Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częstotliwość pracy pilota alarmu Alcatraz AC 301 HC

fasolabean 04 Sty 2010 15:49 2386 4
  • #1 04 Sty 2010 15:49
    fasolabean
    Poziom 9  

Witam

Mam pytanie odnośnie częstotliwości pracy pilota alarmu Alcatraz AC 301 HC.
    Jeden z pilotów odmówił posługi. Próbowałem go dostroić tym pokrętłem ( kondensatorem zmiennym) i nic.
    Normalnie dioda mruga jak się przyciska ale alarm nie reaguje. Bateria sprawna.
    Więc mam pytanie odnośnie częstotliwości pracy tego pilota.
    Z tego co wyczytałem to w kości HCS 200 producent pilota już coś zaprogramował tak więc jeśli zakładając że kość jest ok to czy można ją przełożyć do innego pilota oczywiści ze zgodną cz ęstotliwością ?
    Jeszcze jedno michodzi po głowie to ten kondensator zmienny wie ktoś może jaką ma wartość może to on nawalił.

0 4
  • #2 04 Sty 2010 21:06
    waspiot
    Poziom 11  

1. A próbowałeś od nowa zaprogramować pilot? (niestety nie pamiętam jak to się robi w Alcatraz, ale na pewno znajdziesz na forum).
    2. Regulacja trymerkiem musi być bardzo delikatnie przeprowadzana.
    3. Jeśli chcesz go wymienić, to kup w takim samym kolorze (kolor-wartość).

0
  • #3 05 Sty 2010 09:22
    fasolabean
    Poziom 9  

1.Tak próbowałem już zaprogramować pilot niestety bez skutku.
    2. Regulowałem naprawde bardzo delikatnie o jakieś 1/16 obrotu
    3. Dzięki za podpowiedź odnośnie koloru-wartości.
    Jeśli już podmienie trymer to będe musiał zgrać częstotliwość za pomocą miernika częstotliwości (niestety go nie posiadam) czy wystarczy delikatna regulacja metodą prób i błędów?

Pozostaje jeszcze otwarte pytanie odnośnie częstotliwości i podmiany kości do innego pilota o tej samej wartości?

0
  • #4 10 Sty 2010 21:27
    waspiot
    Poziom 11  

Kilka razy tak właśnie udało mi się przywrócić pilot do życia. Delikatna korekta częstotliwości - próba zaprogramowania, korekta-próba...itd.

Kość od innego pilota - raczej tak, tam przecież chyba kod zmienny jest.

0
  • #5 11 Sty 2010 10:42
    fasolabean
    Poziom 9  

Wymieniłem trymer kilka minut w samochodzie w celu ustalenia częstotliwości i śmiga.
    Temat do zamknięcia.

0