Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

piła stihl ms 250-spada moc w czasie pełnego obciążenia.

04 Jan 2010 20:15 20951 7
  • Level 10  
    Witam serdecznie szanownych specjalistów, używam piły od kilku lat, różnej marki ale z wszelkimi naprawami i regulacjami chodziłem do sąsiada, który prowadził warsztat napraw, głównie pilarek najróżniejszych typów. W związku z tym że zmarło Mu się, nie mam gdzie się udać. Problemem jest to że w momencie zetknięcia się łańcucha z drewnem piła zaczyna tracić moc, obroty jakby falują, nawet na zbyt szybkie, gaźnik został wyregulowany, na wolnych obr. chodzi ok. przy naciśnięciu na gaz ładnie wchodzi na obroty i wysokie obr są ok. Jakiś rok temu ww. sąsiad wymienił uszczelniacze na wale. Rozbierałem gaźnik i nie widzę niczego podejrzanego, membrany wyglądają ok uszczelki także paliwo świeże. Pozdrawiam .
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Conditionally unlocked
    sprawdzony filtr powietrza?
  • Level 10  
    jasne wypucowany, sprawdzałem także bez filtra i b.z., filtr paliwa też nowy .
  • Level 16  
    Sprawdź wężyk paliwowy. Poza tym jeśli rozbierałeś gaźnik to mimo iżnic tam nie zobaczyłeś to membramy , uszczelki do wymiany. Niewielki koszt.
    Sprawdź też szczelność łącznika gaznik-cylinder.
  • User removed account  
  • Level 10  
    Dużo studiowałem tutejsze opisy na forach i wiem że któreś przykazanie pilarza mówi żeby lnie dotykał śruby regulacyjnej wysokich obr. Postanowiłem minimalnie wzbogacić mieszankę od razu był efekt, piła nabrała mocy ale na /mniej więcej/20 min. intensywnej pracy pod obciążeniem lecz z takim lekkim jakby przerywaniem. Potem zaczęła podobnie pływać, potem znowu minimalny ruch śrubką i znowu chwila dobrze . Dwa niezależne serwisy twierdzą podobnie, nieszczelność na uszczelniaczach lub w innym miejscu komory korbowej.
  • User removed account  
  • Level 10  
    Witam ponownie. Z uwagi na problemy z piłą , długi okres bez obsługi, oraz wiele różnorodnych porad, za które serdecznie dziękuję, postanowiłem sam zrobić remont (no cóż kiedyś trzeba się nauczyć, komarki i wski się naprawiało). Po rozebraniu, okazało się że uszczelniacze całkiem twarde i jeden pęknięty, dodatkowo od strony sprzęgła czarny a nie niebieski, łożyska prawie w rozsypce. Poskładałem, wyregulowałem jak należy i chodzi jak złoto, tylko jak zgaszę, po pracy, to przez chwilę nie można odpalić, sucha świeca.