Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FORD MONDEO MK3 2001 2.0 Problem ze światłami.

04 Sty 2010 11:55 6358 8
  • Poziom 11  
    Witam bardzo proszę o pomoc w sprawie moich świateł. Autko to jak w opisie FORD MONDEO MK3 2001 2.0 . Problem polega na tym że nie trzymają mi długie (drogowe) światła, tzn, mogę mrugać długimi ale w momencie pociągnięcia manetki żeby załączyć na stałe światła drogowe to manetka nie trzyma. Nie wiem jak światła są załączane tzn czy możliwe żeby był zepsuty przekaźnik czy to wina włącznika (manetki) Nie wiem jak rozebrać manetki zeby dostać się do włącznika. Proszę o pomoc
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 33  
    masz światła skandynawski? Znaczy takie co same się zapalają.
  • Poziom 11  
    nie rozumiem jak sie same zapalają?? Ja muszę sam zapalić światła włącznikiem a długie manetką.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jak nie masz to nie masz :) Są takie że mijania zapalają się po przekręceniu na zapłon same, lub ze zwłoką. Bo w takim przypadku żeby zapalić długie należy mimo zapalonych świateł, należy przełącznik od świateł przekręcic z położenia 0 na mijania i dopiero można włączyc długie.

Musisz przekręcić kierownicę o 90 stopni i zobaczysz że górna osłona kolumny zachodzi na dolną. Trzeba to odblokowac i wyjąć. Wajchę masz tam na zwykły ząbek. Naciskasz i wyciągasz do góry.
  • Poziom 11  
    a jest możliwe żeby po rozkręceniu manetki coś tam samemu naprawić np jakąś blaszkę poprawić co nie styka albo coś takiego?
    Jeszcze nie wiem czy w fordzie po załączeniu świateł długich manetka spowrotem się cofa czy zostaje w górnej pozycji.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Cofa się. Jak wyłączysz i włączysz światła to długie same się wyłączą.
  • Poziom 11  
    Rozkręciłem teraz obudowe i widze że zeby wyciągnąć manetki to muszę chyba ściągnąć kierownice i poduszkę powietrzeną tak?

Dodano po 2 [minuty]:

tylko nie wiem jak to zrobić
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Nic nie rozkręcasz. Odblokowujesz i wyjmujesz do góry. 2 sekundy roboty.
  • Poziom 11  
    Ok udało się dzięki