poziom 20  

Ale co to za głośniki? Podaj model bo może Ci pisać 240W, a tak naprawdę mogą mieć góra 30W..

0
  • #5 03 Sty 2010 17:29
    PeJotBe
    Poziom 9  

dark- napisał:
    Ale co to za głośniki? Podaj model bo może Ci pisać 240W, a tak naprawdę mogą mieć góra 30W..

Trochę głupie porównanie ale dobra.
    Model podam jak najszybciej w tej chwili nie mam takiej możliwości.

0
  • #6 03 Sty 2010 18:58
    Dani66
    Poziom 30  

Nie widzę nic głupiego w tym porównaniu, bo z reguły takimi mocami "odznaczają się" produkty dalekowschodnie i nie ma sensu kupować wzmacniacza sugerując się parametrami podanymi przez producenta, bo można owe "kolumny" uszkodzić (choć takiego sprzętu nie byłoby mi szkoda).
    Do 300zł poszukaj Yamah A-960 mkII, H/K PM655 lub Denona PMA-360 i jeśli kolumny rzeczywiście są jak opisałem (dużo na to wskazuje) to je sprzedaj jak najszybciej się da i kup Polskie kolumny.

0
  • #7 03 Sty 2010 19:15
    PeJotBe
    Poziom 9  

Wez człowieku piszesz ze dużo na to wskazuje ze głośniki nie maja mocy która widnieje na kolumnach, nie wiesz nawet jakiej firmy jaki model itd a piszesz ze dużo na to wskazuje..
    I nie udawaj macho ze nie bylo by ci szkoda kolumn 2x 240W no chyba ze jesteś kasiasty :)

Dzięki za listę wzmacniaczy poczytam o nich.

Moze masz troche racji..

0
  • #8 03 Sty 2010 19:33
    Dani66
    Poziom 30  

Mało kolego jeszcze widziałeś i mało wiesz. Na dodatek wnioskuje po poście, że ze sprzętem masz/miałeś tyle do czynienia co nic.
    Poza tym piszesz "Wzmacniacz ten będzie podłączony do komputera.. zależy mi na jakości dźwięku" i to też mówi samo za siebie, jak i rodzaj muzyki, którą słuchasz, bo nie powiesz mi, że hip-hop to muzyka charakteryzująca się dużą jakością i wymagająca sprzętu wysokiej (czy choćby średniej) klasy.
    Kolejna sprawa to do samych głośników trzeba Ci jeszcze obudowy i kilku szczegółów, o których istnieniu nawet pewnie nie wiesz. No chyba, że głośnikiem nazywasz zestaw głośnikowy (jakbyś nie wiedział popularnie zwany kolumną głośnikową).
    Co do tego czy by mi nie było szkoda kolumn o takiej mocy to odpowiem tylko, że kolumn, na których pisze, że mają 240W, a są produkcji chińskiej to na pewno nie, poza tym nawet bym się takimi nie zainteresował (jak większość znających choć trochę temat "audio").
    Na koniec dodam, że sam nawet nie wiesz jakie masz kolumny więc o czym my tu mówimy, a powinieneś to podać JUŻ W TEMACIE.
    Ogólnie całemu tematowi brakuje ścisłości i tylko czekać aż moderatorzy zareagują na to.
    Radzę też zadbać o swój język i stosunek do innych osób, bo nikt cię tutaj (ani wszędzie gdzie tak postąpisz) nie będzie brał na poważnie - ale to już sprawa twojego wychowania (jak widać niezbyt wysokiego i za mało kulturalnego).
    Przepraszam pozostałych użytkowników za offtop.

0
  • #9 03 Sty 2010 19:36
    PeJotBe
    Poziom 9  

Kolumny ktore mam
    Max power; 240wat
    6 Ohm
    Freq Range 55-20000Hz
    86dB/W(1m)

Model: LG FE-686E

0
  • #10 03 Sty 2010 19:42
    Dani66
    Poziom 30  

PeJotBe napisał:
    Max power; 240W

I wszystko jasne.
    Impedancja też "ciężka" dla wzmacniacza 8Ohm (w większości takie są).

0
  • #11 03 Sty 2010 19:45
    arturross
    Poziom 13  

Po pierwsze jak masz kolumny 2x240 wat co razem daje 480 to ja się zapytam po kiego grzyba Ci subwofer 150wat. Ty go nawet nie usłyszysz.
    O ile nie zamierzasz wymieniać kolumn to musisz szukać wzmacniacza o dużej wydajności prądowej żeby te kolumny uciągnąć. W cenie 300zł może być ciężko. Tak jak Ci koledzy wyżej doradzali, proponuje się dowiedzieć ile faktycznie mocy mają kolumny. Mimo to proponuje zakupić wzmacniacz np. Sony 530 es, choć ich cena dochodzi na allegro nawet do 550zł to można znaleźć nawet za 300. Poza tym polecam TECHNICS SU-7700K, na allegro za 300zł. lub to AKAI MODEL AM - 37. pozdrawiam.

0
  • #12 03 Sty 2010 19:48
    PeJotBe
    Poziom 9  

Dani66 napisał:
    Mało kolego jeszcze widziałeś i mało wiesz. Na dodatek wnioskuje po poście, że ze sprzętem masz/miałeś tyle do czynienia co nic.
    Poza tym piszesz "Wzmacniacz ten będzie podłączony do komputera.. zależy mi na jakości dźwięku" i to też mówi samo za siebie, jak i rodzaj muzyki, którą słuchasz, bo nie powiesz mi, że hip-hop to muzyka charakteryzująca się dużą jakością i wymagająca sprzętu wysokiej (czy choćby średniej) klasy.
    Kolejna sprawa to do samych głośników trzeba Ci jeszcze obudowy i kilku szczegółów, o których istnieniu nawet pewnie nie wiesz. No chyba, że głośnikiem nazywasz zestaw głośnikowy (jakbyś nie wiedział popularnie zwany kolumną głośnikową).
    Co do tego czy by mi nie było szkoda kolumn o takiej mocy to odpowiem tylko, że kolumn, na których pisze, że mają 240W, a są produkcji chińskiej to na pewno nie, poza tym nawet bym się takimi nie zainteresował (jak większość znających choć trochę temat "audio").
    Na koniec dodam, że sam nawet nie wiesz jakie masz kolumny więc o czym my tu mówimy, a powinieneś to podać JUŻ W TEMACIE.
    Ogólnie całemu tematowi brakuje ścisłości i tylko czekać aż moderatorzy zareagują na to.
    Radzę też zadbać o swój język i stosunek do innych osób, bo nikt cię tutaj (ani wszędzie gdzie tak postąpisz) nie będzie brał na poważnie - ale to już sprawa twojego wychowania (jak widać niezbyt wysokiego i za mało kulturalnego).
    Przepraszam pozostałych użytkowników za offtop.

Tak masz racje mało wiem nie mam zapewne takich doświadczeń jak ty dlatego zwróciłem się z prośbą na te forum:) A propos kolumn skąd mam wiedzieć jakie mam kolumny skoro z tego co wynika producentom nie można ufać :)?

Po za tym widać ze się wkurzyłeś i czepiasz się :) chillout

Dodano po 1 [minuty]:

arturross napisał:
    Po pierwsze jak masz kolumny 2x240 wat co razem daje 480 to ja się zapytam po kiego grzyba Ci subwofer 150wat. Ty go nawet nie usłyszysz.
    O ile nie zamierzasz wymieniać kolumn to musisz szukać wzmacniacza o dużej wydajności prądowej żeby te kolumny uciągnąć. W cenie 300zł może być ciężko. Tak jak Ci koledzy wyżej doradzali, proponuje się dowiedzieć ile faktycznie mocy mają kolumny. Mimo to proponuje zakupić wzmacniacz np. Sony 530 es, choć ich cena dochodzi na allegro nawet do 550zł to można znaleźć nawet za 300. Poza tym polecam TECHNICS SU-7700K, na allegro za 300zł. lub to AKAI MODEL AM - 37. pozdrawiam.

Bo chce w swoim 'zestawie' mieć subwoofer zależy jak bd to wszystko rozstawione..
    Nie chce pisać jakbym się na tym znal bo tylko trochę wiem a nawet mniej niż trochę..

Dodano po 1 [minuty]:

Dani66 napisał:
    PeJotBe napisał:
    Max power; 240W

I wszystko jasne.
    Impedancja też "ciężka" dla wzmacniacza 8Ohm (w większości takie są).

Mógłbyś napisać jaśniej kolego dla kogoś kto się nie zna?:) Myślę ze to nie będzie duży problem :P

0
  • #13 03 Sty 2010 20:00
    dark-
    Poziom 20  

240W to moc maksymalna czyli na oko mają ok. 100W.. Impedancja zgadza się ciężka bo będziesz musiał szukać wzmacniacza od 4ohm, 8ohmowy nie wytrzyma zbyt długo..

0
  • #14 03 Sty 2010 20:05
    PeJotBe
    Poziom 9  

A wiec co z tym fantem :D?
    Opłaca się kupować wzmacniacz pod te głośniki czy nie bardzo?

0
  • #15 03 Sty 2010 20:08
    dark-
    Poziom 20  

Moim zdaniem nie bardzo.. Lepiej już kupić Mildtony albo Altony.. Te "kolumny" co masz to od jakiejś wieży?

0
  • #16 03 Sty 2010 20:11
    PeJotBe
    Poziom 9  

dark- napisał:
    Moim zdaniem nie bardzo.. Lepiej już kupić Mildtony albo Altony.. Te "kolumny" co masz to od jakiejś wieży?

Tak dokładnie..

0
  • #17 03 Sty 2010 20:13
    arturross
    Poziom 13  

a masz jakiegoś linka na te kolumny, bo ja na necie nie moge znaleźć. to nie są jakieś plastikowe popierdułki?

0
  • #18 03 Sty 2010 20:13
    dark-
    Poziom 20  

No to tym bardziej nie mają 240W :P Ja miałem kiedyś "kolumny" od wieży Samsung niby 60W i miałem je podpięte pod 20W wzmacniacz Unitry model PW8010 i spaliły się xd Więc lepiej żebyś kupił sobie jakieś porządne kolumny no chyba, że chcesz się z nimi męczyć ;)

0
  • #19 03 Sty 2010 20:22
    dark-
    Poziom 20  

Kup sobie Mildtony albo Altony i będziesz zadowolony ;)

0
  • #20 03 Sty 2010 20:22
    PeJotBe
    Poziom 9  

arturross napisał:
    a masz jakiegoś linka na te kolumny, bo ja na necie nie moge znaleźć. to nie są jakieś plastikowe popierdułki?

Niestety nie mam hummmmmmmmm włożone są w drewnie z przodu jedynie jest trochę plastiku :P jutro mogę wstawić zdjęcie ich.

Dodano po 2 [minuty]:

dark- napisał:
    No to tym bardziej nie mają 240W :P Ja miałem kiedyś "kolumny" od wieży Samsung niby 60W i miałem je podpięte pod 20W wzmacniacz Unitry model PW8010 i spaliły się xd Więc lepiej żebyś kupił sobie jakieś porządne kolumny no chyba, że chcesz się z nimi męczyć ;)

Heh zastanawiałem się nad złożeniem jakiś kolumn.. ale nie mam zbytnio funduszu :P
    A mam akurat te kolumny... to chciałem coś z nimi zrobić..

0
  • #21 03 Sty 2010 20:22
    dark-
    Poziom 20  

Nie opłaca się z nimi nic robic.. Jak duży masz pokój? I czy do wydania masz tylko 300zł?

0
  • #22 03 Sty 2010 20:24
    Dani66
    Poziom 30  

Nie czepiam sie tylko probuje Ci pokazać, że nie warto uparcie trwać przy swoim jak się nie wie dokładnie i używać takiego języka.
    "Ciężka" oznacza, że przy obsłudze kolumn o mniejszej impedancji niż zalecana przez producenta wzmacniacza może skutkować jego przegrzaniem i uszkodzeniem. Tutaj trochę fizyki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Impedancja przełożenie na bardziej zrozumialy język: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic314120.html i kilka porad: http://www.hifi.pl/porady/parametry/kol-impedancja.php

0
  • #23 03 Sty 2010 20:29
    wariato
    Poziom 43  

Dlaczego nikt nie zapytał czym napędza te swoje ,,kolumny'' ? Choć zapewne to jakaś miniwierza. Proponuję autorowi sprzedać obecny sprzęt i dołożyć do budżetu przeznaczonego na audio.

0
  • #24 03 Sty 2010 20:39
    PeJotBe
    Poziom 9  

dark- napisał:
    Nie opłaca się z nimi nic robic.. Jak duży masz pokój? I czy do wydania masz tylko 300zł?

pokój jakieś 10 metrów na 4/5

Tak mam tylko 300zl ( i jestem bez wzmacniacza )

A zastanawiałem się nad kupnem samych głośników 2x 100 wat i zbudować pudło do nich.

Bo w sumie nie potrzebuje "dużej mocy" zależy mi bardziej na czystości dźwięku i głębokim bassie (dlatego myślę o subwooferze)

Dodano po 5 [minuty]:

wariato napisał:
    Dlaczego nikt nie zapytał czym napędza te swoje ,,kolumny'' ? Choć zapewne to jakaś miniwierza. Proponuję autorowi sprzedać obecny sprzęt i dołożyć do budżetu przeznaczonego na audio.

Głośniki napędza wieża 2 lub 3 częściowa bodajże CD +Wzmacniacz i Radio w 1+ Odtwarzacz kaset

0
  • #25 03 Sty 2010 20:45
    Tomq
    Poziom 38  

Cytat:
    A zastanawiałem się nad kupnem samych głośników 2x 100 wat i zbudować pudło do nich.

dj-MatyAS napisał:

No i jeszcze jedno - nawet na średniej skuteczności kolumnach (np.92dB) dla uzyskania WYSTARCZAJĄCEJ mocy akustycznej (głośności), wystarcza przeważnie KILKA watów na kanał...
    Zwolennicy mocy rzędu 100 i więcej watów w domowych sprzętach, albo używają wyjątkowo mało skutecznych kolumn, albo zawierzają ślepo w "to co napisane", albo jedno i drugie...
    O trzeciej możliwości (głuchocie) nie wspominam, aby nikogo nie urazić.

Cytat:
    Bo w sumie nie potrzebuje "dużej mocy" zależy mi bardziej na czystości dźwięku i głębokim bassie (dlatego myślę o subwooferze)

Kolumny na niedużym midwooferze + odpowiednia wysokotnówka (około 400-500), do tego subwoofer aktywny (ok. 500 zł). Taniej to tylko jakieś kompromisy...

0
  • #26 03 Sty 2010 21:14
    arturross
    Poziom 13  

Piszesz że pokój ma jakieś 10 metrów na 4/5. jak bym nie liczył to na moje wychodzi 4/5=20m. 10 a 20 to już jest spora różnica. choć na moje jeśli masz około 15metrów to monitorki powinny wystarczyć, choć z takich nie uzyskasz zbyt wiele basu. Nie w cenie 300zł.za kolumny.

0
  • #27 03 Sty 2010 21:20
    PeJotBe
    Poziom 9  

arturross napisał:
    Piszesz że pokój ma jakieś 10 metrów na 4/5. jak bym nie liczył to na moje wychodzi 4/5=20m. 10 a 20 to już jest spora różnica. choć na moje jeśli masz około 15metrów to monitorki powinny wystarczyć, choć z takich nie uzyskasz zbyt wiele basu. Nie w cenie 300zł.za kolumny.

10 metrow na 4-5metrow ;P

Wlasnie nie dlugo mam miec swoj pokoj.. to pewnie bedzie mniejszy a mi serio zalezy na dobrym bassie :D Zastanawiam sie nad kupnieniem Glosnika niskotonowego i zlozenie subwoferu wzorowalbym sie na jakims juz projekcie.. podobnie lub cos w tym stylu :)

Mam sporo plyt wiorowych to zastanawiam sie tez nad zlozeniem jakis glosnikow do tego subwoferu powiedzmy 2 glosniki po 80wat i subwofer 100 wat? dobre to by bylo rozwiazanie? kupujac glosniki kupowalbym takie zeby jak najlepszy wzmacniacz kupic za nie duze pieniazki (sorry za ortografie nie mam czasu)

0
  • #28 03 Sty 2010 21:26
    wariato
    Poziom 43  

arturross napisał:
    to monitorki powinny wystarczyć, choć z takich nie uzyskasz zbyt wiele basu. Nie w cenie 300zł.za kolumny.

Kolega wiele nie słyszał akurat posiadam monitory KEF Audio i basu z nich nie brakuje, w zasadzie zależy to od ich ustawienia u mnie są ok. 25 cm od ściany; zgodzę się z tym że w cenie 300 pln nie da się usłyszeć porządnego dźwięku. Chyba że ktoś szuka naprawdę potężnego basu. Wtedy takie stereo trzeba wesprzeć subwooferem.

Co do budowy to takiej średniej klasy zestaw wyniesie kolegę minimum 500 pln za parę choć na czymś zawszę można zaoszczędzić ale za same przetworniki + elementy zwrotnic + przesyłki to minimum 300 pln. Także lepiej przy tym budżecie poszukać czegoś sprawdzonego, używanego bez polotów. Wiadomo za jakość dźwięku się płaci tak jak wszędzie. Pozdrawiam :)

0
  • #29 03 Sty 2010 21:52
    arturross
    Poziom 13  

Co do budowy własnych kolumn to raczej odradzam. Proponuję najpierw o tym poczytać a później dopiero się za to zabrać. Ja się również za to zabierałem, z tym że będąc ambitnym postanowiłem zrobić to z litego drewna. Miałem znajomego stolarza który by mi to zrobił za śmieszną kasę, Lecz po wnikliwym analizowaniu literatury fachowej, niestety okazało się to trudniejsze nisz myślałem. Nie chodziło tu o zrobienie skrzynek. To było akurat proste. Problemem było wyliczenie litrażu, grubości ścianek, dobraniem głośników,zwrotnic,kabli,wytłumienia. Nie sztuka zrobić skrzynie do jabłek. Sztuka to tak dobrać by wycisnąć z nich jak najwięcej. Niestety poległem podczas czytania :-((

Dodano po 7 [minuty]:

[quote="wariato"]

arturross napisał:
    to monitorki powinny wystarczyć, choć z takich nie uzyskasz zbyt wiele basu. Nie w cenie 300zł.za kolumny.

Kolega wiele nie słyszał akurat posiadam monitory KEF Audio i basu z nich nie brakuje, w zasadzie zależy to od ich ustawienia u mnie są ok. 25 cm od ściany; zgodzę się z tym że w cenie 300 pln nie da się usłyszeć porządnego dźwięku. Chyba że ktoś szuka naprawdę potężnego basu. Wtedy takie stereo trzeba wesprzeć subwooferem.

Wiele słyszałem zestawów i jeszcze nie słyszałem basu w monitorku co kosztuje mniej za nowy jak 4kzl. a takie na rynku wtórnym nie kosztują 300zł. Więc nie wciskaj kitu że masz takie cudo bo nie uwierzę. Oczywiście wszystko zależy o jakim basie rozmawiamy, bo niektórym po walnięciu deską w Trabanta dreszcze przechodzą bo uważa że tak nisko schodzi.

0