Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ICL 7106 z czujnikiem LM35, zmienia się wartość wskazana :(

04 Sty 2010 18:16 1634 8
  • Poziom 9  
    Witam, mam następujący problem. Po połączeniu ICL'a 7106 z czujnikiem LM35 na wyświetlaczu jest wyświetlana zła wartość, np gdy w domu mam 19*C to wskazuje 17, a gdy układ jest włączony przez dłuższy czas, to wartość wyświetlana dochodzi do około 30*C, a tyle w domu nie mam na pewno :)
    Drugi problem jest następujący - gdy Helitrimem ustawie napięcie 1V to wskazuje temperaturę około 23*C, właściwe wyświetlenie temperatury jest przy ustawionym napięciu 1,2V, a dodatkowo przy dłuższej pracy urządzenia to napięcie spada o około 150mV. Co zrobić?
  • Pomocny dla użytkowników
    Prawdopodobnie ten ICL się nagrzewa i płyną mu parametry, może trzeba zmienić ICL-a na inny egzemplarz.

A z LM35 się nie zmienia sygnał jak się rozjeżdżają wskazania ?
  • Poziom 27  
    Jakiego typu rezystory zastosowałeś w dzielniku Vref? Przypadkiem węglowe?
    Najlepiej pokaż schemat tego co złożyłeś.

pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Zakładam, że 7106 zasilany jest ze stabilizatora. Odłącz czujnik, zewrzyj wejście układu, przeprowadź kalibrację tak aby wyświetlacz wskazywał 0 i obserwuj "płynięcie zera". Potem abo wyciągnij odpowiednie wnioski, albo pisz na Forum.
  • Poziom 9  
    No więc tak. Układ jest zasilany bateryjnie(9V), po zwarciu wejścia układu przez chwilę wskazuje 0, a po kilku minutach wyświetla -3,5 i coraz szybciej rośnie. Cóż mam począć??
  • Poziom 34  
    Jeżeli dobrze zmontowałeś układ, to nie ma co się przegrzewać. Sprawdź stabilność napięcia zasilania i napięcia referencyjnego.
  • Poziom 40  
    Witam
    Jak podłączyłeś LM35 do miernika i jak go zasiliłeś?
  • Poziom 34  
    Dar.El napisał:
    Witam
    Jak podłączyłeś LM35 do miernika i jak go zasiliłeś?

Bez podłączenia LM35, (zwarte wejście) wskazania "płyną".
  • Poziom 40  
    Albo masz uszkodzony miernik, albo nie ma połączenia Lo z COMMON. Nawet jak połączysz Lo z COMMON, to nie wiem jak chcesz dołączyć czujnik LM35, będziesz musiał zasilać go odseparowanym napięciem od zasilania miernika.