Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta EVGA dla dwóch procesorów Core i7

g_maly 04 Jan 2010 12:05 6318 8
  • Płyta EVGA dla dwóch procesorów Core i7
    Firma EVGA pracuje obecnie nad pierwszą, dostępną dla użytkowników domowych, płytą główną, na której będzie można zamontować równocześnie dwa procesory Core i7. Informacje takie pojawiły się w popularnym serwisie Twitter na stronie EVGA. Producent umieścił zdjęcie, na którym widoczne są dwa gniazda LGA 1366 oraz 12 slotów na pamięci DDR3.

Jak na razie EVGA nie opublikowała informacji odnośnie specyfikacji płyty, jednak można się domyślać, że będzie posiadała chipset Intel Tylersburg (Intel 5500), który jest obecnie wykorzystywany w dwuprocesorowych płytach dla procesorów Xeon oraz będzie montowany na układach przeznaczonych pod przyszłe procesory z podstawką LGA 1366.

Kiedy EVGA zdecyduje się na wypuszczenie dwuprocesorowych płyt możliwe, że dojdzie do premiery drugiej generacji platformy Skulltrail. Skulltrail 2 byłaby wtedy pierwszą platformą przeznaczoną dla entuzjastów z możliwością instalacji dwóch procesorów Core i7 i możliwe, że również nadchodzących sześcio-rdzeniowych "Gulftown". Niewątpliwie będzie to bardzo wydajna platforma jednak i cena będzie najprawdopodobniej odpowiednia.

Więcej informacji od EVGA uzyskamy dopiero na targach CES2010 w Las Vegas, której start już 7 stycznia.

źródło: http://www.nordichardware.com/news,10483.html

Cool! Ranking DIY
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
    About Author
    g_maly
    Level 17  
    Has specialization in: komputery, informatyka, sprzęt komputerowy
    g_maly wrote 294 posts with rating 13, helped 0 times. Live in city Piwniczna-Zdrój. Been with us since 2009 year.
    bojp
    Level 13  
    wow.. do tego dorzucic jeszcze dwa zestawy ram'u Corsair's 24GB Dominator DDR3 i komputer sam lata w pokoju.. :P
    king559
    Level 12  
    Coś się nie mogę dopatrzeć slotów na kartę graficzną na tej płycie :/
    Karol966
    Level 30  
    king559 wrote:
    Coś się nie mogę dopatrzeć slotów na kartę graficzną na tej płycie :/

Buahaha.... a 7 portów PCIE to co? :D
    jarewa
    Level 31  
    I 7 kart w SLI Fajny potworek mozna zbudować.

I strach pomyśleć o zasilacz.
    Afcht
    Level 30  
    Stare,takie płyty były ~7 lat temu.
    kokodin
    Level 21  
    Sli ZUE lepsze by było jeszcze z hydrami. Ale strach się przy takiej płycie "do komputerów domowych" patrzeć na licznik zużycia prądu. Załóżmy że ktoś do tego włoży 3 x tesla (225w) dwa procki i7 , dwa adekwatnie duże zestawy pamięci. Drobiazgów jak dysk czy inne takie nie trzeba nawet liczyć. No i porządna elektrownia by się przydała. Co prawda wątpię żeby ktoś miał na tym sprzęcie problemy z wydajnością , nawet w grach. Jednak co jeśli technologia nagle zmieni kierunek? Jak to już parę razy było. Marnowanie pieniędzy moim zdaniem. Do tego na prawdę trzeba mieć potrzeby. Nie zachcianki.

Szczerze to ciekawe czy się będzie sprzedawać.
    king559
    Level 12  
    Sorka myślałem że to zwykłe PCI :P, no i jestem pzyzwyczajony bardziej do widoku portu AGP, a raczej ADD bo taki zabytek mam w domu :D