Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bojler elektr. ariston 80l.-szybko kończy się gorąca woda

03 Sty 2010 18:48 13944 3
 • Poziom 11  
  Witam!
  Jestem szczęśliwym posiadaczem bojlera elektrycznego marki ARISTON COD: 869650 Model SG 80 R PL Moc 1500W pojemność 80 litrów.
  Urządzenie użytkuję już rok trzeci... :scrambleup:
  Do niedawna było wszystko OK...
  Ale... pewnego dnia doszło do awarii sieci wodociągowej i została zamknięta woda w mojej kamienicy. Nie było mnie wówczas w domu. Podejrzewam, że żona w tym czasie nie raz "z przyzwyczajenia" odkręciła kurek w kranie z gorącą wodą. Oczywiście coś tam mogło polecieć ale sądzę, że niewiele tej wody mogło ujść z bojlera. Dodam, że bojler cały czas był podłączony do prądu... ale nie ma to chyba większego znaczenia bo grzałka grzeje.
  W chwili obecnej objawy są takie:
  -bojler normalnie grzeje wodę;
  -termometr na bojlerze pokazuje temperaturę jak wcześniej;
  -woda jest gorąca jak diabli... (znaczy się jak przed awarią )
  Ale mam wrażenie, że zamiast 80 litrów znajduje się w bojlerze 40 litrów gorącej wody.
  Na początku woda jest gorąca ale niestety dość szybko się kończy.
  Czy jest możliwe, żeby bojler złapał gdzieś w czasie tej awarii powietrze (się zapowietrzył) i go do tej pory nie "wypchał".

  Jest to dla mnie dość poważny problem ponieważ grzeję wodę w bojlerze tylko na "drugiej taryfie" i muszę teraz go w ciągu dnia dogrzewać.

  Może ktoś ma patent na mój problem.
  Z góry dzięki
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 30  
  W instrukcji powinna być procedura odpowietrzenia. Wykonaj i po bólu.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Witam.
  Jeśli chodzi o zapowietrzenie, to wystarczy puścić ciepłą wodę, i w pierwszej kolejności ze zbiornika wypływa powietrze, a po zapełnieniu wodą, dopiero zaczyna płynąć woda (rurka ciepłej wody jest w zbiorniku umieszczona do samej góry).
  Zajrzyj przez rewizję w dnie bojlera (dekiel z grzałką). do wnętrza zbiornika.
  Może być w znacznym stopniu zasypany łubkami kamienia odparzonymi od grzałki. Miałem taki przypadek. i objaw był bardzo podobny. Po otwarciu zbiornika wysypało się z wnętrza prawie dwa wiadra łupek kamienia. Jak będziesz miał to rozkręcone, to warto od razu odkamienić grzałkę. Wystarczy w tym celu dowolny środek do usuwania kamienia dostępny w większości sklepów AGD. Jak będziesz odkręcał dekiel, to wcześniej wyłącz zasilanie i spuść wodę, i uważaj na uszczelkę żeby nie uszkodzić. Przed ponownym włączeniem bezwzględnie najpierw napełnij wodą.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 2  
  Witam mam podobny problem!!!w bojlerze miałem dużo gliny i kamienia, cały wyczyściłem, grzałkę również. woda grzeje się szybko i jest bardzo gorąca ale problem z szybkim ubywaniem ciepłej wody nie zniknął!!!Czy ty rozwiązałeś jakoś ten problem??