Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB President JFK II i regulacja ASC

Frument 04 Sty 2010 12:17 2786 3
  • #1 04 Sty 2010 12:17
    Frument
    Poziom 9  

Witam!!! Posiadam radyjko JFK II ASC. Od początku układ ASC przycinał rozmowy niezależnie od mocy sygnału. Po drugiej wizycie w serwisie (serwis nie autoryzowany) poddałem się i wysłałem radyjko do serwisu Presidenta. Radyjko faktycznie nie "przycina" ale pojawił się problem zza czułym ASC. Układ wyłapuje nawet bardzo słabe sygnały często nie zrozumiałe bo zakłóca je szum. Szumy "łagodzę" poprzez zmianę czułości rf-gain ale powoduje to oczywiście skrócenie zasięgu. Pytanie czy można wyregulować próg załączania się układu w zależności od mocy sygnału do szumu (chodzi mi o wycinanie słabych sygnałów a przepuszczanie sygnałów mocniejszych). Jeżeli tak to proszę o jakąś instrukcję jak dokonać regulacji, a może ponownie wysłać radio do serwisu ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami i niekoniecznie mogę być zadowolony z efektu naprawy. Pozdrawiam.

Moderowany przez c2h5oh:

Nie używaj zwrotu "problem" w tytule. Regulamin tego zabrania.
    Tytuł zmieniłem.

0 3
  • #2 04 Sty 2010 20:11
    iwanos
    Poziom 9  

Witam. Kolego nie wiem jak w JFK ale w reszczie Presidentów jest na płycie taki mały potencjometr podpisany ASC i nim właśnie możesz sobie wyregulować czułość pewnie jak go wysłałes to ci zabardzo go przykręcii i masz taki efekt pozdrawiam.

1
  • #3 07 Sty 2010 17:25
    Frument
    Poziom 9  

Sprawdziłem dokładnie całą płytę i nie znalazłem żadnego potencjometru z napisem ASC :-( Postudiuję jeszcze schemacik radyjka ale łatwo nie będzie.

0
  • #4 04 Kwi 2010 21:47
    Kraszer
    Poziom 1  

Witaj kolego na pewno masz ten potencjometr jak nie jest podpisany ASC to RT401 sprawdź dokładnie.

0