Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

03 Sty 2010 18:32 6036 2
  • Poziom 10  
    Witam ok. 1,5 roku temu kupiłem forda mondeo ghia mkIII 2001 Duratec He w benzynie.
    I od pół roku co nocy wyciągam jedną klemę żeby nie pobierał prądu ( po 4 godzinach nie odpalę go). Od kupna tego samochodu co dziennie odłączam akumulator. nie wiem co jest grane. Każdy bezpiecznik wyciągałem i patrzałem czy jest iskra na klemie gdy stykam akumulatora lecz nic nie znalazłem. Mam parę Pytań Gdzie mogę znaleźć schemat elektryki w tym mondeo? Czy ktokolwiek miał taki problem ze swoim samochodem? I czy gdzieś indziej niż koło komputera są bezpieczniki? Co jest źle? Z góry dzięki za pomoc

Paweł
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witam ja bym zrobił tak:
    podłączył bym amperomierz i sprawdził ile pobiera to auto prądu jak jest wyłączone oczywiście, powiedzmy, że pobiera 4A ( w moim golfie pobiera 0,1A) i patrząc na miernik odłączaj bezpieczniki i w chwili jak przy odłączeniu któregoś z bezpieczników pobór spadnie znaczy to ze to to urządzenie działa nie tak jak trzeba oczywiście prąd nigdy nie powinien wynosić 0A bo to oznacza że zrobiłeś przerwę w obwodzie .
  • Poziom 10  
    Dzisiaj wziąłem się za sprawdzenie poboru prądu Gdzie i jak oraz za wymianę alternatora gdyż wczoraj przestał mi ładować. Wszystko sprawdziłem i wyszło że alternator przestał działać pomyślałem o regulatorze napięcia ale prawdopodobnie komputer steruje napięciem ładowania. ( wymieniłem alternator na nowy i jest OK)

Podłączając miernik do akumulatora (+) i do klemy (+) miernik pokazywał zero, ale gdy tylko stykałem klemę (+) do czopa akumulatora (+), iskrzyło oraz w lewych drzwiach reagował cent. zamek. Sprawdziłem wszystkie cztery gniazda elektryczne łączące drzwi z karoserią. Gdy odłączyłem prawe frontowe drzwi przestało iskrzyć. Rozebrałem drzwi i kostka która wchodzi w cent. zamek. była wilgotna (zrobiło się zwarcie). Woda spływała po kablu z góry prosto na kostkę i mechanizm centralnego zamka. Odłączyłem kostkę i zamykam przednie frontowe drzwi kluczem.

Dzięki bardzo Tomek oraz dzięki wszystkim którzy próbowali na moje pytania odpowiedzić.

Paweł