Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana z CP na N hd i analogowej anteny

Leo'N 03 Sty 2010 16:43 2517 9
  • #1 03 Sty 2010 16:43
    Leo'N
    Poziom 10  

witam posiadam tv LCD sharp 32" LC-32D44E właśnie postanowiłem zmienić platformę cyfrowego Polsatu na telewizje N ciekawsza oferta jednak brak w niej Polsatu który mimo wszystko sporo w moim domu się ogląda pytanie do was czy jest możliwość odbioru czystego obrazu niewiele gorszego niż z odbiorników SD cyfrowego Polsatu za pomocą analogowej anteny najlepiej anteny pokojowej może być jednak naziemna zewnętrzna kwestia kilku godzin pracy na zrobienie solidnego masztu nad dachem jakiej anteny użyć zasilacza itd niezbyt się znam na sygnałach analogowych wiem jednak ze tv posiada dodatkowe zasilanie złącza antenowego 5v czy będzie to przydatne proszę o pomoc zamieszczam 2 znalezione na allegro anteny czy one są warte jakichkolwiek pieniędzy moja lokalizacja to Ścinawa woj dolnośląskie okolice Lubina Legnicy ok 50 km od Wrocławia w linii prostej.

http://allegro.pl/itemxxxx_super_antena_pokojowa_dvb_t_tv_cyfrowa_analogowa.html

http://allegro.pl/itemxxxx_antena_pokojowa_i_zewnetrzna_tv_cyfrowa_dvb_t_hit.html

Linki zmieniłem zgodnie z regulaminem pkt. 10.11 . [SP5ANJ]

0 9
  • #2 03 Sty 2010 22:39
    Sien
    Poziom 14  

Niema szans.
    Antenka pokojowa 50 km od nadajnika nie zadziała. Szkoda pieniędzy.
    Trzeba zainwestować w dobrą antenę kierunkową. A i przy tym obraz nie będzie tak cudowny jak przekaz satelitarny.

0
  • #3 05 Sty 2010 15:34
    Leo'N
    Poziom 10  

heh dziękuję za odpowiedź.. problem rozwiązałem w nieco inny sposób pozostałem przy cyfrowym Polsacie jednak przeszedłem na abonament najniższy ten za 10 zł "mini" nic więcej właściwie nie potrzebuje oprócz tego wybrałem N... i do tego planuje kupić konwerter Quad tylko zostawania mnie czy 60 cm talerz od CP wystarczy do odbioru N CP i jeszcze telewizji na kartę z jednego konwertera czy nie będzie za słaby sygnał

0
  • #4 05 Sty 2010 15:59
    Sien
    Poziom 14  

Do "N-ki" minimum "90-tka". Bez tego będziesz miał problem z programami HD.

0
  • #5 09 Sty 2010 11:37
    Leo'N
    Poziom 10  

narazie posatanowilem ze nie bede kupowla nowego talerza jezeli bedzie taka potrzeba wtedy kupie wiekszy... z tego co mowil znajomy ktory sie zajmuje instalacjami czasami 60 starcza ale tylko czasami... kupilem konwerter quad golden interstar gi-204s platinum x podalczylem go na starym talerzu i czeka teraz na dekoder z n-ki na CP uzyskalem poprzez niego i nowy lepszy kabel jakies 2-3% na kazdym wskazniku ew jeszcze wyreguluje konwerter i antene bo mam kolo 85-90% sygnal a jakosc ponad 60 do 65 a to napewno mozna jeszcze poprawic

0
  • #6 16 Sty 2010 19:13
    Leo'N
    Poziom 10  

no wlasnie mi przyszedl... dekoder wszystkie programy w sd bez najmniejszego klopotu hd rowniez dzialaja obraz jest ladny raz na jakis czas lekko przytnie labo zrobi kwadraciki na kawalku ekranu niezbyt to przeszkadza zeby az wymienaiac talerz na nowy... sprobuje jeszcze wyregulowac troche moze ustawie nieco lepiej 60tka w zupelnosci wystarcza do odbioru mam nadzieje ze nie ebdzie problemu podczas duzej niepogody

0
  • #7 17 Sty 2010 19:08
    maromarecki
    Poziom 14  

Podepnę się pod temat bo mam podobny problem...
    Po zakupie pakietu n-ki z anteną multiroom (konwerter z 4 wyjściami) było za zimno żeby manipulować przy czaszy więc podmieniłem jedynie dekodery z polsatu na n-kę. Czasza 60-tka z single konwerterem low noise.
    Odbiór kryształ wszystkich programów - siła 85% jakość 74%

Po zmianie czaszy na większą tą z n-ki i zamontowanie konwertera z 4 wyjściami niestety nie ma możliwości uzyskania sygnału. Siła 82% jakość 0%. Pomagałem sobie tunerem polsatu do ustawienia satelity. Na nic.

Miałem w zestawie konwerter z 2 wyjściami - zmieniłem. Po dokładnym odszukaniu satelity (znowu pomocny dekoder polsatu) na n-ce siła 84% jakość 14%.
    Programy ok ale kanały HD zrywały (pikseloza)

Jedynym wyjściem było założenie "polsatowskiego" konwertera z pojedyńczym wyjściem. Ale to za mało bo dekoder n-ki do równoległego nagrywania potrzebuje 2 kabli z konwertera plus dekoder na kartę w pokoju dziecka trzeciego kabla.

Jak rozwiązać problem??

0
  • #8 18 Sty 2010 08:31
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Dokładnie ustawić antenę lub wezwać fachowca.
    Myślę że to drugie rozwiązanie będzie najlepsze.

0
  • #9 18 Sty 2010 16:31
    Leo'N
    Poziom 10  

tu akurat problem stoi po stronie regulacji anteny... wieksza czasza mocniej zbiera jednak wiele trudniej jest ja porzadnie nakierowac... jezeli nie potrafisz tego zrobic wezwij fachowca pozatym warto pomyslec o porzednym kablu i quad z n-ki moze byc uszkodzony.... wartioo sprawdzic go czy podczas wymiany czaszy nie zostal uszkodzony

0
  • #10 19 Sty 2010 15:21
    Leo'N
    Poziom 10  

Z racji tego ze zrobiło się ciepło, postanowiłem ustawić antenę możliwe ze wcześniej silny wiatr ją przestawił itd. itd. miałem raczej niespecjalna jakość... sygnału kolo 60-70 na N-ce przekręcenie konwertera o kilka stopni czyli nie tak jak zazwyczaj wszędzie jest napisane ze prostopadle w dół u mnie jest teraz delikatnie przekręcony o jakieś 10 stopni no i w ten sposób siła 78% a jakość 100% wszystko w domowych warunkach regulacja jak kolega powyżej na dekoderze CP miałem wcześniej podobny problem z programami HD raz na jakiś czas wyskakiwały kwadraciki i przycinał dźwięk mam nadzieje ze teraz będzie lepiej

wracam.... tv ogladane przez cale 2 dni w sumie nikt z domownikow nie zauwazyl poprzednich objawow... pełen skutek zamierzony zostal zrealizowany... zniknal problem z zacinaniem sie i pixelami.... wszytsko ejst teraz jak nalezy... oczywiscie wbrew temu co pisali inni nadal zostalem przy antenie CP 60 cm i nie ma koniecznosci wymiany moim zdaniem nie ma to w moim przypadku znaczenia sygnal jest na tyle mocny ze nie ma potrzeby go wzmacniac

0