Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon GP405

rafał19 13 Lip 2004 16:53 876 5
  • #1 13 Lip 2004 16:53
    rafał19
    Poziom 16  

Mam taki mały problem z tą kopiarką, a mianowicie papier A3 wychodzi pofalowany na odcicku 3/4 kartki, to samo jest z A4.
    Nie jest to wina papieru ani utrwalania.
    Po podmianie drzwiczek wyjściowych z innej kopiarki wszystko jest ok.

Czy ktoś może spotkał się z taką usterką lub ma jakieś pomysły???

0 5
  • #2 14 Lip 2004 08:34
    schakal
    Poziom 14  

Witam

Nie spotkałem się jeszcze z takim problemem.
    Jeżeli ustępuje po podmianie drzwi na utrwalaniu to musimy się na nich skupić.
    Ja proponuję rozebrać wszystkie rolki (z tego co pamiętam to jest tam komplet) i poczyścić oraz nasmarować łożyska.

Daj znać czy coś się zmienia.

Pozdrawiam

0
  • #3 14 Lip 2004 16:36
    rafał19
    Poziom 16  

dowiedziałem się , że należy wymienić trzy znajdujące się tam rolki (wałki) na nowe (czyszczenie nic nie pomaga) i problem przechodzi. Widocznie jak są bardzo zjechane to opóźniają papier i dlatego robi się fala.
    Jak to zrobię to ewentualnie dam znać czy faktycznie trzeba wymieniać wszystkie trzy.

0
  • #4 14 Lip 2004 20:14
    Goshky
    Poziom 20  

Nie znam tej maszynki ale w dużych Sharpach spotkałem się wiele razy.
    Winny zawsze był tzw. delivery roller, wałek który znajduje się za piecem i wyrzuca kartki do finiszera lub na tackę. Jak się zużyje ma mniejszą średnicę więc i prędkość na obwodzie. To spowalnia kartkę a piec ciągle pcha więc robi się falka. Zazwyczaj objawów nie ma na papierze A4 bo jest za krótki, tyłko na A3 to robi.
    Zaznaczam że piszę Ci to tylko przez zbieżność tematu z problemami które spotkałem w Sharpie, nie znam tych Canonów.
    Powodzenia.

0
  • #5 14 Lip 2004 20:56
    rafał19
    Poziom 16  

to faktycznie jest bardzo prawdopodobne, ponieważ jak luzowałem docisk na tych wałkach fala robiła się mniejsza czyli poślizg odpada.

wielkie dzięki za wyjaśnienie :)

0
  • #6 28 Wrz 2005 22:54
    czarnyan
    Poziom 10  

DO WYMIANY ROLKA FB4 2901 PO WYMIANIE BĘDZIE IDEALNIE

0
  Szukaj w 5mln produktów