Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hamulec ręczny w lagunie I

04 Sty 2010 10:33 3498 8
  • Poziom 9  
    witam mam mały problem , zablokował się hamulec ręczny w lagunie co zrobić czy można naprawić tą usterkę na szybko i sprawnie ? nie sądzę aby hamulec był zamarznięty,
  • Poziom 17  
    Witaj
    Przy dzisiejszych temperaturach na 90% zamarzł
  • Poziom 34  
    Masz tarcze z tylu czy bebny?
  • Poziom 9  
    mam bębny pytanie czy może to być linka hmm zależy mi na diagnozie ponieważ auto stoi w centrum miasta i chciałbym to sprawnie szybko naprawić
  • Poziom 17  
    Hamulec masz zaciągnięty? jesli tak to stara dobra metoda spuść ręczny zez młotek lub coś ciężkiego obstukaj bębny linki i powinno pościć.

na przyszłość staraj sie nie zaciągać ręcznego w takie mrozy:)
  • Poziom 9  
    hamulec nie jest zaciągnięty i nie był podczas postoju, zaciągnałem hamulec gdy był rozgrzany samochód na skrzyzowaniu i coś zablokowało bęben ale dzęki za radę tak muszę zrobić chyba :)
  • Poziom 15  
    Jak opisywał poprzednik ,po odblokowaniu sprawdź czy opona nie przetarła pancerza
    linki w miejscu podwieszenia do wahacza często odpina się w tym miejscu i trze po oponie, wystarczy wtrysnąć WD lub inny penetrator i potem taśmą zaizolować
  • Poziom 15  
    Miałem taki przypadek w Clio, że od szczęki odkleiła się okładzina i zablokowała bęben.
  • Poziom 17  
    J w megane miałem taka sytuacje ze również blokowały mi się hamulce po zaciągnięciu ręcznego wszelkie zabiegi z WD olejem czyszczeniem myciem nic nie dawały linka była na tyle zużyta ze ratowała tylko i wyłącznie wymiana.
    Pozdrawiam

Życze powodzenia