Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozdzielić sygnał z mixera na 6 końcówek mocy?

nitro123 03 Sty 2010 23:16 3702 24
  • #1 03 Sty 2010 23:16
    nitro123
    Poziom 9  

Witam.
    Jak rozdzielić sygnał z mixera na 6 końcówek mocy?
    Jakie urządzenie zastosować?

0 24
  • #3 04 Sty 2010 00:15
    nitro123
    Poziom 9  

konkretnie chodzi mi o jakieś urządzenie a poza ty paczuszka doszła Pozrawiam

0
  • #4 04 Sty 2010 00:25
    Red_99
    Poziom 20  

Urzadzenia takiego nie znam, i obawiam sie, ze moze czegos takiego wogole nie byc. Dlaczego nie mozesz podlaczyc tak jak narysowalem? Do mnie tez doszla :P

0
  • #5 04 Sty 2010 12:35
    adambyw
    Moderator Akustyka

Poza crossoverem i procesorem głośnikowym, nie stosuje się urządzeń rozdzielających sygnał na wzmacniacze. No może jeszcze mikser strefowy - ale nie na estradzie. Stosuje się takie połączenie jak pisał Red_99.
    Jak bardzo chcesz możesz zastosować spliter. Ale jak na mój gust nie będzie to najlepsze rozwiązanie.

0
  • #6 04 Sty 2010 14:25
    Red_99
    Poziom 20  

Spliter to chyba byl by przerost formy nad trescia :P Powiedz co konkretnie chcesz podlaczyc to cos wymyslimy :D

0
  • #7 04 Sty 2010 22:09
    nitro123
    Poziom 9  

maiłem zamiar podłączyć 6 końcówek CS 4000 one z tyłu maja troszkę inne wejścia 2 w jednym jack i canon ale chyba zakupie T.Amp i z 1 cs 4000 i dam go na sam koniec wtedy dobrze wyjdzie :)

0
  • #8 04 Sty 2010 22:30
    lukasz90.zce
    Poziom 13  

A tak z ciekawości jakie kolumny i ile sztuk chcesz napędzać 6 sztukami CS 4000?

0
  • #9 04 Sty 2010 23:17
    nitro123
    Poziom 9  

4 doły na 4R ewentualnie 6 dołów i wyjdzie około 2-3r

Dodano po 40 [sekundy]:

oczywiście pod 1 koniec

0
  • #10 05 Sty 2010 00:27
    Red_99
    Poziom 20  

To co to za naglosnienie kompletujesz, skoro chcesz 6 koncowek, a do jednej chcesz podlaczyc 4-6 dolow? :P

0
  • #11 05 Sty 2010 23:44
    nitro123
    Poziom 9  

a takie duże disco powstaje na oko 1000m2 może i więcej a poza tym bardzo wysokie około 10m wysokości i trzeba zapełnić powierzchnie dźwiękiem

0
  • #12 06 Sty 2010 01:38
    lukasz90.zce
    Poziom 13  

A nie lepiej powierzyć wykonanie nagłośnienia jakiejś firmie która się tym zajmuje? Bo coś mi się wydaje że sami sobie nie poradzicie...

0
  • #13 07 Sty 2010 23:13
    sados12345
    Poziom 12  

lukasz90.zce napisał:
    A nie lepiej powierzyć wykonanie nagłośnienia jakiejś firmie która się tym zajmuje? Bo coś mi się wydaje że sami sobie nie poradzicie...

Nie chce przeszkadzać ale też mi się tak wydaje....

0
  • #14 07 Sty 2010 23:30
    nitro123
    Poziom 9  

hehe nie spoko damy rade :) Mam dosyć duże doświadczenie w tym temacie ale łączyłem tylko 2 końce z wyjść z mixera. Jeśli się łączy od końca do końca to oki nie mam problemu myślałem że po prosu będą jakieś straty tego sygnału bo wcześniej nie miałem potrzeby takiego łączenia. A po co płacić firmie jak za połowę ceny samemu można to zrobić i zarobić :)

0
  • #15 08 Sty 2010 06:20
    dr_aus
    Poziom 24  

Jasne, rzeczywiscie macie duże doświadczenie, skoro pytasz o tak banalną rzecz. Twój system będzie tak nieefektywny cenowo, że taniej by było zlecić to firmie.
    Nie wszystkie firmy są aż tak drogie. Np biorąc pod uwage moją firme to naprawdę aż tyle nie zarabiamy, a jest napewno więcej takich wystarczy poszukać, popytać to niewiele kosztuje.

Weż np pod uwagę że na rynku paczki różnią się o kilka dB, to tak średnio licząc bywa ponad 2xwiecej lub mniej mocy dzwięku w powietrzu. Weż pod uwagę, że na rynku panuje cała masa nieprawdziwych informacji technicznych, które tylko ludzie z doświadczeniem potrafią zweryfikować (bez zastanowienia mogę podać z 10 przykładów mozliwych wpadek). Weż pod uwagę, że ten chiński peavey będziesz zawoził wieloktornie do serwisu, bo on na 2 czy 2,7 ohma to niebardzo, a po dwóch latach pewnie go wyrzucisz na śmietnik bo nikt go nie naprawi. 2ohm nie jest możliwe w 20kg, pomijając jakość dzwięku ściszanego przez zabezpieczenia.

Możliwości wpadek jest naprawdę cała masa. Ale cóż taka natura człowieka, woli sam się przekownać na własnym garbie.

0
  • #16 08 Sty 2010 15:23
    JacobG
    Poziom 21  

Pomoże Ci urządenia behringera minimon 800

0
  • #17 08 Sty 2010 15:43
    DjDaniel11
    Poziom 27  

JacobG napisał:
    Pomoże Ci urządenia behringera minimon 800

Po pierwsze, ale jeśli miałbym "to" kupować, to bym już wolał samemu złożyć spliter aktywny na tranzystorach. Na pewny byłoby dużo taniej i lepiej.
    Po drugie, ten sprzęt nie nadaje się do 6 końcówek tylko do 3 stereo :)
    Po trzecie, on się nie nadaje na dyskotekę! Jedynie do domu.

Z tym doświadczeniem autora, to też ehm... możemy mieć co do niego spore wątpliwości. Pytałeś bo myślałeś że sygnał ulegnie osłabieniu.. no i ulegnie, jednak nie jest to problemem przy takich mocach i dobrych przedwzmacniaczach :)

0
  • #18 08 Sty 2010 19:10
    JacobG
    Poziom 21  

A czy ty jestes autorem tematu, że mówisz iż zrobisz to lepiej. Autor wątpie żeby umiał coś takiego zrobić. Po drugie może być używane nie tylko w domu. Po 3 można tam podłączyć 6 wzmacniaczy

0
  • #19 08 Sty 2010 20:47
    DjDaniel11
    Poziom 27  

Nie jestem autorem, ale mówię co bym zrobił na jego miejscu. Nie sposób podsuwać gotowy "szajs", ale sztuka dobrze doradzić.
    Owszem, może być używane wszędzie tak samo jak wzmacniacze domowe.. tylko weź sobie sprzęt "domowy" na estradę, czy do prawdziwej dyskoteki. Osoby które siedzą w temacie dobrze widzą, jak długo taki sprzęt pociągnie.
    Na tego behringera trzeba bardzo uważać, delikatna obudowa, nie ma możliwości montażu do "racka", jak to behringer wprowadzi trochę szumu, "chinche" (RCA) przy profesjonalnym nagłośnieniu.. tego to już nawet nie będę komentował.
    Sprzęt dla autora ma być niezawodny! Co o tym urządzeniu raczej nie można powiedzieć..

0
  • #20 09 Sty 2010 09:31
    JacobG
    Poziom 21  

Jeju nikt w klubie drobnych szumów nie zauważy. Ja akurat miałem doczynienia z tą serią mini i wcale takie mało wytrzymałe nie są. Więc to będzie najlepsze i najtańsze rozwiązanie

0
  • #21 09 Sty 2010 15:49
    DjDaniel11
    Poziom 27  

Najtaniej to będzie połączenie wyjścia z jednego wzmacniacza do wejścia drugiego :)
    Natomiast najlepiej, to byłoby kupić spliter aktywny :) Ale w przypadku autora nie ma sensu. Spokojnie wystarczy opcja pierwsza.
    Niech się jeszcze wypowie ktoś, kto ma do czynienia z prawdziwą dyskoteką bądź estradą. Bez obrazy JacobG ale mam wrażenie, że nie masz pojęcia o panujących warunkach przy profesjonalnym nagłośnieniu. (PS:Sprzętu który wypożyczasz jako "nagłośnienie" nawet nie będę komentował, strony też.. I twojego profesjonalnego cięcia basów korektorem unitry)

0
  • #22 09 Sty 2010 22:33
    JacobG
    Poziom 21  

Tak ale każdy kiedyś zaczynał:/ A co w moim wieku miałeś lepsze nagłośnienie, że tak sie mądrzysz. Mam tam jakięs doświadczenie którym sie dziele. Czy kolega jest pewny, że wejścia sa linkowane?

0
  • #23 09 Sty 2010 22:48
    JMZ
    Poziom 18  

Po ilustracji kolegi Red_99 temat powinien zostać zamknięty, gdyż wszystko zostało wyjaśnione, a kolejne posty to jedynie bicie piany i pomysły typu 'Pomoże Ci urządenia behringera minimon 800'.

0
  • #24 09 Sty 2010 22:58
    DjDaniel11
    Poziom 27  

JacobG nie wiesz nawet kto z nas jest starszy. Ale nie o to chodzi. Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi, że pracujesz na sprzęcie półprofesjonalny, nie na profesjonalnym, i koledze do użytku profesjonalnego polecasz kiepskiej jakości wyrób.
    Natomiast co do połączenia wejść sygnałowych, to nie znam końcówki estradowej w której by wejścia nie były połączone ze sobą równolegle.

JMZ masz rację, temat do zamknięcia. (No chyba, że mod skasuje posty od "behringera minimon 800")

0
  • #25 09 Sty 2010 23:52
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów