Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens AMILO Pa 2548 szukam sterowników pod Vistę

04 Sty 2010 15:26 10049 16
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam wielki problem dotyczący znalezienia ważnych sterowników do płyty głównej w laptopie Fujitsu Siemens. Bez tych sterowników mój komputer jest bezużyteczny, nic w nim nie działa. Jeśli to istotne to posiadam na tym lapie Windows Vista Home Premium x32. Przy zakupie nie dostałem żadnych płyt związanych z tym laptopem, oprócz płyty z oprogramowaniem. Ten sterownik już był zainstalowany oryginalnie. (Nawet serwis miał problem ze znalezieniem tych sterowników XD i nie znaleźli ich)

PS: Nie radze kupować laptopów z tej firmy :| ponieważ dysk twardy wysypał się po 4 miesiącach no i dlatego teraz musze wszystko od nowa instalować.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 43  
    Sterowniki są na stronie producenta. Wystarczy wejść i pobrać, tak więc nie wiem jaki masz problem.
  • Poziom 10  
    No właśnie mam problem, jak szukać na tej pokracznej stronie:?:
    http://ts.fujitsu.com/
    Możliwe, że coś tam przeoczyłem (co mi się często zdarza), ale i tak nie moge znaleźć czegoś w stylu pobierania...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • SterControlSterControl
  • Poziom 10  
    Nom coś się znalazło, po lewej stronie jest zakładka Driver & Downloads. Jak wykombinuję numer seryjny (ponieważ wymagają tego) to dam znać. Narazie musze poczekać aż mi przyjdzie laptop od gościa, który miał coś z tym sterownikiem zrobić.
    Dzięki za :arrow: drogowskaz :arrow: Gepetto. :D
  • Poziom 10  
    Hmmm...
    Czy to to ?DeskUpdate miałem wyszukać?
    Nie jestem pewien ale chyba to. I teraz mam kolejny problem, brak sterowników do kabla Ethernet bądź połączenia bezprzewodowego...
    A mam pytanie, można pobrać ten plik za pomocą innego komputera, wrzucić go na PenDrive-a i zainstalować ten DeskUpdate z "pena"?

No to niestety nie wyszło...

Oj jednak ten pomysł nie wypalił. Okazało się, że jest to program, który aktualizuje bądź instaluje sterownik (albo sterowniki), lecz aby dokonać aktualizacji, konieczne jest połączenie z internetem, a ja nie mam zainstalowanych sterowników do neta. Jednak tego tym razem nie znajdę na stronie producenta.
    Ludzie pomóżcie mi. Już mam dosyć tego laptopa.

Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek". Ponadto, nie jesteś na Gadu Gadu, a więc nie stosuj tyle emotikon. mat_ed
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    A tak dokładnie z kąd mam zrobić ten zrzut ekranu, bo jestem troche niekumaty.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Jezeli na stronie ze sterownikami znajdziesz konkretnie swoj model laptopa, to nastepnie wybierasz system operacyjny (dla tego modelu jest tylko Vista). Na kolejnej stronie na gorze pojawia sie link do programu aktualizujacego, a ponizej masz wszystkie sterowniki posegregowane. Mozna je pobrac pojedynczo (co polecam na przyszlosc) zapisac wszystkie pliki na dysku i nazwac je zgodnie z opisem na stronie. Ulatwi to w przyszlosci aktualizacje, gdyby ktorykolwiek sterownik mial ochote "wysypac sie".
    Jezeli masz kogos z dostepem do internetu to pobierz wszystkie pliki na pen drive'a z potem tylko zainstaluj u siebie. Nie powinno to stanowic problemu.
  • Poziom 10  
    Już mam Start>Uruchom> devmgmt.msc. Nie lepiej by było powiedzieć abym po prostu otworzył menadżer urządzeń :?:
    :D
    Jeśli to potrzebne dodatkowo rozwinąłem "zawartość" każdego okienka. Patrzcie, nie współpracuje z wejściem Ethernet.

Informacja dla użytkownika n0one:

Ja właśnie n0one tłumaczyłem wcześniej, że aby pobrać te aktualizacje muszę mieć dostęp do neta (w laptopie).
    Nie pobiore tych sterowników innym komputerem. To musi być ten laptop, ponieważ przy odpalaniu tego programu automatycznie łączy się z internetem, ustala jakiej wersji są sterowniki i czy wogóle są te sterowniki zainstalowane.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Gargamelowny napisał:
    Już mam Start>Uruchom> devmgmt.msc. Nie lepiej by było powiedzieć abym po prostu otworzył menadżer urządzeń :?:
    :D
    Jeśli to potrzebne dodatkowo rozwinąłem "zawartość" każdego okienka. Patrzcie, nie współpracuje z wejściem Ethernet... co to koprocesor :?: Jestem tylko ciekawy.

Dodano po 14 [minuty]:

Ja właśnie n0one tłumaczyłem wcześniej, że aby pobrać te aktualizacje muszę mieć dostęp do neta (w laptopie).
    Nie pobiore tych sterowników innym komputerem. To musi być ten laptop, ponieważ przy odpalaniu tego programu automatycznie łączy się z internetem, ustala jakiej wersji są sterowniki i czy wogóle są te sterowniki zainstalowane.

Widze, że nie przeczytałeś dokładnie nazwy "devmgmt.msc" w moim poprzednim poście :idea:
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    He to jest ze strony Fujitsu :?: Ja nic znaleźć nie mogłem, dzięki.
    Po tym co się stanie?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    O, wejście Ethernet działa :D Ale bezprzewodowy nie...
    Teraz pobieram sterowniki poprzez DeskUpdate, wykrył, że potrzebuje jeszcze 12 driverów XD, po zainstalowaniu powiem czy coś się zmieniło.

Ostatni post:

Wszystko zainstalowałem i wszystko działa :!: Zainstalowałem sterowniki do wejścia Ethernet, podłączyłem kabel, włączyłem DeskUpdate i zrobiłem wszystkie aktualizacje. Cały laptop teraz działa, nie wiem jak tobie dziękować Gepetto :D

Ten post został zamknięty, w razie czego pisz na pw.