Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy da się połączyć spliter z multiswitchem

ciapo1 03 Sty 2010 19:02 1317 5
  • #1 03 Sty 2010 19:02
    ciapo1
    Poziom 9  

Mianowicie mam rozprowadzoną instalację antenową i kabel telefoniczny. Chcę z tego zrobić takie coś aby oglądać tv naziemną, sat i canal+ oczywiście na kilku tunerach. Na Dipolu znalazłem schemat z mutiswitchem jednak nie ma tam informacji gdzie podłączyć spliter i czy wogóle się go da, W/w schemat to http://www.dipol.com.pl/schemat_instalacji_tv...tiswitchu_w_domu_jednorodzinnym_schemat04.htm

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 03 Sty 2010 19:30
    ANUBIS
    Administrator sekcji Technicznej

Witam

W tej instalacji jakiej schemat jest w linku masz podział i dystrybucję sygnałów sat i tv naziemnej .
    Nie ma tam żadnej możliwości dołączenia sygnałow ze splitera do karty .
    Spliter potrzebuje osobnej instalacji posiadającej 4 lub 6 przewodów /2-3 pary / w zależności od rodzaju konstrukcji samego splitera .
    Musisz ułożyć w domu po prostu dodatkowo okablowanie do połączenia splitera z z tunerami do których chcesz podzielić sygnał .

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 03 Sty 2010 19:40
    ciapo1
    Poziom 9  

Mam rozumieć , że multiswitcha i splitera nie da się wogóle połączyć a telewizja naz. wraz z radiem chodzi na jednym przewodzie a spliter na drugim + telefoniczny

0
  • #4 03 Sty 2010 19:57
    ANUBIS

Witam

Tv i sat na jednym kablu koncentrycznym a spliter na przewodzie telefonicznym albo skrętce komputerowej.

0
  • #5 03 Sty 2010 20:54
    ciapo1
    Poziom 9  

a czy można jednym kablem koncentrycznym puścić sygnal z multiswitcha (sat,rad i z konwertera )a do spitera kablem telefonicznym? czy jest urządzenie łączące w sobie zadanie splitera i mutiswitcha?

0
    Załączniki:
  • #6 04 Sty 2010 07:54
    ANUBIS

Witam

Nie ma takiego urządzenia .
    Sygnały TV i SAT z multiswicha rozprowadzasz kablem koncentrycznym a ze splitera telefonicznym lub skrętka komputerową . Spliter nie musi być obok multiswicha , może być gdzie indziej np przy jednym z tunerów w domu .

0