Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki alarm do domu w nocy gdy spie?

04 Sty 2010 10:35 4980 8
  • Poziom 2  
    Witam. Mam pytanie odnosnie alarmu domowego. Mieszka w Anglii i dwa dni temu wlamali mi sie do domu w nocy jak spalam. Ukradli samochod, bo znalezli kluczyki w domu, moja torebke, i inne rzeczy. Chce zeby ktos mi poradzil co mam kupic. Mam w domu alarm ale on tylko dziala jak jestem poza domem, wtedy go aktywuje. Chce kupic jakis detektor ruchu. Np. gdy spie moge go skierowac na drzwi wejsciowe i okno w pokoju i jak ktos nawet szybe wybije czy wytnie w niej otwor to i tak zadziala taki detektor. I potrzebuje tez taki do kuchni, poniewaz jeden pokoj i kuchnia sa na parterze. Tylko nie wiem jaki kupic. Chcialabym zeby jesli jest taka mozliwosc byl z pilotem zebym mogla wylaczyc lub wlaczyc. Moze mi ktos pomoc prosze. Wczoraj w nocy nie spalam, tak sie balam. Mam malego synka a maz pracuje w nocy i to jest dla mnie ten bol. Czy do takiego detektora czy czujnika musze dokupic cos jeszcze i jak to wyglada? Pozdrawiam Agnieszka.
  • PCBway
  • Poziom 10  
    Pani Agnieszko proszę napisać jaki posiadają państwo alarm bo (prawie) każdy alarm posiada tzw. strefy.

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Do takich zastosowań nie musi to być nic skomplikowanego - zobacz takie coś: http://cgi.ebay.pl/BURGLAR-ALARM-WIRELESS-SEC...temQQptZUK_Burglar_Alarms?hash=item56322a51f7
    albo poszukaj na ebay "WIRELESS PIR SENSOR"
    Szukałem trochę i nie widziałem nigdzie kilku sztuk czujek do zestawu pilotów, ale może wystarczyłaby jedna czujka w dobrym miejscu które najłatwiej wybrałby złodziej włamując się do domu.
    Poza tym, nie chciałbym straszyć, ale obudzenie się i przestraszenie - zaskoczenie złodzieja może się źle skończyć dla samotnej kobiety w nocy we własnym domu...
    Proponuję psa, złodziej będzie miał pewność że ktos się obudzi zanim jeszcze wejdzie na dobre do mieszkania...
  • PCBway
  • Poziom 2  
    W domu jest ADE Honeywell Optima Compact. Do tego ma pare czujnikow w domu. To samo odnosnie wlamania sie mowilam mezowi (ze jak mnie zobacza to moze to skonczyc sie gorzej). Ale moze gdyby nawet weszli i po 5 sek uslyszeli alarm to moze wystraszyli by sie i uciekli. Ja mieszkam w takiej zamknietej ulicy w ksztalcie litery U. Tak sa wlasnie domy rozmieszczone. Gdy policja byla to chodzili po wszystkich sasiadach i sie pytali czy ktos cos widzial itd. Ja sie po prostu boje tego ze oni moga wrocic. Oni otworzyli drzwi, zamek juz wymienilismy i zabrali to co bylo w ich zasiegu. Dalej na szczescie nie weszli gdyz my spalismy na parterze tego dnia i tylko dlatego nie zabrali komputera z parteru i telewizora itd. I teraz chcialabym moze nawet postawic cos za kazdym razem jak maz idzie do pracy na schody na wprost drzwi. Jak wejda czujnik wykryje i bedzie wydawal glosny dzwiek. Podejrzewam ze sasiedzi zareaguja i moze pomoga. Boje sie zalozyc takie czujniki na otwarcie drzwi bo moge wykroic szybe itd. Wszyscy dookola mi mowia ze za bardzo panikuje i wyobrazam sobie niemozliwe ale ja sie naprawde boje i to bardzo. Moze i nie wroca ale w mojej glowie jest strach. Dzisiaj lezalam na lozku cala noc z nozami i latarka.

Dodano po 34 [minuty]:

Wiem ze sa takie alarmy z pilotem ze jak ktos wejdzie do domu to ja przycisne i bedzie glosny dzwiek. Ale dwa dni temu bylismy w domu i ja i maz i nikt sie nie obudzil. Dlatego chcialabym zeby ktos mi poradzil taki czujnik ktory wykryje gdy ktos wejdzie i sam zaalarmuje glosnym dzwiekiem. Najchetniej to kupilabym takich czujnikow ze cztery. Pozdrawiam,
  • Poziom 17  
    Alarm który posiadasz ma możliwość zdefiniowania stref. Jednak do ich utworzenia będziesz potrzebowała klawiaturę w pomieszczeniu które będzie niezabezpieczone alarmem (np w sypialni), ewentualnie będzie strzeżone przez alarm z linią zwłoczną (np w korytarzu na zewnątrz sypialni)
    Trzeba to tak rozplanować, aby nie wyłączać alarmu za każdym razem gdy będziesz chciała wyjść do łazienki bo zrobisz z siebie więźnia we własnym domu. Nie wiemy jaki jest schemat mieszkania, nie wiemy ile jest czujek oraz ile klawiatur. Jeśli napiszesz te informacje to pomożemy w dokładnym rozplanowaniu systemu.

Rozważ jeszcze zakup taniego urządzenia o którym pisałem na początku - nawet 2 jeśli trzeba. Jeśli jest możliwość ustawienia ich w dobrych miejscach to gwarantuje to spłoszenie włamywacza.

Co do stref to polega to na tym że w nocy włączasz tylko wybrane czujki z tych które masz w domu, a gdy nie ma nikogo w domu to włączasz je wszystkie. Proste i skuteczne tylko muszą być dobrze rozplanowane czujki i klawiatury.
  • Poziom 2  
    Mam pytanie odnosnie tego http://cgi.ebay.pl/BURGLAR-ALARM-WIRELESS-SEC...temQQptZUK_Burglar_Alarms?hash=item56322a51f7
    Czyli jesli dobrze mysle moge kupic takie czujki np trzy sztuki. Postawic na noc na schodach zeby ten czujnik mial w zasiegu drzwi i okno na parterze, drugi w kuchni i jesli ktos by wszedl to ten czujnik sam zaczal by "wyc"? I ja moglabym od razu zadzwonic na policje.
    Na pewno pozniej napisze rozmieszczenie tego alarmu co jest w domu.
  • Poziom 17  
    Tak to właśnie działa, tylko musisz poszukać takiego gdzie byłyby 3-4 czujki do jednego kompletu pilotów. Przeczytaj jeszcze bo być może da się kupić 4 komplety i zestroić pilota z kilkoma czujnikami.

Chodzi o to żebyś nie nosiła worka z pilotami bo mąż będzie średnio z tego zadowolony jak będzie musiał nosić taki sam worek:)
  • Poziom 2  
    Dziekuje bardzo :)
  • Poziom 20  
    Może znajdź instalatora zerknie na wszystko fachowym okiem, dołoży np. kontraktron w drzwiach i podzieli system na strefy, do załączania strefy nocnej może służyć pilot. A w sypialni czujnik gazu usypiającego. A podanej wyżej rozwiązanie to bardziej zabawki, nie lepiej trochę więcej zapłacić za fachowość, przecież nie chronimy puszki piwa tylko wiele wart majątek i życie.